Dreambox забранет во Македонија

Член од
28 март 2006
Мислења
17.714
Поени од реакции
12.135
Мислам дека ова со заплена на пц заради ОС е уште едно пуштање водичка. Тоа е исто како на механичар мајсторот да проверува дал е нафта за коли или за домаќинства и да ти ја запленат.
А нема ни линк како потврда
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.581
Поени од реакции
11.724
Веќе и сателитските антени се забранија, па да видам некој на балкон што има монтирано кривична казна 3-4 години.
Веќе ги забранија ?

Сакаш да кажеш дека веќе е донесена таа одлука или тој закон со кој ги забрануваат сателитските антени, или ... ?

Ако сеуште не донеле одлука или закон за одредени забрани, те молам не шири дезинформации.
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
377
Поени од реакции
116
Веќе ги забранија ?

Сакаш да кажеш дека веќе е донесена таа одлука или тој закон со кој ги забрануваат сателитските антени, или ... ?

Ако сеуште не донеле одлука или закон за одредени забрани, те молам не шири дезинформации.
Како ќе ми го откријат дримбоксот ако немам на таван тањир?
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.581
Поени од реакции
11.724
Како ќе ми го откријат дримбоксот ако немам на таван тањир?
Е па има разлика помеѓу сателитска антена и сателитски рисивер, Dreambox - от е сателитски рисивер, а не сателитска антена.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
42
каде пишува дека сателитските се забранети ?
инаку може на таван да ја ставеш сателитската ваљда (сеа не знам колку се губи сигналот) , не мора да биде изложена на тараса
и никој нема да знае дека имаш сателитска опрема
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
377
Поени од реакции
116
каде пишува дека сателитските се забранети ?
инаку може на таван да ја ставеш сателитската ваљда (сеа не знам колку се губи сигналот) , не мора да биде изложена на тараса
и никој нема да знае дека имаш сателитска опрема
А? Мора на отворено да биде инаку нема да фаќа ништо. Тоа не е собна антена :pos:
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Дава сигнал сателитската и под керамиди кај мене е така и немам апсолутно никаков проблем со сигналот....;)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.973
Поени од реакции
7.617
Сега има и собни сателитцки антени кој се ставаат дома одма до ресиверот малечи се ,да не мора да се качуваш по ќерамиди ,на балкони да ги ставаш огромни,незнам дали ги има на балканот ама имам видено на интернет такви
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
377
Поени од реакции
116
Сега има и собни сателитцки антени кој се ставаат дома одма до ресиверот малечи се ,да не мора да се качуваш по ќерамиди ,на балкони да ги ставаш огромни,незнам дали ги има на балканот ама имам видено на интернет такви
Најнова технологија, бушиш и ставаш кабел и излагаш на другата страна на земјата и таму монтираш антена и не се гледа воопшто.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
42
Укопај ја у земја се ќе фаќа :pos:
добро де ајде еднаш се насмеавме , сега мајтап ли ке си играме
ако ти е од челик куката тогаш нема да фака внатре да ама имам слушнато на таван дека може да се стави
--- надополнето: 13 декември 2011 во 00:33 ---
Сега има и собни сателитцки антени кој се ставаат дома одма до ресиверот малечи се ,да не мора да се качуваш по ќерамиди ,на балкони да ги ставаш огромни,незнам дали ги има на балканот ама имам видено на интернет такви
хмм не би бил јак сигналот мислам на тие чинии
али не знам ова онака го треснав може технологијата да е напреднала
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Темава мислам дека треба во ЧДА да отиде, зашто ова предлозиве и закониве се тешки глупости. Не верувам дека ќе се изгласаат, а и да се изгласаат, не верувам дека ќе “работат“
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Aek zabranuva na thome neogranicen internet, vlada zabranuva drimboks, utre ke cueme aek zabranil na site operatori neogranicen internet, ne e*at kako sakaat, plati nema od kaj da zemame, rabotni mesta malo sutra, i sakaat i so ova koza da ni derat da nemame nikakvo fajde ni od internet ni od nisto. Nekoj ke najde uteha vo internet da simnuva da gleda nesto za koe na ovie usranive nasi tv programi treba da ceka vecno da se smiluvaat da pustat bidejki se zbudaleni so tursko-ciganski serii, a aek i vladata i toa ke im go uskratat, pa taka i za drimboks sakas da gledas poveke kanali i za toa placas nekomu i toa ne smees. Daj podobro neka isklucat i internet i kablovski pa ke si ziveeme u mrak.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom