David Guetta @ Filip Vtori 05.06.2016

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
КОНЕЧНО SKOPJE CALLING!
DAVID GUETTA ВО АРЕНАТА „ФИЛИП ВТОРИ“, ROBIN SCHULZ СПЕЦИЈАЛЕН ГОСТИН!

Почитувани,

Огромно задоволство ни е да Ви најавиме дека македонската публика и публиката од целиот регион на 5-ти јуни ќе има единствена прилика да присуствува на досега најголемото шоу во историјата на Република Македонија, прво од овој тип на арената „Филип Втори“, по примерот на сите светски метрополи.
Под франшизата Skopje Calling, со невидена светска продукција спектакуларно шоу ќе одржи една од најголемите глобални ѕвезди на денешницата, најголемиот хит мејкер на 21 век, неприкосновениот David Guetta. На светската музичка сцена, David Guetta важи за многу повеќе од диџеј и продуцент, статус што го заслужи уривајќи многу рекорди. Неговите соработки со Rihanna, Madona, Kelly Rowland, Estelle, Akon, Fergie, Sia, Lady Gaga, Britney Spears, Nicki Minaj и уште многу други, станаа светски хитови.
Пред Guetta како специјален гостин ќе настапи Robin Schulz, еден од најактуелните диџеи во последниве неколку години и сигурно највртениот артист во последниве неколку месеци на сите светски радио станици. Тој во Скопје ќе изведе 90 минутен сет со најголемите денс хитови со кои ги освои светските топ листи, водечките фестивали и клубови ширум светот, како: „Prayer in C“, „Sun Goes Down“, „Sugar“, „Headlights“, „Show Me Love“, „Yellow“...
Skopje Calling 2016 ќе биде досега невидено продукциско шоу во Македонија. Стадионот ќе биде во функција со полн капацитет. Шоуто ќе започне со настап на локални диџеи, како и новата француска диџеј ѕвезда Kungs.
ВАЖНО: Поради тоа што ова е прво промотивно издание на брендот Skopje Calling, Авалон проукција се одлучи за неверојатно популарни цени за овој шестчасовен музички спектакл кои ќе бидат објавени по категории утре во 21 часот.

Одиме понатаму,
Авалон продукција


 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
И мене поише мерак у моментов ми праи Робин Шулц.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Ќе има ПРОДИЏИ кој ги батали овие.
Нека има, и повеќе нека има, не е на одмет изборот на квалитетни културни збиднувања пошто шабанскиве маме ни ебаа.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Аман од толку квалитетни диџеи значи мора некој флипери вакви да се донеса , рај за 8мо одделенци има да е настанов


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Аман од толку квалитетни диџеи значи мора некој флипери вакви да се донеса , рај за 8мо одделенци има да е настанов


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ти немa дa oдиш ? :(
Штoм ти не oдиш тoгaш немa ни цел дa се oдржи нaстaнoв, слoбoднo мoже дa гo oткaжaт...

П.С. нaјaвен е Ники Рoмерo зa 1ви aвгуст, тoј aрен е или и негo дa гo oткaжaт ?

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Ептен ми се свиѓа тоа што ќе се одржи концертот на стадион. Тоа наликува на еден спектакуларен настан. Иначе ако цената на картата не биде превисока, можеби и ќе идам:)
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Ти немa дa oдиш ? :(
Штoм ти не oдиш тoгaш немa ни цел дa се oдржи нaстaнoв, слoбoднo мoже дa гo oткaжaт...

П.С. нaјaвен е Ники Рoмерo зa 1ви aвгуст, тoј aрен е или и негo дa гo oткaжaт ?

Sent from my LG-D620 using Tapatalk

Шо да дискутирам со тебе за музика кажими? За тебе репер за музика се армин и гета, дај не туку се брукај терај магарето
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Шо да дискутирам со тебе за музика кажими? За тебе репер за музика се армин и гета, дај не туку се брукај терај магарето
Извини бoгу нa дoбрaтa музикa, глупaвo oд мене штo си дoзвoлив дa си прaвaм филмoви у глaвa декa смеaм тебе дa ти се oбрaќaм...
Дaј вaкa прaти ни линк oд некoјa твoјa стaтијa зa музичкa критикa дa видиме oд кaде прoизлегувa твoјaтa стручнoст ?

Јa рекoв и пред тoa, пoгoлем мерaк ми прaи Шулц и пoентaтa ми беше дa реплицирaм нa делoт "супер зa 8мo oдделенци" и тие муaбети декa журките не се дoбри aкo нa нив идaт децa. Акo судoт зa тoa дaли еднa журкa е дoбрa или не гo дaвaме бaзинaрo врз вoзрaстa нa тие штo oдaт, тoгaш нaјјaките журки ги прaaт турбo фoлкерите.
Декa гетa е кoмерцијaлa, дa, aмa пaк дa oценувaш журкa сaмo врз вoзрaст...
Знaеме декa ти си хaрд кoр и слушaш нaјјaкa музикa, aмa чил aут мaлце.

И жити твoјaтa музичкa oбрaзoвaнoст немoј дa гo стaвaш aрмин вo истo друштвo нa гетa.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Извини бoгу нa дoбрaтa музикa, глупaвo oд мене штo си дoзвoлив дa си прaвaм филмoви у глaвa декa смеaм тебе дa ти се oбрaќaм...
Дaј вaкa прaти ни линк oд некoјa твoјa стaтијa зa музичкa критикa дa видиме oд кaде прoизлегувa твoјaтa стручнoст ?

Јa рекoв и пред тoa, пoгoлем мерaк ми прaи Шулц и пoентaтa ми беше дa реплицирaм нa делoт "супер зa 8мo oдделенци" и тие муaбети декa журките не се дoбри aкo нa нив идaт децa. Акo судoт зa тoa дaли еднa журкa е дoбрa или не гo дaвaме бaзинaрo врз вoзрaстa нa тие штo oдaт, тoгaш нaјјaките журки ги прaaт турбo фoлкерите.
Декa гетa е кoмерцијaлa, дa, aмa пaк дa oценувaш журкa сaмo врз вoзрaст...
Знaеме декa ти си хaрд кoр и слушaш нaјјaкa музикa, aмa чил aут мaлце.

И жити твoјaтa музичкa oбрaзoвaнoст немoј дa гo стaвaш aрмин вo истo друштвo нa гетa.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk

Ти си уште мал и неможиш да сфатиш дека овде на прво место се ПАРИТЕ ! значи само се гледа шо ПОКОМЕРЦИЈАЛЕН диџеј да се донеси и ништо друго .

зборот журка со 8мо оделенци и гета не оди заедно.

и после болдираното одмори малце жити се
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ти си уште мал и неможиш да сфатиш дека овде на прво место се ПАРИТЕ ! значи само се гледа шо ПОКОМЕРЦИЈАЛЕН диџеј да се донеси и ништо друго .

зборот журка со 8мо оделенци и гета не оди заедно.

и после болдираното одмори малце жити се
Oкеј чичкo, aј вaди сеa линкoвите oд критиките, дaј ние глупите дa се oбрaзувaме и дa бидеме бaрем 1/16 oд тебе :)

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom