Drum and Bass

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.362
Поени од реакции
7.539


Спремете се за TRAP DA FUCK UP журка!

Сабота, 14 февруари, следува уште еднo, овој пат специјално Drunk In Love издание на #TrapDaFuckUp!

Се журкаме за св.Трифун и Валентајн во МКЦ во прилично проширен состав.

Басовите ќе ги делат:

Anomalia Nativa
http://www.facebook.com/AnomaliaNativa
http://soundcloud.com/anomalianativa
http://www.youtube.com/user/AnomaliaNativa

Bass Infussion
https://www.facebook.com/bassinfuzija
http://www.mixcloud.com/bassinfusion

Irie Scratch
https://www.facebook.com/pages/DJ-Irie-Scratch/204312606318936
http://www.mixcloud.com/IrieScratch/

DJ Goce D'Sause
https://www.facebook.com/DjGoce.DSauce.RawNWicked
http://www.mixcloud.com/DjGoceDSauce_RawNWicked/

Kesko b2b Glodaragz
https://www.facebook.com/keskomk
https://www.facebook.com/glodaragz1

И го претставуваме Tombfixxa:
https://www.facebook.com/Tombfixxa

VJ Muter
https://vimeo.com/muteraleksandar

Почеток на журката е 23:00, а влезот е 200 денари.

+ Маици и стикери може да земете на самиот настан.

Се гледаме на жур! ;)
 

Eva Molotow

Anti-social Engineer
Член од
6 јуни 2008
Мислења
532
Поени од реакции
392
Trap и DnB во иста тема?! Според мене ужасни музики како трап не заслужуваат ни во ист подфорум да бидат со DnB. :)
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Ус пут со трапот се рока и ДНБ затоа е ставено тука.
Сеа Трапот е миксот од рап , дабстеп и днб-то.
Така го доживувам јас и тоа рокаат на тие журки.
 
Член од
20 декември 2011
Мислења
92
Поени од реакции
44
Ус пут со трапот се рока и ДНБ затоа е ставено тука.
Сеа Трапот е миксот од рап , дабстеп и днб-то.
Така го доживувам јас и тоа рокаат на тие журки.
Трап е трап и е булшит, молим те не мешај со ДнБ. Плус немаат врска за да се комбинираат уопште.
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Трап е трап и е булшит, молим те не мешај со ДнБ. Плус немаат врска за да се комбинираат уопште.
Знам дека е срање, не го поштувам ич.
Само така го миксаат.. што да им праам.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.362
Поени од реакции
7.539
Poleka poleka, ne se vozbuduvajte premnogu. Imashe na vremeto tehnoto svoja modifikacija poznata kako Minimal. Bese moderna nekoe vreme i ja snema. Taka i trapov.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I727
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.362
Поени од реакции
7.539


Greatest Beats w/ DJ ILJCHE // FLUID // HYPERTECH // BAD PROPAGANDA @ KAPAN AN Sabota 28.02.2015

Драги љубители на амен и бас.

Сабота 28.02.2015 Целовечерен драм енд бејс 'ршум.
Во оваа “Greatest Beats“ сесија ќе го чуете драм ен бејс изборот на: DJ ILJCHE, FLUID, HYPERTECH, BAD PROPAGNDA.

Старт: 24 часот.
Влез: Од 24 до 01 часот влезот е 100 денари. Од 01 часот влезот е 150 денари.

FB event
 

Kajgana Shop

На врв Bottom