Dј Плеер

Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
и мене баш нешо слично ми требеше ама буџетот ми е мал (не 1200 ден... ) имам околу 200 евра се на се... некој предлог??
Тешко... многу тешко, да прашаш некој за CDJ-100 користени, можеби за 200 евра би ти ги дал.
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
Е здраво сега сакам да прашам гледав нешто на пазар3 па го видов ова Berhinger Pro Mixer VMX100 и ми се виде ефтино 3500 денари што се да ми каже некој поопширно за него што може како е ово оно многу не се разбирам јас али сега почињам така да да ми објасни некој што чудо е за што може да ми послужи и така ?
 

HGD

Член од
16 септември 2005
Мислења
315
Поени од реакции
14
ШИТ ИН КОЛОР ТИ Е ТОА!

Ако си заинтересиран имам НУМАРК 2050 , бољи е од горенаведената....цената ти е тука негде...пиши ПП ако си заинтересиран...

За 200 ЕУ ... 2 ГРАМОФОНИ и МИКСЕР...

Заинтересирани ПП!
 
S

StormRage

Гостин
ШИТ ИН КОЛОР ТИ Е ТОА!

Ако си заинтересиран имам НУМАРК 2050 , бољи е од горенаведената....цената ти е тука негде...пиши ПП ако си заинтересиран...

За 200 ЕУ ... 2 ГРАМОФОНИ и МИКСЕР...

Заинтересирани ПП!
да ова ти е јако само кај да најдам плочи за грамафоните (не ќе пуштам белки некој од прастари плочи:))

или пак да видам нешо разгледав од овие Us Blaster да зеам поефтини се (чкарта ама јбг :))
 

HGD

Член од
16 септември 2005
Мислења
315
Поени од реакции
14
Е бато фајнл скреч нешто побарај...едно 20 бона ке фрлиш за тоа...за нешто поефтино....мојш со MAYA 44 да поминиш...негде 10 бона
:)

Поефтино Амин...
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Грамофони не ви препорачувам, вие сте нова генерација, не сте олдскул, од оние што ги ценат плочите. :)

Ете и јас имам добри плочи од скорешни изданија ама нема на што да ги вртам.

Секако препорачувам ЦД плеери на Пионир, па потоа на Техникс, Нумарк и миксета на Allen & Heath па потоа другите.

А ако ви кошта многу тоа останува да си купите конзола, тие што подржуваат iPod, и мемориски картички, исто се компатибилни со VDJ, Traktor и останати како МИДИ контролери...

На крај краева битни се парите што ги имате за давање. :)
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Море мене ми треба некој грамофон не за миксање и такви ствари, него само да си ги преслушам старие плочи што ми се вртат низ дома. Препорачајте некој ефтин.
 

HGD

Член од
16 септември 2005
Мислења
315
Поени од реакции
14
Море мене ми треба некој грамофон не за миксање и такви ствари, него само да си ги преслушам старие плочи што ми се вртат низ дома. Препорачајте некој ефтин.

4000 Денари...
Сакаш?
 
Член од
28 мај 2006
Мислења
29
Поени од реакции
0
најефтина комбинација е 9000 денари US Blaster плус 2 timecoded плочи од виртуал дј (со виртуал дј про беспари ти ги дават плочите се на се околу 200 евра фулл миксета 2 плочи , временски кодирани така да сите песни можеш да ги пушташ (побарајте на гугл) плус ке имаш и скреч и такви работи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom