Counter-Strike: Global Offensive

Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Не верувам дека на рандом играчи ќе дадат пристап.

Вчера видов на Хантер од Г2 му дале бета слика објавил. Ваљда на играчиве од про сценава ќе им дадат да тестираат и кога ќе добијат доволен фидбек ќе досредат и ќе пуштат лајв.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Не верувам дека на рандом играчи ќе дадат пристап.

Вчера видов на Хантер од Г2 му дале бета слика објавил. Ваљда на играчиве од про сценава ќе им дадат да тестираат и кога ќе добијат доволен фидбек ќе досредат и ќе пуштат лајв.
Не е само играчи.
Стримери, коментатори, аналитичари...
Еве нешто што најдов сабајлево на Твитер:





 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Не е само играчи.
Стримери, коментатори, аналитичари...
Еве нешто што најдов сабајлево на Твитер:





Тоа мислев, релевантни фаци што ќе даваат фидбек.

Искрено смоковиве им треба уште работа. Ја разбирам логиката која ја пробуваат ама не изглеа сеуште „реално“. Чудно ширење има.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Еве еден добро скоцкан твит за новостите во Кантер 2

 
C

confusion

Гостин
Вчера гледав стрим, претежно Shroud, кај ја игра двојкава и морам да кажам само едно нешто, КОНЕЧНО. Не знаете колку пати ми се има десено последниве 2-3 години, после 2-3 партии главава ќе ми пукне, пробував и со vibrance зголемување и со разни сетинзи да сменам светлина, бои и немав некој добар ефект, односно после неколку партии страшно се заморував, премногу сива, премногу темна, еднобојна ми беше графикава, новава дефинитивно е нешто што одамна го чекам.
Другово како што гледам не мењале многу, пукањето е тоа, главните механики ради која ја сакаме и играме кантер се тие, добриот рецепт не дирале само ја модернизирале играва, исто ми се свиѓа на радарот што покажува кај можат да те слушнат ако одиш/трчиш. Генерално супер промени.
Само не знам како ќе функционира ова без tickrate, нема да биде ни 64, ни 128, не знам дали во други игри има вакво нешто ама ова највеќе ме праши како ќе биде оптимизирано али па од друга страна, кој друг ако не Валве за најхардкор промени, за компетитивност и вакви промени ако некоја компанија е способна да унесе вакви промени тоа се они, никој друг.
Интересни времиња идат за играта што ја играме добри 20на години.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Вчера гледав стрим, претежно Shroud, кај ја игра двојкава и морам да кажам само едно нешто, КОНЕЧНО. Не знаете колку пати ми се има десено последниве 2-3 години, после 2-3 партии главава ќе ми пукне, пробував и со vibrance зголемување и со разни сетинзи да сменам светлина, бои и немав некој добар ефект, односно после неколку партии страшно се заморував, премногу сива, премногу темна, еднобојна ми беше графикава, новава дефинитивно е нешто што одамна го чекам.
Другово како што гледам не мењале многу, пукањето е тоа, главните механики ради која ја сакаме и играме кантер се тие, добриот рецепт не дирале само ја модернизирале играва, исто ми се свиѓа на радарот што покажува кај можат да те слушнат ако одиш/трчиш. Генерално супер промени.
Само не знам како ќе функционира ова без tickrate, нема да биде ни 64, ни 128, не знам дали во други игри има вакво нешто ама ова највеќе ме праши како ќе биде оптимизирано али па од друга страна, кој друг ако не Валве за најхардкор промени, за компетитивност и вакви промени ако некоја компанија е способна да унесе вакви промени тоа се они, никој друг.
Интересни времиња идат за играта што ја играме добри 20на години.
Си пробал со nvidia shadow филтерите?
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Играва ќе искине.

2 интересни ствари за мене: Смокови (на д2) се фрлаат од цела мапа - секаде, и пратење на crosshair според recoil. Ова на послаби играчи многу ќе им помогне
 
C

confusion

Гостин
Гледам никој немате пишано, македонец се пласира на Мајор турнир, Kyxsan сo Apeks, изигра солиден турнир до сеа плус ingame leader им е, ептен ми е мило за дечково, имам играно одамна со него, 2016, 2017 faceit 5ки и многу ми е мило што волку далеку стигна, уште од тогаш се гледаше дека е пуцачина. Браво!
 
Ф

Флеш

Гостин
Гледам никој немате пишано, македонец се пласира на Мајор турнир, Kyxsan сo Apeks, изигра солиден турнир до сеа плус ingame leader им е, ептен ми е мило за дечково, имам играно одамна со него, 2016, 2017 faceit 5ки и многу ми е мило што волку далеку стигна, уште од тогаш се гледаше дека е пуцачина. Браво!
Мислиш Naawk им е лидер па JL ....

Втората партија Киксан беше ужасен
 
C

confusion

Гостин
Утре од 7 игра Kyxsan со Apeks против Liquid. Неможам да опишам колку сум горд и ми е мило што има македонец во топ8 мајор турнир со реални шанси да иде до крај.
 
Член од
7 септември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
243
Мислиш Naawk им е лидер па JL ....

Втората партија Киксан беше ужасен
лидер по убиства (ако мислиш на таков лидер?!) =! <> нееднакво in-game лидер

и види колкав процент на in-game лидери се први по убиства на крај, веројатно 10% дали и толку, нормално тоа не им е улогата во тимот.
 
Последно уредено:

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Нека го пуши Јекиндар со си публиката заедно шо ја користеше за смокови и позиции. Nawk јаки клачови. Styko и jakaem каков камбек на цс сценава, браво за Киксан шо кероваше како кантер на оверпас.
Автоматски споено мислење:

лидер по убиства (ако мислиш на таков лидер?!) =! <> нееднакво in-game лидер

и види колкав процент на in-game лидери се први по убиства на крај, веројатно 10% дали и толку, нормално тоа не им е улогата во тимот.
Ваљда не е запознаен со цс го и термини и гледа дека има македонец на сцена.
 
Член од
16 јули 2023
Мислења
156
Поени од реакции
386
Novo finale za G2 utre igraat protiv ENCE best of 5. Denes vo polufinaleto gi rashlakaa na Astralis bravo
 

Kajgana Shop

На врв Bottom