Dј Плеер

Член од
22 јуни 2007
Мислења
840
Поени од реакции
25
Здраво заинтересиран сум каде можам да набавам DJ Плеер...Потребно ми е да има 2 миксети..и да е компатибилен со компјутер преку усб или друг вид порт
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Здраво заинтересиран сум каде можам да набавам DJ Плеер...Потребно ми е да има 2 миксети..и да е компатибилен со компјутер преку усб или друг вид порт
Стоп малку, мешаш поими.
Ова е миксета:


А ова е плеер:


Сега, кажи ми колку пари ти се даваат, па да ти кажам какви да бараш :) Инаку, има продавница (не сум најсигурен за локацијата, утре ќе ти потврдам) во карпош 4 за музичка опрема.
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
840
Поени од реакции
25
Па мислам дека знам што е DJ Плеер..тоа доле ми треба..еми максимален буџет ми е 1300(мислам дека се малце али толку.. засега)...ако нема здравје..
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Па мислам дека знам што е DJ Плеер..тоа доле ми треба..еми максимален буџет ми е 1300(мислам дека се малце али толку.. засега)...ако нема здравје..
Ти треба плеер, ама ме збуни со тоа што си пишал дека сакаш и 2 микесети... Како и да е, парите не ти се малку, најверојатно си почетник (ова не го сфаќај како навреда, туку како совет) така да ти препорачувам нешто од ова:

Pioneer CDJ200 - 300 евра е плеерот


Pioneer CJD400 - 600 евра е плеерот


Повеќе од ова не ти треба, да си некој познат ДЈ (никифор микифор) да земеш CDJ 1000(тоа е плеерот во првиот пост, оној црниот, инаку 1000 евра е тој), но тоа е многу скапа инвестиција а и потешко би се научил на него. Јас лично би ти го препорачал вториот односно CDJ400. Имаш многу видеа/демоа/презентации за овие плеери, разгледај па одлучи што е најдобро :)
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
840
Поени од реакции
25
Да почетник сум ме погоди...али како не те разбрав викаш не ти се малку парите...а тука даваш од 400 до 900 евра плеери..не ти ја разбирам поентата..ај ако може најди ми од толкава сума колку што кажав максимален колку е мојот буџет
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Па мислам дека знам што е DJ Плеер..тоа доле ми треба..еми максимален буџет ми е 1300(мислам дека се малце али толку.. засега)...ако нема здравје..
Ти треба плеер, ама ме збуни со тоа што си пишал дека сакаш и 2 микесети... Како и да е, парите не ти се малку, најверојатно си почетник (ова не го сфаќај како навреда, туку како совет) така да ти препорачувам нешто од ов
Да почетник сум ме погоди...али како не те разбрав викаш не ти се малку парите...а тука даваш од 400 до 900 евра плеери..не ти ја разбирам поентата..ај ако може најди ми од толкава сума колку што кажав максимален колку е мојот буџет

Од овие плеери што ти ги покажав, едниот чини 300 евра ( значи два плеера = 600 евра ), а другиот чини 600 евра (значи 2 плеера = 1200 евра). А ти имаш 1300 евра, затоа ти кажав дека парите НЕ ТИ СЕ МАЛКУ, туку ти се доволно за да набавиш опрема. Е сега, може тебе те збуниле бројките до името Pioneer. Значи CDJ200 и CDJ400 се МОДЕЛИТЕ,а тоа двеста и четиристотини НЕ ПОКАЖУВААТ цена... Сега појасно е :) ?
 
P

Princ

Гостин
Ти сакаш плеер за 1300 ДЕНАРИ???
Ни ваков не можеш да купиш со тие пари

 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Ти сакаш плеер за 1300 ДЕНАРИ???
Ни ваков не можеш да купиш со тие пари
Абе тој пишал 1300, а јас веднаш тоа го направив во ЕВРА :icon_lol:
За идниот ДЈ: Ако си мислел на 1300 денари, другар ништо не правиш...
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.403
Поени од реакции
13.719
Мој совет... за 100-тина евра земи си еден миксер, не мора да е некој "фантастичен", туку обичен со 2 фадер-а, потенциометри за бас, средни и ниски, и поврзи го со некој програм за компјутер (трактор или виртуал ДЈ) и вежбај си се ... тоа ти е вака најидеална комбинација според мене...
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
840
Поени од реакции
25
Сепак фала на сите:)

Ќе видам шо ќе напраам скапи ствари се овие:pos2:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Сепак фала на сите:)

Ќе видам шо ќе напраам скапи ствари се овие:pos2:
Хаха ти навистина не си бил сериозен за парите... :)
Пред да почнеш да се занимаваш со пуштање музика, најдобро би ти било да поднаучиш овака виртуелно, имаш разни ДЈ програми за таа намена.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.403
Поени од реакции
13.719
За 1300 денара може од некој што изнајмува опрема, да си ја изнајмиш, и да маваш една вечер на неа, да се тренираш. Ама сепак како што кажа дечкото над мене, најдобро ти е прво со некое полесно програмче, би ти го препорачал Виртуал Дј. Од кога добро ќе го проучиш Виртуал Дј, кој и така нема многу за учење, само треба техника, земи си Трактор. Од кога ќе го научиш и Трактор, земи некоја посложена програма за продуцирање на музика (Fruity Loops, Acid...) И тоа е патот да станеш добар Dj :smir:
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
840
Поени од реакции
25
Да..добро..веќе го работам виртуал дј и си имам свој степен постигнато.Но барам некоја добра програма моментално да продуцирам гласови и звуци..сакам да правам реклами на едно интернет радио.Па ако има некоја ваква програма кажете:)

Позз
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
165
ЛЕЛЕ 1300 ДЕНАРИ :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
S

StormRage

Гостин
и мене баш нешо слично ми требеше ама буџетот ми е мал (не 1200 ден... ) имам околу 200 евра се на се... некој предлог??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom