DC Universe Online

B

BrunoFresh

Гостин
Да. Убив 15мин креирајќи лик убав за око, и во следните 10мин добив за нозе, за гради и за раце ајтеми што ме подобруваат драстично ама грди as motherfuckers.
Што значи се менува изгледотот во тек на играта. Како на пример Wow И некои такви игри?
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Ќе ја симнам само ако играат некои кајганџии. Има некој?
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.585
Поени од реакции
2.608
Ја симнувам моментално. Не сум гејмер, ама ми се виде интересна вака. Прв пат играм вакво тип на игри, така да очекувајте мнооогу прашања од мене :)
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.597
Поени од реакции
13.283
Што значи се менува изгледотот во тек на играта. Како на пример Wow И некои такви игри?
Mи кажаа дека има опција за заклучување на моменталниот изглед. Не ми е проверено...:sick:
--- надополнето: 16 јануари 2012 во 20:36 ---
My ugly SOB.

 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Ова се вика барање преку леб погача...
Не ќењај, пуна е рестрикции играва (бесплатно).
Не смееш трејд. Не ме јеби. Шо ќе ми е да играм коа не можам да трејдам.
Одредена сума на пари можам у мене шо (според форумите) на поголем левел нишо не ти вреди (не моеш да купиш ништо од аукција со тој лимит).
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.119
Поени од реакции
5.892
Не ќењај, пуна е рестрикции играва (бесплатно).
Не смееш трејд. Не ме јеби. Шо ќе ми е да играм коа не можам да трејдам.
Одредена сума на пари можам у мене шо (според форумите) на поголем левел нишо не ти вреди (не моеш да купиш ништо од аукција со тој лимит).
Па сигурно нема све да дадат бесплатно. Мора некако да ги натераат играчите на кои им сметаат овие рестрикции да платат нешто за играта. Треба ли да живеат од нешто?

А за f2p игра реално приватни сервери не може да има и никогаш нема да има. Системот на микротрансакции е веќе имплементиран во самата игра и не гледам како би можело да се направи да нема никакви рестрикции. Единствено може на приватни сервери да се постави последниот билд од играта пред да отиде f2p.

Ако сакате да играте MMO без да дадете ебан денар, идете играјте WoW на пиратски сервери. Мада не знам што се проблем 800 денари месечно за било кое ММО... Тие пари 90% од луѓето ќе ги испијат за една или две вечери.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Па сигурно нема све да дадат бесплатно. Мора некако да ги натераат играчите на кои им сметаат овие рестрикции да платат нешто за играта. Треба ли да живеат од нешто?

А за f2p игра реално приватни сервери не може да има и никогаш нема да има. Системот на микротрансакции е веќе имплементиран во самата игра и не гледам како би можело да се направи да нема никакви рестрикции. Единствено може на приватни сервери да се постави последниот билд од играта пред да отиде f2p.

Ако сакате да играте MMO без да дадете ебан денар, идете играјте WoW на пиратски сервери. Мада не знам што се проблем 800 денари месечно за било кое ММО... Тие пари 90% од луѓето ќе ги испијат за една или две вечери.
“Тие пари 90% од луѓето ќе ги испијат за една или две вечери“
Очигледно ти не си од оние со просечна плата (и тоа не просечна според владата) по дома :)
90% од луѓето да имаа 800 денари за вечер искачање немаше македонија да биде на листата на најмизерна земја во европа.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.597
Поени од реакции
13.283
Јеп, не мора итемите да ви го менуваат изгледот. Стегнете J/K/I било што и најдолу одберете Style ми се чини, и откако ќе го направите посакуваниот изглед ( :pos: )кликнете Lock all. Било кои итеми ставајте ги, изгледот ќе ви биде ист.
--- надополнето: 16 јануари 2012 во 23:26 ---
Btw, за побрзо поминување на мисии, формирајте група (/invite nick) и заедно ќе ги врвите мисиите. Win-win.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.119
Поени од реакции
5.892
“Тие пари 90% од луѓето ќе ги испијат за една или две вечери“
Очигледно ти не си од оние со просечна плата (и тоа не просечна според владата) по дома :)
90% од луѓето да имаа 800 денари за вечер искачање немаше македонија да биде на листата на најмизерна земја во европа.
Мислев на 90% од луѓето што играат игри, а не на вкупното население. Ако имаш компјутер и играш игри, значи не си толку мизерен колку што се жалиш дека си. Факт е дека познавам луѓе што трошат повеќе од 1000 денари за едно искачање, а никогаш не би платиле 800 денари месечно за игра. Јас немам 800 денари за искачање, ама ете ќе прескокнам 2-3 искачања у месецот и ќе платам претплата за некоја игра што ја играм и што мислам дека вреди.

Ја мислам доста со муабетов, веќе одамна отидовме оф-топик.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.597
Поени од реакции
13.283
Одредена сума на пари можам у мене шо (според форумите) на поголем левел нишо не ти вреди (не моеш да купиш ништо од аукција со тој лимит).
22 левел сум, не сум осетил недостиг на пари, а вкупно се 30 левели. Не велам дека е исто како да немаш лимит, али не го рачунај твоето како хендикеп, туку како нормално, а нивното (тие што плаќаат) како вон нормалата. Ти си тераш, онака, стандард. Поарно него ич, нели?
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Ај прекинете со тоа :). Кој град да одберам, дали херој или негативец, што ајтеми, кажувајте ајде :)
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.585
Поени од реакции
2.608
Ако знам шо прам јас во играва, Е :) Битно се заразив, и тешко мене че биди ми фаќа умов. Еве го 7 ме фати, а не сум во план да ја исклучам.
Сега ве сваќам како ви било :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom