Crysis 2

Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.839
Поени од реакции
23.084
Дечки ја зедов играва днска, ја инсталирав све тоа, и кога ја подигнав само ми инсталираше пач, од 1.0 на 1.4 и сеа ми бара сериски број, но немоем да најдем по нетов нигде !

Хелп ениван ???
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Дечки ја зедов играва днска, ја инсталирав све тоа, и кога ја подигнав само ми инсталираше пач, од 1.0 на 1.4 и сеа ми бара сериски број, но немоем да најдем по нетов нигде !

Хелп ениван ???
Ти треба крак за 1.4
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.839
Поени од реакции
23.084
пак ми бара сериски број :/
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.839
Поени од реакции
23.084
Го средив, работи но пак ме исфрлува од играта на некои си 15 мин пола саат, и ми се кочи цел виндоус :) ебати играта ебати ! :/
 
Член од
9 мај 2011
Мислења
278
Поени од реакции
65
ja spustiv od torent :) ne mi se dava 50 evra poso znam deka nema da ja igram online. zadovolen sum od igrava
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
http://store.steampowered.com/stats/

Види играност на првите 3 игри, а потоа најди ја Crysis 2.
Забелешка. Crysis 2 беше тргната од Steam пред недела дена од разни бизнис причини.
Грешно место за да бараш статистика за crysis 2.

Инаку го задоцнија ова DX 11, ама и да го пуштеа на денот на излегување ќе се броеја на прсти тие што ќе можеа да го искористат. Од бизнис гледна точка неисплатливо, од игривост и од краен квалитет небитно (дали ќе имало една или две рефлексии на оружјето и сл.).
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
http://store.steampowered.com/stats/

Види играност на првите 3 игри, а потоа најди ја Crysis 2.
Друже знам за ова и дека сo продажбата за PC воопшто не иде добро, ама колку толку е добра вест за тие со DX11 хардвер. ( а и за нас, тие со DX10, бидејќи има неколку подобрувања и за DX9 mode)

@ Bibil ти ги виде разликите? Доста голема разлика ако ме прашаш мене. Сега колку толку се доближи до кецот, иначе вака беше ептен console port.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.106
Поени од реакции
5.771
Друже знам за ова и дека сo продажбата за PC воопшто не иде добро, ама колку толку е добра вест за тие со DX11 хардвер. ( а и за нас, тие со DX10, бидејќи има неколку подобрувања и за DX9 mode)

@ Bibil ти ги виде разликите? Доста голема разлика ако ме прашаш мене. Сега колку толку се доближи до кецот, иначе вака беше ептен console port.
Дури ни за тие со Dx 11 хардвер мислам дека не е добра вест. Што мислиш, колку од тие со Dx 11 ќе се нафатат пак да ја играат играва само заради тоа што циглите на зградите биле малце пореални? o_O
И јас самиот да имав Dx 11 немаше да ја играм пак. Еве, имам Dx 10, за коешто ти викаш дека ќе има подобрување, ама пак нема да ја играм. Едноставно, играта е глупа, досадна и целата акција е направена за конзоли. РС гејмерите НЕ уживаа во играва.
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Дури ни за тие со Dx 11 хардвер мислам дека не е добра вест. Што мислиш, колку од тие со Dx 11 ќе се нафатат пак да ја играат играва само заради тоа што циглите на зградите биле малце пореални? o_O
И јас самиот да имав Dx 11 немаше да ја играм пак. Еве, имам Dx 10, за коешто ти викаш дека ќе има подобрување, ама пак нема да ја играм. Едноставно, играта е глупа, досадна и целата акција е направена за конзоли. РС гејмерите НЕ уживаа во играва.
Па да ти кажам да ги немаше тие глупави и досадни багови, и некои адаптации во гејмплејот за конзлите, сосе овие DX11 апдејти ќе беше солидна игра. А во оваа игра и онака приказната не е баш она што се цени, тоа што се цени, уште од кецот е наносјутот (баш поради ова и имаше некаков гејмплеј) и графиката. Ако графиката беше барем нешто подобра од кецот, играва ќе се продаваше 2-3x повеќе за ПЦ.
Сега колку толку се обидуваат да ја средат ситуацијата, ама веќе е касно, и BF3, игра со 5x подобар гејмплеј и графика е веќе пред врата, искача за 3 и пол месеци.
 
Член од
15 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
112
Вака требаше да излезе играта, а не сеа пачови да вадат.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Едноставно, играта е глупа, досадна и целата акција е направена за конзоли. РС гејмерите НЕ уживаа во играва.
Не се криви конзолите што „акцијата во играта била правена за нив“ туку крива е самата игра што е FPS.
Значи негде во 2009та се зацрта еден правец во жанрот кој од незнам кои причини сите се решија да го следат иако тој правец е за нигде. Во него влезните системи (гејмпад, глушец) имаат мал дел но има и многу други области целосно независни од управувачите кои не чинат.

И работата е што тој правец ќе трае до крајот на годинава, опфаќајќи ги и MW3 и BF3.

Ако графиката беше барем нешто подобра од кецот, играва ќе се продаваше 2-3x повеќе за ПЦ.
Не ги знеш бизнисиве изгледа? Такво зголемување во продажба не се добиваа така лесно.
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Не ги знеш бизнисиве изгледа? Такво зголемување во продажба не се добиваа така лесно.
Крајтек се обидоа да направат подобрување во гејмплејот и приказната само за да ја зголемат продажбата на конзоли, а и за да компензираат на некој начин кај ПЦ платформата. Ама гадно се заебаа пошто само ја портираа од конзола на ПЦ, а сите ПЦ гејмери (повеќе ентузијастите) очекуваа уште едно ремек дело, вредно за да ги потошат парите на графичка и процесор на него, нешто како Крајзис на времето, што ќе остане влијателно уште неколку години по појавата.
Наместо тоа добија шкарт игра, не се ни обидоа да го приспособат гејмплејот за на ПЦ (нели пошто играта е правена првенствено за конзоли), со два збора големо разочарување. А и не иде нешто посебно продажбата на конзоли, и таму е лошо, никој веќе не ја спомиња играва по нет, незнам дали воопшто некој ја игра.
Па сега се обидуваат да компензираат со пуштање на DX11 пач, ама тоа нема да им донесе погомеа продажба, само можеби малку повеќе луѓе ќе ја симнат од нет. (пиратски, нема да ја купат пошто веќе се разочарале и не им менува ова нешто, туку само за да испробаат и да ја избришат по 2 саати "играње") А и луѓето видеа веќе со тенк демото од BF3 дека графиката на BF3 и таа на Crysis 2 е магаре и музика, па сега штедат пари за да ја купат BF3.

Ај и ти малце сети се, првата Крајзис да не беше славна по приказната? Не, приказната беше скоро ѓубре, малку ја вадеше гејмплејот а најмногу графиката, затоа и тие што ја купиле, ја купиле токму заради тоа. Толку од мене.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom