DotA 2

W

wicked_1

Гостин
У секој случај, нема такви пациенти како у мкд кецот нигде, каква и платформа да извадат и каков народ да привлече, мкд кец собата на гарена се искачи на пиедесталот. :d
Играш 10мин, 15та минута ти бара име, град, улица и број :)))))))
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Без навреда, ама искрено....

Не постои играч на Дота/Дота 2 кој не е ретардиран, вклучувајќи ме и мене, (мада сега не играм lol) едноставно таква игра е, го вади најлошото од луѓето.
zavisi ja iam pcueno mn ali da padnam na nivo da feedam namerno ili da livnam nikad...
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Абе едноставно си појдиш в база, и на секои 4мин телепорт, отепај еден крип и тоа е тоа. Нема потреба од замарање или фидање.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.106
Поени од реакции
5.771
Неодамна го открив. Всушност, првиот меч изигран со него ми е во low priority кога мавнав рандом херој, а бев во тим со 4 руси :pos:
На мое големо изненадување, воопшто не беа лоши, се трудеа да ме сапортаат, јас си ги исфармав ајтемите и тепавме. После пак му дадов шанса и на ranked и видов дека ми иде прилично добро. Досега го избегнував затоа што во претходниот пач беше OP, а после го нерфнаа доволно за да има низок winrate и ретко кој да го игра. Ама со правилна игра има резултати :)
6 solo ranked wins со еден од најдобрите херои во овој пач. Да, убаво тоа што немаш изгубено, ама мислам дека фалењево е на ниво на некој што играл со drow ranger, troll warlord или phantom lancer во 6.77 и нема пораз. Моментот е да се фалиш кога си во серија со слаб херој, а не со јак.
 
Член од
26 октомври 2011
Мислења
795
Поени од реакции
375
Неодамна го открив. Всушност, првиот меч изигран со него ми е во low priority кога мавнав рандом херој, а бев во тим со 4 руси :pos:
На мое големо изненадување, воопшто не беа лоши, се трудеа да ме сапортаат, јас си ги исфармав ајтемите и тепавме. После пак му дадов шанса и на ranked и видов дека ми иде прилично добро. Досега го избегнував затоа што во претходниот пач беше OP, а после го нерфнаа доволно за да има низок winrate и ретко кој да го игра. Ама со правилна игра има резултати :)

6 solo ranked wins со еден од најдобрите херои во овој пач. Да, убаво тоа што немаш изгубено, ама мислам дека фалењево е на ниво на некој што играл со drow ranger, troll warlord или phantom lancer во 6.77 и нема пораз. Моментот е да се фалиш кога си во серија со слаб херој, а не со јак.
Еве и со ТБ само изгубив една и ми се одигра :D
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
omg. Моментално ги гледам ВП и Сикрет. Овој куроку е толку деген што мислам дека е полош од некој ретардиран рус, па уште кери им е :facepalm:
Како бе вакви идиоти има по тимовиве?
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Незнам дали е само до мене, ама сигурно не е бидејќи и други ми го кажале истото, но после последниов апдејт со кој го вметнаа Techies и воведоа уште многу други работи играта почна да добива гличеви ( glitches ) и постојано некој лагира во играта и цело време прави реконект. Последниве 2-3 дена скоро 90% од партиите што ги имам играно го имале овој проблем.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom