Dark Souls

Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.455
Поени од реакции
2.462
Ја почнав Demon's Souls remake-от, прва souls type игра ми е, нормално е толку многу пати да умирам или хендикепиран сум? :icon_lol:
На Tower Knight босот најсила што му зедов беше пола од енергијата, можеби 50тина пати имам умрено вкупно, плус и на пат до него од почеток ме дробеа, со оглед на тоа што и да умриш од босот те враќа пак на старт на левелот.

Overall интересна и специфична игра, на периоди ме фаќа и нервоза, си потрошил сите тревки за енергија и си му зел повеќе од пола енергија и те убива за пак од 0 да почнеш :(
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.524
Поени од реакции
7.115
Ја почнав Demon's Souls remake-от, прва souls type игра ми е, нормално е толку многу пати да умирам или хендикепиран сум? :icon_lol:
На Tower Knight босот најсила што му зедов беше пола од енергијата, можеби 50тина пати имам умрено вкупно, плус и на пат до него од почеток ме дробеа, со оглед на тоа што и да умриш од босот те враќа пак на старт на левелот.

Overall интересна и специфична игра, на периоди ме фаќа и нервоза, си потрошил сите тревки за енергија и си му зел повеќе од пола енергија и те убива за пак од 0 да почнеш :(
Агонијата е пола од задоволството.
Welcome to the club.
Иначе продолжиш со соулс игри како излегувале така ги играј инаку ќе си го уништиш искуството.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.477
Поени од реакции
4.283
Ја почнав Demon's Souls remake-от, прва souls type игра ми е, нормално е толку многу пати да умирам или хендикепиран сум? :icon_lol:
На Tower Knight босот најсила што му зедов беше пола од енергијата, можеби 50тина пати имам умрено вкупно, плус и на пат до него од почеток ме дробеа, со оглед на тоа што и да умриш од босот те враќа пак на старт на левелот.

Overall интересна и специфична игра, на периоди ме фаќа и нервоза, си потрошил сите тревки за енергија и си му зел повеќе од пола енергија и те убива за пак од 0 да почнеш :(
Ти веќе нема да бидеш ист.
:popce:
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.477
Поени од реакции
4.283
In a good sense or in a bad ? :D
In both :cool:

Иначе како би ми препорачале после Demon's Souls, Dark Souls 1-3, Bloodborne, Sekiro па Elden Ring?
Hmm, nevozmozno da ti dadam apsoluten odgovor.
Ako nemaz posebna zelba za nekoja od niv, togas odi so red jas bi ti rekol.

Nekoi velat odi prvo so Elden Ring posto e relativno najlesna, no veke si pocnal so Demon Souls (koja isto taka e edna od polesnite) taka da...

Po moe- da pocnam od Elden... ne znam kako bi se vklopil vo Dark Souls 1 recimo, poso e 10 godini postara.
Ali gledam dosta batici imaat i takov redosled i ne im menuva.

Sepak bi ti rekol odi so red i izuzivaj gi etapno.
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.455
Поени од реакции
2.462
Искинав живци со Flamelurker овие 2 дена :D , претерано е непредвидлив, максимум до 40% од енергија што сум му зел. Околу 14 саата имам на играва а досега имам само 3 боса утепано :unsure:
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.477
Поени од реакции
4.283
Искинав живци со Flamelurker
Чувај си ги друц, ќе ти се најдат за понатаму веруј :cool:
Овие игри не галат и скокоткаат живци... ги кинат!

Welcome to the club.
Терапијата после сеансите :icon_mrgr:

Земи ме мене за пример... 10 г сум во клубов. Толку сум добро испраксиран со овие игри што дури психијатри ми не могу ништа.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.524
Поени од реакции
7.115
Искинав живци со Flamelurker овие 2 дена :D , претерано е непредвидлив, максимум до 40% од енергија што сум му зел. Околу 14 саата имам на играва а досега имам само 3 боса утепано :unsure:
Не де мачи толку ако не ти оди заврати се подоцна.
Флејмлуркер е еден од потешките босови во играта.
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.455
Поени од реакции
2.462
Не де мачи толку ако не ти оди заврати се подоцна.
Флејмлуркер е еден од потешките босови во играта.
Па правам пауза, ако не правев досега ќе настрадаше или контролерот или телевизорот или и двете :D
Ќе го пробам утре пак здравје, гледам денеска туторијали на јутуб па да видиме дали ќе биде нешто :)
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.524
Поени од реакции
7.115
Па правам пауза, ако не правев досега ќе настрадаше или контролерот или телевизорот или и двете :D
Ќе го пробам утре пак здравје, гледам денеска туторијали на јутуб па да видиме дали ќе биде нешто :)
Батали турторијали за босови ќе ти требаат за друго. :ROFLMAO:
Што класа почна?
До каде си апгрејд на оружијето, кој сол левел си?
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.455
Поени од реакции
2.462
Батали турторијали за босови ќе ти требаат за друго. :ROFLMAO:
Што класа почна?
До каде си апгрејд на оружијето, кој сол левел си?
Knight, 21 soul level, 13 vitality, 26 strength i 13 endurance. Long Sword +2 имам и сега најдов Dragon Long Sword +1
 

Kajgana Shop

На врв Bottom