Diablo 3

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Како ми легна боксирачов :D Бонусира све :D
Од кај го откопа ова и што се оние PH буквите на опремата и што бараат Identify Scrools и што е виолетовото кесе и како стигна до 70 левел кога PTR не дава над 60 и дали ја имаш Collectors Edition и дали е твој скриншотов? :D
 
Член од
26 октомври 2011
Мислења
795
Поени од реакции
375
Од кај го откопа ова и што се оние PH буквите на опремата и што бараат Identify Scrools и што е виолетовото кесе и како стигна до 70 левел кога PTR не дава над 60 и дали ја имаш Collectors Edition и дали е твој скриншотов? :D
Така што игра на RoS closed beta ?
 
Член од
26 октомври 2011
Мислења
795
Поени од реакции
375
Таков одговор барам, само потврден :)
Ајде и поопширен ке ти дадам :D PH значи Place Holder-значи уште не конечен изглед ајтемот ,тие што изгледаат како Identify scrolls даваат баф,а тоа виолетово кесе се добива кога ке завршиш Bounty и во него има ајтеми,гемови,материјали итн... Во исто време кога почна PTR,почна и RoS Closed beta,а friends and family beta има веќе 1 месец.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ајде и поопширен ке ти дадам :D PH значи Place Holder-значи уште не конечен изглед ајтемот ,тие што изгледаат како Identify scrolls даваат баф,а тоа виолетово кесе се добива кога ке завршиш Bounty и во него има ајтеми,гемови,материјали итн... Во исто време кога почна PTR,почна и RoS Closed beta,а friends and family beta има веќе 1 месец.
Како ли добил Closed Beta.... :) Знам за тоа фамилијарното.
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
Од кај го откопа ова и што се оние PH буквите на опремата и што бараат Identify Scrools и што е виолетовото кесе и како стигна до 70 левел кога PTR не дава над 60 и дали ја имаш Collectors Edition и дали е твој скриншотов? :D
Да мој е акаунтот као што ти кажа форумџијата погоре RoS Beta е :D Тоа ко скрол ти дава бафови пример против елити,рифт гардианс и општо босови.Се паѓаат во тие кесињата коа ќе завршиш nephalem rift.Ама као што може да приметам го скинале life steal не работи како стат веќе,немам појма зошто.Сеа meele класи само со life on hit мора да се крпат :D
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Да мој е акаунтот као што ти кажа форумџијата погоре RoS Beta е :D Тоа ко скрол ти дава бафови пример против елити,рифт гардианс и општо босови.Се паѓаат во тие кесињата коа ќе завршиш nephalem rift.Ама као што може да приметам го скинале life steal не работи како стат веќе,немам појма зошто.Сеа meele класи само со life on hit мора да се крпат :D
Абре играј таму со Паладинот (да не реча, Crusader), батали овие „стариве“ :)
 

Rale

Crno Beli Svet
Член од
14 април 2012
Мислења
809
Поени од реакции
723
Ok momci imam edno prasanje i sekoj detalen odgovor bi mi bil od pregolema korist.

Vcera ja kupiv Diablo 3 za PS3,ama rabotava e sto sum totalno nov i neiskusen vo ovaa igra,,dupka ziva da se izrazam najdobro.

Sega edna rabota ne mi e jasna,,,igrava e celo vreme online ili kako...znaci igram na single player,solo..
Ima tuka milion raboti koi bi ve prasal,ama samo vovedot mi mnogu biten oti sakam da navlezam vo sustinata na igrata,posle toa sve samo ke si dojde so redovno igranje normalno.

Blagodaram odnapred.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ok momci imam edno prasanje i sekoj detalen odgovor bi mi bil od pregolema korist.

Vcera ja kupiv Diablo 3 za PS3,ama rabotava e sto sum totalno nov i neiskusen vo ovaa igra,,dupka ziva da se izrazam najdobro.

Sega edna rabota ne mi e jasna,,,igrava e celo vreme online ili kako...znaci igram na single player,solo..
Ima tuka milion raboti koi bi ve prasal,ama samo vovedot mi mnogu biten oti sakam da navlezam vo sustinata na igrata,posle toa sve samo ke si dojde so redovno igranje normalno.

Blagodaram odnapred.

Ако сакаш да навлезеш ко што треба, играј ја Diablo 2 а изгледај ја на Youtube Diablo I (затоа што е престара). Не се игра онлајн на конзоли. Ако не знаеш ништо од претходно, приказната ќе ти е џабе патот.
 
Член од
21 јуни 2010
Мислења
3
Поени од реакции
1
Ако игра некој Diablo 3 обичната нека пише, досадно е да се игра сам :)
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Пекол е играва. Штета што сум сиромашен ко циган
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Пекол е играва. Штета што сум сиромашен ко циган

Другар нека ти даде акаунт, играј на негов, на амерички сервер, за да не му играш со неговите карактери и пари :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom