David Guetta @ Метрополис Арена - 9.5.2010

Статус
Затворена за нови мислења.

merlin

Мадридистика...
Член од
29 јуни 2006
Мислења
543
Поени од реакции
119
"СИТЕ ВЛЕЗНИЦИ ШТО ЌЕ СЕ ПОВЛЕЧАТ ОД ПРОДАЖНИТЕ МЕСТА НИЗ МАКЕДОНИЈА И КОСОВО ЌЕ СЕ ПРОДАВААТ УТРЕ НА ВРАТА ОД 20:00 ЧАСОТ !!!"

вака барем пишеше на Фејсбук, неофицијални извори...
 
П

Паган-др

Гостин
Тоа што чекате во 5 до 12 да купите карта никој не ви е крив. Кажаа ќе доаѓа Гета, одма се прават планови за карта, кога, што, како.


А да, can't wait. :vozbud:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
"СИТЕ ВЛЕЗНИЦИ ШТО ЌЕ СЕ ПОВЛЕЧАТ ОД ПРОДАЖНИТЕ МЕСТА НИЗ МАКЕДОНИЈА И КОСОВО ЌЕ СЕ ПРОДАВААТ УТРЕ НА ВРАТА ОД 20:00 ЧАСОТ !!!"

вака барем пишеше на Фејсбук, неофицијални извори...
Официјален извор е. Big sound.
Најверојатно, одвоените ќе биле 1000 ден на врата според нив.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
369
Поени од реакции
700
Код:
И мене ми требаат карти али јебига нема. Ебате, оние од село што се диват на Шабан Шаулич и на Синан Сакиќ ќе одат, а за мене нема карти. Слушнале 2 песни од Гета и ај сеа ќе идеме. 5 песни не знаат да ми набројат а се фураат после биле на Гета. Па кој кур идат коа не го слушаат... И за нас што навистина сакаме да го слушнеме човекот нема карти.

Неправедно, зар не?
Калимеро нема правда waaaaaa
Муабетот за тоа кој колку песни знае од Гета не ти држи вода. Познавам девојка која нема испуштено евент од ваков тип, а не е навлезена во музиката, еве да речеме како Ти што си навлезен.
Делот дека ќе има позери таму, ќе има. Не е тоа тоа без нив. Јас баш со такви ќе одам -.-
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Калимеро нема правда waaaaaa
Муабетот за тоа кој колку песни знае од Гета не ти држи вода. Познавам девојка која нема испуштено евент од ваков тип, а не е навлезена во музиката, еве да речеме како Ти што си навлезен.
Делот дека ќе има позери таму, ќе има. Не е тоа тоа без нив. Јас баш со такви ќе одам -.-
Ја незнам зошто уопште трошите 800 денари само колку да кажете дека сте биле на Guetta ??? (ова е само за позерите а не за оние шо стварно го слушаат Guetta)
 

ChaLL3nGeR

Кајгана's APEX PredaTor
Член од
15 април 2009
Мислења
721
Поени од реакции
66
Драги кајганџии, се гледаме таму.:smir: :vozbud:
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Луѓе во колку сатот ќе ојте бе?:)
Во 9 или пред то?
Немам осет јас ко изгубен Германец сум
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Јас накај 11 ќе идам :toe:
Ако не ти се седи на другите Dj-и оди накај 11.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
369
Поени од реакции
700
Ја незнам зошто уопште трошите 800 денари само колку да кажете дека сте биле на Guetta ??? (ова е само за позерите а не за оние шо стварно го слушаат Guetta)
Многу се ограничувате.
Лично јас, да, го слушам Гета. Дека ќе одам, дури ни моите дома не знаат. Знаат само оние со кои ќе одам, ради организација ова она...

Ќе одат луѓе кои го слушаат Гета.
Ќе одат луѓе кои сакаат да бидат видени.
Ќе одат луѓе кои не се некој фан на Гета, но ете го почитуваат неговиот придонес во музиката, колку и да е комерцијална и такви слични шит.
Толку од мене. Следен пост во темата ќе биде некоја ваква :vozbud: емоција и некој збор-два за проводот.
 

marTin*

мαјатιη™
Член од
10 октомври 2008
Мислења
287
Поени од реакции
12
ќе може пред врата да се плаќа ? и колку ке се картите ?
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Може некој да ми каже како ќе биде официјалната програма или уште не се знае ??
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom