Dreamboy / Dreamgirl

Член од
19 октомври 2009
Мислења
87
Поени од реакции
2
хмм my dreamboy...темнокафеава коса со шишки,темнокафеави/црни очи,малце повисок од мене,еве висина може 175-180,убаво тело може со малце стомачни дека неќам мн набилдани типови,убава насмевка,полничка уста,мало носе,...хехе,убаво газе :pipi:,по можност да е рокер и да свири на гитара,..да е искрен,да ме сака и да не ме лаже,да не е дигнат(мразам дигнати луѓе)...ако ми текне уште нешто ќе додадам
 
В

Вори

Гостин
Тоа што го имам сега,тоа е за мене Dreamgirl...па сеа...:)
 
Член од
23 мај 2010
Мислења
43
Поени од реакции
5
Висок, убаво тело...ммм, плави очи на 1во место, после зелени, кафеави...паметен, сладок, да има разбирање, да знае да цени и почитува, да знае да сака, отворен и искрен во секое време, забавен, да биде природен, свој...најважното мислам дека е кажано :icon_lol:
 

Pl.

Pl.
Член од
16 јули 2009
Мислења
566
Поени од реакции
62
изгледот не игра многу голама улога, ама треба да има ШАРМ, најважно за мене.
е сега, нрмално да не е понизок од мене, тоа не доаѓа во предвид.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
115
Поени од реакции
6
Не ми е важен физичкиот изглед колку што ми е важна внатрешноста и карактерот.
Мај ДримБој пред се да има Карактер... воспитан, културен, скромен, паметен, да биде романтичен...
Да ме сака, почитува, разбира и поддржува... да не лаже... и да не биде вулгарен ...
Да има став и стас :)

Ако јас се вљубам во физичкиот изглед после 20 год нема да го најдам кај него тоа во што сум се вљубила...ама оние моралните карактерните особини остануваат во човека засекогаш ;)
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.654
Поени од реакции
9.891
хмм my dreamboy...темнокафеава коса со шишки,темнокафеави/црни очи,малце повисок од мене,еве висина може 175-180,убаво тело може со малце стомачни дека неќам мн набилдани типови,убава насмевка,полничка уста,мало носе,...хехе,убаво газе :pipi:,по можност да е рокер и да свири на гитара,..да е искрен,да ме сака и да не ме лаже,да не е дигнат(мразам дигнати луѓе)...ако ми текне уште нешто ќе додадам
Уше да научам да свирам гитара и моб ќе ти дадам. :tv: :smir:

Он: Спремна девојка,што би знаела на нива да работи со развиена нога и задница ( за издржување на напорот при работа ) и со поголемо бројче на прслук ( да има вода кај да става,да не се враќа до бунарот цело време да пуни ).
Совршенство :drk:
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Совршенството не постојт сепак My Dreamboy ... некој кој знае да ме насмее до солзи, некој кој ќе ме почитува, разбира и сака онаква каква што сум самата јас, некој во чие присуство ќе се чуствувам секогаш пријатно, некој кој секогаш ќе бидит искрен и отворен спрема мене, некој во кој ќе имам доверба ... едноставно да е човек по душа. :smir:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Да има добар газ да не е лигава и нереална! Другото не е толку битно :)
 
Член од
19 октомври 2009
Мислења
87
Поени од реакции
2
Уше да научам да свирам гитара и моб ќе ти дадам. :tv: :smir:

Он: Спремна девојка,што би знаела на нива да работи со развиена нога и задница ( за издржување на напорот при работа ) и со поголемо бројче на прслук ( да има вода кај да става,да не се враќа до бунарот цело време да пуни ).
Совршенство :drk:

хаха ај важи :D
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
32
Поени од реакции
0
Ниска, слатка, сини очи и палвужа пред се . За телото не е битно ( нормално да не е талпа без испакнатини ) хехе
 
Член од
20 март 2010
Мислења
9
Поени од реакции
0
хмм..... епа вака сега.... најбитно со ми е за почеток е да биди над 1.90 заради тоа што јас сум 1.75 и сакам кога ќе го гушнам да потонам во него .... плав, црн не е толку важно , ама сепак преферирам црн, со убава насмевка најважно и средно полна уста :))))) очите... аххх погледот е многу важен за мене заводливи очи не е битно плави, црни ама да има остар поглед заводлив :))))) и најјјјјважно од се е да биди романтичен и спремен пријатно да ме изненадува од време на време ... не барам многу :icon_roll
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
хмм..... епа вака сега.... најбитно со ми е за почеток е да биди над 1.90 заради тоа што јас сум 1.75 и сакам кога ќе го гушнам да потонам во него .... плав, црн не е толку важно , ама сепак преферирам црн, со убава насмевка најважно и средно полна уста :))))) очите... аххх погледот е многу важен за мене заводливи очи не е битно плави, црни ама да има остар поглед заводлив :))))) и најјјјјважно од се е да биди романтичен и спремен пријатно да ме изненадува од време на време ... не барам многу :icon_roll
за малце и ја :)
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Да не е пониска од 166 цм (не планирам у џеб да ја носам)
Црна коса,темни очи убава,многу убава фаца
Да се облака нормално на моменти кога јас ќе сакам да носи опасно деколте
Да не е слаба а ни да е дебела,добри гради да има не многу големи а ни мали
Заоблено газе
Да е верна до коска
Љубител на животните обавезно
Да не ме напиња зашто идам на сони,фудбал или онака си губам време со другари не правејќи ништо
Да не пие алкохол
 

антонија

модел
Член од
22 август 2010
Мислења
144
Поени од реакции
6
да биде со црна или сатирана коса
-да има убаво лице
-убави бели заби(насмевка)
-да има убаво тело
-стомачни обавезно
-да биде духовит
-да ме сака повкеке од се
-да не пие(мозе минимално)
-да не пуси
да не се коцка, може да ме стави на облог
АКО ПОЗНАВАТЕ ВАКОВ ФРАЕР НА ФОРУМОТ ,НЕКА ПИШЕ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom