Dreambox забранет во Македонија

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Aek zabranuva na thome neogranicen internet, vlada zabranuva drimboks, utre ke cueme aek zabranil na site operatori neogranicen internet, ne e*at kako sakaat, plati nema od kaj da zemame, rabotni mesta malo sutra, i sakaat i so ova koza da ni derat da nemame nikakvo fajde ni od internet ni od nisto. Nekoj ke najde uteha vo internet da simnuva da gleda nesto za koe na ovie usranive nasi tv programi treba da ceka vecno da se smiluvaat da pustat bidejki se zbudaleni so tursko-ciganski serii, a aek i vladata i toa ke im go uskratat, pa taka i za drimboks sakas da gledas poveke kanali i za toa placas nekomu i toa ne smees. Daj podobro neka isklucat i internet i kablovski pa ke si ziveeme u mrak.
Никогаш немало неограничен интернет.
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
eve sega i struja ke poskapuva 10% samo napred vlado unistuvacka da vi e*am se po spisok, go unistivte narodot. Da cujam mislenje od onie 470.000 zabegani glasaci kako im se dopadjaat reformite?
 
Член од
26 март 2009
Мислења
72
Поени од реакции
8
А да, ќе треба да ги забранат и персоналните компјутери, бидејќи мојот персонален компјутер е мој персонален компјутер, јас го користам за што сакам, можеби утре ќе го искористам мојот персонален компјутер за да хакнам некој сајт на некоја институција од државната или јавната администрација или нешто слично. :tapp:
Другар, како што читам, си се занимавал со хак на двд плеери, имам Панасоник, Home cinema 520 моделот мислам дека беше, не ми чита US DVD дискови. Имаш ли некоја идеја како да се среди тоа?
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.537
Поени од реакции
11.609
Другар, како што читам, си се занимавал со хак на двд плеери, имам Панасоник, Home cinema 520 моделот мислам дека беше, не ми чита US DVD дискови. Имаш ли некоја идеја како да се среди тоа?
Не знам за Панасоник, јас конкретно исклучиво со LG терам бизнис и за речиси секој нивни ДВД плеер и/или телевизор има нов фирмвер на Интернет или хак, сеедно, треба само поубаво да се побара.

За твојот проблем конкретно, читнав на Интернет дека имало некое решение за преминување на ДВД плеерот кон multi-region поддршка, ќе ти пишам преку пп за тоа.
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Никогаш немало неограничен интернет.
Има, нетот на близу е сосема 100% неограничен...Колку сакаш прај сообраќај немаш гајле... иначе,
која би била добра алтернатива на dreambox-ов со шеринг нели нормално според вас?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom