Crysis 2

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Што се чудите, за xbox исто е правена играва, мора да има такви мали побарувања...
 

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
Што се чудите, за xbox исто е правена играва, мора да има такви мали побарувања...
И за ПС3 , сега е мултиплатформ. Очигледно Крајтек увиделе дека ако ја донесат Крајсис на конзоли кје има подобра продажба. На ПЦ кје изгледа многу подобро од првата (гледајте го делот со рефлексијата на дождот од асфлатот) али има слични побарувачки конфигурации бидејки сега Крајсис 2 е позатворена игра. Нема веке open world , иако мене тоа не ми смета ионака јас ја играв од point A to point B и кецот бидејки играта не ми даваше некоја причина да правам explore на мапата.
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
879
Финтата е во тоа што во кецот мораше да се рендерираат многу дрва и цели шуми со сите детали на 7-8 км оддалеченост (и тоа со физикс и со све нели лисјата се мрдаат, ако помине ракета покрај нив тие соодветно реагираат итн.)... во 2кава нема такво нешто, ќе се рендерираат блокови згради и уличка 2-3км на едно ниво. Мене вака поише ми се свиѓа, повеќе сакам indoor битки :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Зошто верзијата за сони никаде неможеме да ја видиме? Нема ни слики ни демо ама баш ништо?

--- надополнето ---

Што се чудите, за xbox исто е правена играва, мора да има такви мали побарувања...
Па аку де, каде и да прочитам викаат дека оваа била најдобра на изглед игра досега на конзолите. Значи сеапк има уште има моќност ако се користи правилно.

--- надополнето ---

 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.482
Верзијата за пс ќе изгледа најдобро, што е и повеќе од нормално и ќе има поголеми побарувања исто така нормално :)
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
879
Јакооо клипче :)

--- надополнето ---

Изгледа дека ова не се официјалните побарувања (минимални). Ќе бидат помали :)

"This is definitely not minimum. If consoles can run Crysis 2, but weren't able to run the original Crysis, then why would the system requirements be higher?"
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
Јакооо клипче :)

--- надополнето ---

Изгледа дека ова не се официјалните побарувања (минимални). Ќе бидат помали :)

"This is definitely not minimum. If consoles can run Crysis 2, but weren't able to run the original Crysis, then why would the system requirements be higher?"
Клипчето е оргазам,и ова второво,ДАЈ БОЖЕ ДА Е ТАКА!
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.038
Поени од реакции
6.062
Излезе БЕТА на замунда. Големината е 9.22GB!
Дали се нормални овие бе? Бета колку што знам нешто помеѓу Демо и целосна верзија. Што значи не би требало волку да биде...:toe:

Ниедна не сум играл од серијалов, ама оваа ќе ја пробам да видам што игра е. Исто како што напраив и со TDU 2.:helou:
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Не е бета туку е:

Crysis 2 Leaked

Целиот сорс код вклучувајки и некои си клучеви за оналајн активацијата.
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
Не е бета туку е:

Crysis 2 Leaked

Целиот сорс код вклучувајки и некои си клучеви за оналајн активацијата.
o a late developement build of Crysis 2 has gone up on certain sites, it includes the full game, including multiplayer," said user Tom Costello from the Facepunch forums. "It also includes the DRM Solidshield master key files, which only fucking handles the online activation.

"Crytek are going to be so fucking mad," he concluded.
:violent1::violent1::violent1:

--- надополнето ---

јебига хакери глупи..кај испаднаа фер крајтек да дадат демо и за РС овие серат..глупа работа стварно глупа работа..башка и заради ова може да го скратат демото за PС..сигурно се напиздени :smir:
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
јебига хакери глупи..
Аха.. и што ако излезе дека ова не е последица од упад во мрежата на Crytek, туку дека некој developer/sysadmin си изрежал копија пред месец дена и ја изнел надвор од компанијата (или некој вработен во EA, или новинар кој добил копија за preview...)?

Како и да е, оваа рана верзија од играта (од 13.01.2011) е веќе надвор.. фалат текстури, звуци, мисии, додека веќе постоечките се полни со багови, што е и за очекување, затоа што последните месеци пред излегување на некоја игра се наменети за средување на ваквите проблеми. Во секој случај, многу лошо..
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
inb4: крајсис 3 ќе биде ексклузива за конзоли поради многу пиратерија на писи.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
затоа inb4 стаив.

него како се за ова виновни pc pirates незнам. Невнимание или недоволна безбедност, сами се криви.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom