Dragonball

ToX!c

JuVeNtUs FaN
Член од
20 јуни 2007
Мислења
60
Поени од реакции
1
Dragonball супер цртан беше никогаш не сум го пропуштал само како што викате и јас никогаш не му го видов крајот :(



 

Jukka

chili
Член од
16 мај 2007
Мислења
537
Поени од реакции
2
prv pat zapocnav da go gledam pred desetina godini na grckite televizii ......mnogu loso vlijae na deckata psiha, vednas se sozivuvaat vo glavnite likovi, se odnesuvaat razbojnicki ....... mislam deka trebase da se zabrani takviot crtan
 

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
Dragonball супер цртан беше никогаш не сум го пропуштал само како што викате и јас никогаш не му го видов крајот :(



и јас го имам гледано преку 140 епизоди но никогас не му го видов крајот но сакам да го видам
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
0
najdobar crtan za mene!!

Koga ke izleze dragon ball online igrata sekako da kazete
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
го гледав кога го даваа на а1, дури и премногу се соживував со цртанот, но кога почна драгонбол з се поретко гледав. омилен лик покрај Сунџоку ми беше Крилин, а и старецот со оклопот беше ѕвер.

prv pat zapocnav da go gledam pred desetina godini na grckite televizii ......mnogu loso vlijae na deckata psiha, vednas se sozivuvaat vo glavnite likovi, se odnesuvaat razbojnicki ....... mislam deka trebase da se zabrani takviot crtan
ќути да не ти пуштам еден каме-хаме БРААААААААН
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
До сите забегани по серијава вклучувајки ме и мене на времто,еве една добра вест,после 5-6 години расправии,конечно почна да се сними филм според истоимениот цртан филм :).
Повеке инфо тука .
Иначе филм се планираше да излезе и кон крајот на 2004 но нешто имаа проблеми со акетрите,па работите останаа така се до пред неколку месеци.Сменети се актерите,првин за Гоку требаше да глуми Hugh Jackman еве и стар постер од филмот

Еве го и Пиколо


СЕга наместо Џекмен,ке глуми младиот актер Justin Chatwin.Еве сликица и од него.
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.046
Поени од реакции
104
не ми се допаѓа кај ови попопуларните цртани што има многу епизоди, па телевизиите откупуваат по половина од нив а и помалку... иначе овој цртан и јас го гледав на времето... закон
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
Ја сум најголем Драгон Бол фанатик на свет .. После долго време успеав да ги изгледам сите епизоди .. мислам дека се 490 вкупно .. колку сум мрднат :pos: .. а моментално ги гледам долгометражните Драгон Бол епизоди и многу се закон .. мој омилен карактер е ѕверот на аватар што го имам .. Легендарниот Пиколо .. и морам да го гледам филмот ако излезе, тоа ке биде лудница !
 

The G-Man

Кепец
Член од
6 декември 2007
Мислења
501
Поени од реакции
12
da be i ja mal go gledav na poveke televizii ama na niedna ne mu go vidov krajot
еве ти SS4 a за крајот на tv-links.co.uk

[media]http://www.youtube.com/watch?v=rNKefRRvV7g[/media]
Ја сум најголем Драгон Бол фанатик на свет .. После долго време успеав да ги изгледам сите епизоди .. мислам дека се 490 вкупно .. колку сум мрднат :pos: .. а моментално ги гледам долгометражните Драгон Бол епизоди и многу се закон .. мој омилен карактер е ѕверот на аватар што го имам .. Легендарниот Пиколо .. и морам да го гледам филмот ако излезе, тоа ке биде лудница !
a кај ги гледаш?

и филм искочено има, мислам, долгометражни има полно. ја само сум го глеадал оној со брат му на Сан Џоку. Ама Гогета и Сан Џоку се најдобри! ! ! ! ! ! !

До сите забегани по серијава вклучувајки ме и мене на времто,еве една добра вест,после 5-6 години расправии,конечно почна да се сними филм според истоимениот цртан филм :).
Повеке инфо тука .
Иначе филм се планираше да излезе и кон крајот на 2004 но нешто имаа проблеми со акетрите,па работите останаа така се до пред неколку месеци.Сменети се актерите,првин за Гоку требаше да глуми Hugh Jackman еве и стар постер од филмот

Еве го и Пиколо


СЕга наместо Џекмен,ке глуми младиот актер Justin Chatwin.Еве сликица и од него.
извинете за постови под постови ама лелеееееееееееее

филм ке прават:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

ој леле прв ке бидам у кино за овој. ке дојдам 3 саат пред да почне ! ! !
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
a кај ги гледаш?

и филм искочено има, мислам, долгометражни има полно. ја само сум го глеадал оној со брат му на Сан Џоку. Ама Гогета и Сан Џоку се најдобри! ! ! ! ! ! !
Ги симињав сите епизоди по ред .. али ги има и на јутуб и на некои такви сајтови .. али некако не е фората да ги гледаш на мало прозорче ... има 19 или 20 долгометражни драгон бол филмови со плус дешавки што ги нема у епизодите .. сите траат околу 40 минути до саат време ..

па ако сака некој можам да му дадам линкови да изнасимиња све од драгон бол .. значи цела триологија со 500 епизоди и плус долгометражните филмчиња !
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Дај ми мене....како шо глеам и ти си голем фан на драгонбол...ја штотуку го изгледав комплетно DragonballZ,па сеа сакам да прејдам на GT...ама како шо прочитав во некоја рецензија,не бил ни блиску до тоа шо се претходниве делови...
Го имаш гледано за да ми кажеш?
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Бај д веј,што мислите за останатите цртани од овој тип...Дигимон,Покемон,БејБлејд и слично.Ги имате гледано,или се премногу детски за вас?
За мене лично,Дигимон беше еден и единствен,иако ги гледав и другиве,сепак,тој ми остави најголем впечаток...Едноставно,не испуштив ни епизода до крај,и нонстоп ми беше во памет.Изглеа оти тогаш бев мал....Вие?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom