David Guetta @ Метрополис Арена - 9.5.2010

Статус
Затворена за нови мислења.

Штрудл

од раѓање ме викат злоба
Член од
6 април 2010
Мислења
40
Поени од реакции
4
Одеднаш сите го сакаат Гета, навиваат за Интер и го обожаваат Партизан (кошарка) . Лично јас не сум го видела Гета ни на слики, ама секоја чест за оние што си го пратат од порано. За разлика од маалските цури со маици "fuck me Guetta".
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Сфаќам дека секој си има вкус. Почитувам сечие мислење.

А ти златен не виде ништо на Гета, пошто не беше на Гета.
Ја укакавте темата уште пред да се деси настапот.
Сега помина журката, ја коментираат тие што беа таму.
Таквите мислења ги почитувам. Твоето не.
Знам дека патиш од феномен „јас ќе бидам тој последен што ќе кликне на Цитирај“, па be my guest.
Браво за ова.увек некој мрчи а не ни бил таму.
Офтопик
Новата песна му е многу добра шо е со Кели Роуланд

Инаку се вика Commander.И на мое огромно задоволство ја пушти од RHCP-OTHERSIDE


--- надополнето ---

Одеднаш сите го сакаат Гета, навиваат за Интер и го обожаваат Партизан (кошарка) . Лично јас не сум го видела Гета ни на слики, ама секоја чест за оние што си го пратат од порано. За разлика од маалските цури со маици "fuck me Guetta".
болдираното ни на сон.Посебно за партизан.
А guetta го пратам уше од коа почнав да слушам таков тип на музика,не од последниов албум
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
369
Поени од реакции
700
По еј како да ви напишам КАЖВАМ МОЕ МИСЛЕЊЕ ЕЈ НЕ КАЖАВ ДЕКА НА СИТЕ ТРЕБА ДА ВИ Е ГЛУПО, КАЖАВ КАКО ОД СТРАНА МИ ИЗГЛЕДАШЕ.
НЕСМЕАМ ДА КАЖАМ ДЕКА КАКО МИ ИЗГЛЕДАЛО ДУРИ ОТИ НЕ СУМ БИЛ , АХ БЕ незнаев дека на форум несмееш да кажеш свое мислење за нешто.
ај а ти колку значи врска немаш то шо го кажваш, надвор си од секој контекст, значи не бев на журката не смеам да коментирам а?
Секој можи да коментира како што знам и ако сакам можам да хејтам до утре, а ти сигурно не си ја светил/а поентата на форумот.
Убаво си кажа еден човек: Големите букви во пишаната комуникација значат повишен тон. Нервоза, златен? Дерење дома на твоите, не тука.
И ти со тоа понашање ќе ме учиш на дефиниција на форум.
Си кажа мислење од твој аспект? Си кажа. Едно мислење беше доволно. Дури и превише од тоа. А сега, поштеди не.

--- надополнето ---

Лично јас не сум го видела Гета ни на слики, ама секоја чест за оние што си го пратат од порано.
Грд е.:)
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Па добро, до некаде со гужвава во право бев што во последен момент откажав се и ми скурчи од напињање цел ден, собирање екипа и купување карти :) Којзнае како би изгледало само со +18. Според сликите, стварно испадна "и ќоро и сакато" муабет.
Ама не било лошо, никако.
But hey, Armin доаѓа пак.. па зашо не би Guetta :)
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Посебен поздрав до сите кајганџии кои рекоја дека ќе ме фаќаат ако решам да рипам од горе у публика, батките од режија за прекрасните визуелни ефекти и они поздрави на македонски кои вредно ги подготвуваа и секако најголем поздрав до Давид Гета со сопругата кои рекоја дека пак ќе дојдат на оваква добра публика (цитирам: „ќе го пунам стадион брее!!!“)
Едвај чекам пак да дојдеее
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Ќе бидам кратка: еден од топ 3 настаните во мојот живот(заедно со матурата и концертот на 50 Cent)..се тепав за карта, се гужвав горе во ВИП, чекав скоро 4 саата за да почне..и сето тоа ВРЕДЕШЕ!!
Какви светлосни ефекти, лууда атмосфера, незаборавно!!
И пак да дојде, пак ќе одам!
Дефинитивно, може да се каже најдобро потрошени пари во последно време!

:pipi:
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
СРАЊЕ!!

Стандард кај нас по 2-3 илјади карти плус се продават. Ако не си дрогиран незнам зошто би се туркал во вакви гужви, освен филм клаберски да тепаш.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.696
Поени од реакции
4.869
Бидна и ова срање :tv:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=122977

вистина е ова или стандардна А1 глупост ???
Абе сељачана па ти, демек пред то музиката беше неподнослива, а Гуета ко дојде ја пушти ултимативната музика и се магично стана прејако. Според мене глуп тинејџерски филм тепање, демек бев на Гуета, не е важно дека истовремено си во најголемата можна гужва и уживаш сериозен дискомфорт и инхалираш далеку појќе пот од шо пиеш алкохол пошто е 10 пати поскап.

Со два збора, селска шема!
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
369
Поени од реакции
700
A1 напиша:
Светски популарниот француски диџеј Дејвид Гета синоќа направи одлична забава откако беше исвиркан од страна на публиката бидејќи на сцена се појави еден час по полноќ...
По третото извикување и исвиркување Гета конечно се појави на сцена...
Речиси тринаесетина илјади луѓе трпеливо и полни со енергија го очекуваа Гета да се појави на сцената во Метрополис Арената
Добра им е статијава. Повеќе контрадикторности немам прочитано на едно место. Повеќе смисла имаше „Пато масовно на цело село“ или како и да беше...
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
хејтери како хејтери, мора нешо да помрчат...

туку, за журкава ТОП си пројдов!!! само ми е малку криво што не пушти уште неколку песни ама како и да е топ беше... се изнаиграв, се изнаскокав...

бтњ слушнав нешо као демек имало 13.000?! мене не ми изгледаше тоооолку полно, да, беше фул ама не до тој степен да немаш место за играње... инаку тоа беше супер, баш спротивно од тоа што мислев дека ќе е...
друго што беше супер исто така е вентилацијата, се погодивме под неа и беше супер, се дишеше, можеше да се журкаш без да се препотиш...

Одлична атмосфера направи гета, секоја чест...
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
7
Поени од реакции
0
Да не го има некој ремиксот од Нокаут - Илјада причини за крај што го пуштија пред Гета да настапи. Не можам нигде да го најдам. Или бар кажете од кого е
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
А што пак сите против хејтерите? Нешто како хејтери на хејтерите? Ако некој кажал дека си поминал супер, друг слободно може да каже дека според него и не било баш така, нели?
И ај да не бидам ептен офтопик, ќе кажам само дека имаше едно добри 6-7 песни што не ги пушти. :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom