Daredevil

  • Креатор на темата HoT IcE
  • Време на започнување
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Не читам коментари додека не ја гледам тек за 1 недела.
Ме интересира само дали држи стандард - одлична ко прва сезона? :)
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Не читам коментари додека не ја гледам тек за 1 недела.
Ме интересира само дали држи стандард - одлична ко прва сезона? :)
Прва сезона беше малку бавна но одлична, во вторава не смееш да трепнеш, ќе испуштиш нешто..:D
 
B

beaverknight

Гостин
Daredevil romance done right. Watch and learn, Flash and Arrow, watch and learn...

И ако луѓе мислат дека Jon Bernthal е лош избор за Frank Castle после speech-от што го имаше во епизода 4... well, fuck you.
 
H

HoT IcE

Гостин
Сезона 2 е :cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:
Џон Брентал и Елоди Јанг ја качија серијава една класа погоре, каква глума и како ги само пренесоа ликовите на ТВ екран, фантастично!!!!
Вторава сезона е во секој аспект ПОДОБРА, во секој, глума, динамика, фајт сцени, приказна и како крај имаше само!! Плус како само убаво ја покажаа врската на Мет и Електра, ги вбројувам меѓу топ романси на ТВ каква само хемија имаа двајцата..:cuc::cuc:
 
Член од
24 февруари 2010
Мислења
598
Поени од реакции
406
Како целокупна сезона не ме воодушеви многу. Првите 4 епизоди беа перфекција. Тоа што било смислено одлично пренесено на екран. Тие 4 епизоди се можеби и најдобрите во двете сезони. После тоа цела приказна непотребно се развлечуваше. Тој plot можеа да го скоцкаат во 3 епизоди. Прва сезона > Втора сезона според мене.

Што ми се допадна-Џон и Елоди како Касл и Електра. Супер кастинг и одлична изведба од двајцата. Акционите сцени беа која од која подобра. Панишер против Дердевил на покривот и Панишер во затворот беа врвот. Епизодата во затворот блиску до првите 4. Хемијата меѓу Мет и Електра.

Што не ми се допадна- The Hand како главни негативци. Послаби негативци немам сретнато во Марвел универзумот. Све тие нинџи служеа како вреќи за удирање. Делот со болницата. Непотребниот plot twist со Blacksmith. Фоги и неговото тинејџерско понашање. Карен во центарот на секоја главна дешавка. Подемот на Фиск во затворот. Човек обвинет за корупција го ставија во најкорумпираниот затвор на светот. Крајот со Мет и Карен. Пред неколку часа спремен да остави се за што се залагаше во две сезони и да замине со Електра зошто очигледно е дека е вљубен во неа. Таа уште неизладена овој оди и и признава на Карен дека е Дердевил. Тоа само човек ептен загорен по пичка би го сторил.
 
H

HoT IcE

Гостин
Брат он не и кажа на Карен дека е ДД заради пичка туку заради тоа што ги уништи односите со неа и Фоги, апсолутно се дистанцираше од нив двајца и ги држеше во мрак. Плот твистот со Блексмит мислам дека го направија за наредниве сезони што следуваат, сигурен сум дека ќе го вметнат со оглед на тоа колку е комплексен универзумов на Марвел. Делот со болницата да, беше предолг можеше пократко. А нинџиве што да кажам, и во стрипови не се баш импресивни ама ме заинтригира со крајов како ќе го скоцкаат во наредни сезони. А за Фиск не знам што се чудиш, секој затвор е корумпиран, а Фиск како негативец и општо како лик е познат на ваков начин да користи ситуации и да доаѓа на сила, затоа е Кингпин, мене ми се допадна што и он се враќа во игра на некој начин, полека ама сигурно. И друго со кое се согласувам со тебе е делот за Карен, преголема минутажа доби, можеше повеќе време да добие Панишер или Електра, ама како и да е.
ДД и во стрипови е лик што отсекогаш ја делел публиката со негови потези и општо ставови, комплексен лик е на психолошки план што немора да значи дека е позитивна работа ама ми се допаѓа како го тераат во серијава, може да биде многу подосаден.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
One Batch.Two batch penny and a dime! here i go! odamna me nema naezeno scena ko 4ta epizoda punisher na grobot! i koa im eba majkata na dvajcava u restoranceto
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
619
Поени од реакции
947
За мене сезонава Панишер беше главниот лик. Првпат го гледам во нешто, феноменален беше, многу ми беше симпатичен и секси. Во првите епизоди кога со Мет се бореа, за него навивав. Борбата во затворот беше wow ( ко минатата сезона Мет во ходникот, на тоа ме потсети).
Во 3та ќе биде интересно Фиск се враќа, Панишер против него ( нели и му спомна кога ќе се видиме only one of us walks away), Електра.
И мене не ми се допадна што Карен беше вклучена во се што се случуваше, многу ми е антипатична уште од 1 сезона не ја сакам, па и што пробаа со Мет нешто, никаква хемија нема помеѓу нив, добро е брзо заврши. Од друга страна Мет и Електра...:love:
 
Член од
3 февруари 2013
Мислења
609
Поени од реакции
1.028
Ставајте спојлери луѓе, 10та епизода сам ама пак...
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Четири епизоди поминав од втора сезона и so far so good. Кастингот за Punisher ми прави мерак, добар е ликот. Само ме нервираат адвокатите што работат со Daredevil, ај девојката ќе пројде некако ама машкото. Понеинтересни ликови амин.

Вторава сезона некако подинамична бар на старт. Ќе ја изгледам па ќе апдејтирам мислење.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Многу подобра вторава сезона во целост. Посебно ми се допаднаа последните 10-15 минути од финалето, задоволителна разврска.

Ќе има 3та сезона така? Леле ако биде со Kingpin, најјак лик, е мајке ми. :drk:
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.262
конечно ја седнав вторава сезона, моментално сум до 5тѕа епизода :bravobe::bravobe::bravobe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom