David Guetta @ Filip Vtori 05.06.2016

Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Ако му се сака, Гета може да направи квалитетна забава.

Сум му бил два пати (прво во Скопје 2010та и во Охрид наредната година) и сеќавам дека двата настапи му беа земља-ваздух различни. Во Скопје направи растур со јаки ремиксови на олд скул траки, добри меш-апови и ќе излажам ако кажам дека лошо си поминав и не беше добар журот .. Иако сум повеќе љубител на трансот. Од друга страна пак, во Охрид кога се погодив таму да бидам на неколку дена и му отидовме пак - како да не беше истиот човек од пред само година дена. Сетот му беше на рамниште на спотифај топ-20 листа. Брука.

Како и да е, за 500 ден. + РОбин Шулц во лајн-апот + на отворено на градски = настанов вреди да се види и слушне. :)
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ако му се сака, Гета може да направи квалитетна забава.

Сум му бил два пати (прво во Скопје 2010та и во Охрид наредната година) и сеќавам дека двата настапи му беа земља-ваздух различни. Во Скопје направи растур со јаки ремиксови на олд скул траки, добри меш-апови и ќе излажам ако кажам дека лошо си поминав и не беше добар журот .. Иако сум повеќе љубител на трансот. Од друга страна пак, во Охрид кога се погодив таму да бидам на неколку дена и му отидовме пак - како да не беше истиот човек од пред само година дена. Сетот му беше на рамниште на спотифај топ-20 листа. Брука.

Како и да е, за 500 ден. + РОбин Шулц во лајн-апот + на отворено на градски = настанов вреди да се види и слушне. :)
И ја бев на тие 2 пати коа дојде, ама мене па повеќе ми се свиѓаше тој у Охрид. Не се сеќавам точно шо музика пушташе у Охрид ама ако не се лажам ретко пушташе свои песни, за разлика од Скопје кај што бар 50% му беа негови траки.
Башка огромен плус за Охрид беше што беше на отворено :D
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.273
Поени од реакции
27.718

Моментално во државава има едно 10 диџеи поспремни (ТЕХНИЧКИ) од овај изгубен случај


ако има некој толку способен менаџер / продукција нека го донеси на еве richie hawtin на пример. Нека го донеси, marco carola ,solomun, finnebassen, hot since 82, adriatique, maceo plex, nic fanciuli ако е толку голем мангуп

Само кај нас битно е да дојди гета да заврти некое хитче и битно е во рекордно време да се наполни џебчето
Извини кој?
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Извини кој?

Прво разбериго зборот ТЕХНИЧКИ имаш и видеа прикачени горе , за тебе ако гета е технички спремен диџеј те молам не ми реплицирај повеќе
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Продиџи не верувам да дојдат пред јули. Пополнето им е до тогаш, једино ако не се протнат измеѓу. :shook:
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Прво разбериго зборот ТЕХНИЧКИ имаш и видеа прикачени горе , за тебе ако гета е технички спремен диџеј те молам не ми реплицирај повеќе
Па штом си ти толку учен човек објасни за нас обичниве смртници што значи технички поспремен диџеј и кои се тие у Македонија што се такви ?
Не го бранам Гета, чисто зошто мислиш дека си којзнае колку паметен, елаборирај.

И уште едно прашање, why in God's name ја посетуваш темава ?
Арогантноста ти е на толку големо ниво што мислиш дека тие што сакаат да одат на Скопје колинг ќе ги убедиш да не одат ?
За човек со големи интелектуални способности, како што сам се претставуваш, ја не викам дека е така, правиш многу глуп потег со ова шо не замараш на темава.
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Мцкаш полче и да не ти е топ ќе ти биде врв.
Ќе грми по секоја цена пошто ќе биде на отворено. :angel:
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.273
Поени од реакции
27.718
Прво разбериго зборот ТЕХНИЧКИ имаш и видеа прикачени горе , за тебе ако гета е технички спремен диџеј те молам не ми реплицирај повеќе
Не ти реплицирам повеќе оти си пувеш.
Дошол тука да им попува на луѓето шо да праат и како да праат.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
че гласам тој ден неможам.
:(
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.343
Поени од реакции
7.459
Не ти реплицирам повеќе оти си пувеш.
Дошол тука да им попува на луѓето шо да праат и како да праат.
А јас се чудам како темава наполнила три страници :)
Убаво да си поминат сите што ќе идат. Мене некако не ми се иде.
А тие што ќе идат нека пишат како си поминеле, оти че ве пукам бре хеј, овај банирам :pos:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Ти си уште мал и неможиш да сфатиш дека овде на прво место се ПАРИТЕ ! значи само се гледа шо ПОКОМЕРЦИЈАЛЕН диџеј да се донеси и ништо друго .

зборот журка со 8мо оделенци и гета не оди заедно.

и после болдираното одмори малце жити се
Друже а да те прашам нешто. Што има везе дали е искомерцијализирана музиката? Ако е убава на слух не може да е лоша. Комерцијала не е еквивалентно на лоша музика. Дај не се прави паметен, не ми се верува дека уште такви како тебе постојат на форумов.[DOUBLEPOST=1463509538][/DOUBLEPOST]
Ти си уште мал и неможиш да сфатиш дека овде на прво место се ПАРИТЕ ! значи само се гледа шо ПОКОМЕРЦИЈАЛЕН диџеј да се донеси и ништо друго .

зборот журка со 8мо оделенци и гета не оди заедно.

и после болдираното одмори малце жити се
Друже а да те прашам нешто. Што има везе дали е искомерцијализирана музиката? Ако е убава на слух не може да е лоша. Комерцијала не е еквивалентно на лоша музика. Дај не се прави паметен, не ми се верува дека уште такви како тебе постојат на форумов.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Друже а да те прашам нешто. Што има везе дали е искомерцијализирана музиката? Ако е убава на слух не може да е лоша. Комерцијала не е еквивалентно на лоша музика. Дај не се прави паметен, не ми се верува дека уште такви како тебе постојат на форумов.[DOUBLEPOST=1463509538][/DOUBLEPOST]
Друже а да те прашам нешто. Што има везе дали е искомерцијализирана музиката? Ако е убава на слух не може да е лоша. Комерцијала не е еквивалентно на лоша музика. Дај не се прави паметен, не ми се верува дека уште такви како тебе постојат на форумов.

Човек,

Прво расчисти со зборот журка и толпа собран народ од кој пола не знаат кај дошле и кој пушта музика ,но слушнале дека е некој гета кој има некое јако хитче а другата половина по некоја случајност се нашле таму.

Најбитно да има 5-6к народ од 14 до 18 години и да платат влез, некој да се наполни со пари, а тоа најмногу успева со пуштачи на музика од калибарот на гета, незнам шо не ти е јасно.[DOUBLEPOST=1463512408][/DOUBLEPOST]
не знам што очекувате од диџеи да земат да ви отсвират нешто? Се знае, се доаѓа со унапред спремен сет и се пушта да врти додека он дига раце горе и се преправа дека нешто прави. Но битна е забавата де.
:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

Се преправал бе вистина , онака тетрис си игра :pos::pos::pos:

 
Последно уредено:

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Продавам две карти за на јужна, една карта 400 денари.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom