CrossFit

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.736
Поени од реакции
625
И уште не ми е јасно зашто е толку скап? Имаш теретана за 1000-1500 ден, со сите железа, и справи и се, овде имаш простор со многу помалце реквизити и ти лупа цена 2000,3000,4000....
Да, некој ќе рече дека има помалце членови ок, но ако е цената пониска ќе има повеќе. Али јбг фенси е и мора да е изгор.
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.571
Поени од реакции
12.278
Ако има луѓе што плаќаат, ќе има и такви цени, во последно време кросфитот е станат поголемо помодарство и од теретаните, па имаш луѓе што одат и плаќаат.
Не знам само тренерите колку се добри, ако во теретана на прсти се бројат вежбите каде може да се направи сериозна повреда, тука нема вежби каде нема простор за сериозна повреда, така да ќе има по некоја година пиштење.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.736
Поени од реакции
625
Ако има луѓе што плаќаат, ќе има и такви цени, во последно време кросфитот е станат поголемо помодарство и од теретаните, па имаш луѓе што одат и плаќаат.
Не знам само тренерите колку се добри, ако во теретана на прсти се бројат вежбите каде може да се направи сериозна повреда, тука нема вежби каде нема простор за сериозна повреда, така да ќе има по некоја година пиштење.
Ужас...
 
Член од
30 август 2012
Мислења
2.081
Поени од реакции
2.587
Гледам темата е замрена а и незнам зошто толку го хејтате CrossFit .Јас вежбам скоро една година и ептен ми е подобро и поинтересно и понапорно отколку теретана.
Е сега е заебано по се работи во фиксни денови по одредени термини, ама другото е топ.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
12.418
Поени од реакции
20.045
Идеше едно другарче , плаќаше 2000 за да пие кафе со путер и да го учат да прави неправилни згибови со клатење како ретардиран и да ја ебе кичмата на крај.
Имаат и овие некој лајонес/хербалајф вајб со подобрување на животот во аранжманот
 
На врв Bottom