David Guetta @ Filip Vtori 05.06.2016

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Дечки,импресии? Јас лично немам некој коментар,штознам онака океј.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.917
Поени од реакции
12.405
Тапа организација.
Напнаа дека ќе имало фалсификувани карти, као демек купувајте само од официјални продажни места а на крај немаа ни бар код читачи за картите. Мене ми ја собраа картата на влез,значи ниту ја скина типот, нишо,само ја зеде така,сите ги собираше исто. Му викам скини ја па дај ми ја, ми вика не може. -.-
Јас бев во фан пит и кој како сакаше си скокаше од оградата кај партер, немаше обезбедување ич. Не дека ми сметаше али ете пропуст во организација.
Сетот му беше океј онака, имаше тапа моменти.
Афтерот ми беше поинтересен :D
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.247
Поени од реакции
27.610
Тапа организација.
Напнаа дека ќе имало фалсификувани карти, као демек купувајте само од официјални продажни места а на крај немаа ни бар код читачи за картите. Мене ми ја собраа картата на влез,значи ниту ја скина типот, нишо,само ја зеде така,сите ги собираше исто. Му викам скини ја па дај ми ја, ми вика не може. -.-
Јас бев во фан пит и кој како сакаше си скокаше од оградата кај партер, немаше обезбедување ич. Не дека ми сметаше али ете пропуст во организација.
Сетот му беше океј онака, имаше тапа моменти.
Афтерот ми беше поинтересен :D
Фан пит е тапа.
Во партир беше прејако.
Озвучувањето беше одлично, исто и аранжманот на светлата, одлично шоу.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.917
Поени од реакции
12.405
Фан пит е тапа.
Во партир беше прејако.
Озвучувањето беше одлично, исто и аранжманот на светлата, одлично шоу.
Топ беше и фан.
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.894
Поени од реакции
714
Oдличнo прoјдoв у Фaн пит. Кoгa стигнaв вo 10.30 нa Шулц oзвучувaњетo беше тaпa aмa изгледa кoристел 70% oд кaпaцитетoт aмa кoгa дoјде Гетa :roker: Oдличен звук и oсветлувaње,сетoт oнaкa дoбaр иaкo мoжеше дa уфрли уште некoјa oд пoнoвите штo ги имa извaденo периoдoв. Се рaзoчaрaв штo Sun Goes Down не јa пушти, трaкaтa е бaш зa вaкви сoбири :unsure:
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Мене некaкo пoише мерaк ми нaпрaи Шулц, мoже декa гo неaм никoгaш слушaнo у живo :D
Ми гo нaпрaи мерaкoт сo Heatwave, Show me love и другaтa Show me love :D
Гетa кoa ги слушнaв првите двете песни мислев декa сaмo ќе пушти некoј oд претхoдните негoви сетoви шo сум ги слушaл aмa пoсле ме изненaди шo пуштaше и некoи други песни.
Мерaкoт ми гo нaпрaи сo Now that I found you oд Garrix.
Генерaлнo беше дoбрo, јa мaлце си ги дигaв oред тoa oчекувaњaтa и зaтoa не ми беше нaјјaкo, aмa дoбрo беше, oсветлувaње супер, пирoтехникa истo, местoтo истo, времетo as well :D
Единa зaмеркa мене ми е шo пример ви сaкaл звукoт дa беше мaлце пoјaк, мaдa бев негде у срединa нa пaртер пa зaтoa ми звучеше слaбo :zelen:

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Член од
24 март 2012
Мислења
632
Поени од реакции
681
Јас мислам дека се беше во ред, немаше инциденти, добри сетови имаа Гета и Шулц - се беше многу јако. Единствено криво ми беше шо не се наполни цел стадион и имаше многу помалце него очекуваното, но сепак Македонска работа, за Цеца, Жељко и Аца има 3 пати да го наполна.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Дечки да ве питам нешто, како рече Гета, дека е прв пат во Македонија или трет пат ?
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.662
Поени од реакции
4.730
Дечки да ве питам нешто, како рече Гета, дека е прв пат во Македонија или трет пат ?
Prv pat , ama valjda mislese za Skopje ne za Makedonija.[DOUBLEPOST=1465252796][/DOUBLEPOST]Da ne se zaborai nastapot na kosovarkata Era Istrefi od celi 10 minuti,moze da e nekoj rekord :pos:
 
Последно уредено:

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Prv pat , ama valjda mislese za Skopje ne za Makedonija.[DOUBLEPOST=1465252796][/DOUBLEPOST]Da ne se zaborai nastapot na kosovarkata Era Istrefi od celi 10 minuti,moze da e nekoj rekord :pos:
Епа тогаш Гета е шупак невиден, чисто википедиа да отворел ќе знаел дека ова му е трет пат у Македонија, а втор пат у Скопје...
Шупак !
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.662
Поени од реакции
4.730
Епа тогаш Гета е шупак невиден, чисто википедиа да отворел ќе знаел дека ова му е трет пат у Македонија, а втор пат у Скопје...
Шупак !
Ajdebe pa ti ,cel svet go sheta , moze vakov lapsus da mu se prosti so broj na nastapi.. ne bil valjda do tolku izguben ko https://www.youtube.com/watch?v=PcMZ_RoWcrE

Bitno pozitivna atmosfera naprai i pogolemiot del odlicno si pominaa.
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Willst du oti ne ja pusti robin :( ja za taa otidov :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom