Counter-Strike: Global Offensive

Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.250
Поени од реакции
3.173
Сега ми правите да го проверам стариот профил. Може ќе се опарам :kafence:
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Ocekuvano Vitality broj 1 na ranking.
Ne im trebase mnogu vreme da postanat broj 1.
Toa e toa, se spoija igracite od Vitality i Astralis mnogu se jaki vo ovoj sostav, dolgo vreme ke dominiraat na kanter strajk scenata.
 
J

joli1

Гостин
немам гледано одамна, поточно прекинав да гледам од кога улетаа крипто казина и кладилници као спонзори на тимовиве, иначе следев уште од 2013, вртев солидна пара и скинови само од кладење на CS.

lineup-от на vitality е солиден, колку е добар у пракса не знам, поготово кога имаш двајца кои што одувек играле ко entry fragger-и, поточно apeX i dupreeh, magisk е all-around играч со доста контроверзи позади себе у неговите semi-pro денови каде што испливаа на површина снимки, за zywoo џабе да пишувам, а овој израелецов уште не знам кој е.

IGL исто не знам кој им е, претпоставувам apeX со обзир дека има повеќе искуство него сите заедно.

помина ерата кај што тимови доминираа со години од типот на ерата на fnatic па дури и Astralis кај што еден тим неколку пати по ред освојува major турнири, едноставно кантер е екстремно психичка игра и поради тоа е многу тешко еден тим континуирано да гази затоа што играчите попуштаат поради психичкиот замор и скоро десетчасовните pracc-ови секој ден.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.522
Прејака е Navi vs. Furia.
Заглавив до 2 гледајќи ја у пм.
Многу јака атмосфера. Можеби и перфекто ја заеба што не се обиде да ја дефа на 14-10.


Патем, Неимар со твит за s1mple :)

 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.842
Поени од реакции
24.272
Заглавив до 2 гледајќи ја у пм.
Многу јака атмосфера. Можеби и перфекто ја заеба што не се обиде да ја дефа на 14-10.


Патем, Неимар со твит за s1mple :)

Прејако ми беше како америве се изненадени од атмосферата, зашто појма немаат дека ова е нормална работа кога станува збор за спортски евент во Бразил, без разлика дали играла репрезентација или бразилски тим.

Онака ги даваат во кадар публикава и пола беа со дресови ос Бразил, Гремио, Фламенго, другата половина беа голи. :D

Башка s1mple сам ги провоцираше на почеток, после излезе со изјава дека некој од Navi добил шљамоина од публиката зачинета со сумљив бразилски вирус. :)
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.522
Прејако ми беше како америве се изненадени од атмосферата, зашто појма немаат дека ова е нормална работа кога станува збор за спортски евент во Бразил, без разлика дали играла репрезентација или бразилски тим.

Онака ги даваат во кадар публикава и пола беа со дресови ос Бразил, Гремио, Фламенго, другата половина беа голи. :D

Башка s1mple сам ги провоцираше на почеток, после излезе со изјава дека некој од Navi добил шљамоина од публиката зачинета со сумљив бразилски вирус. :)
Диви се ептен бразилциве ама свака им част, направија невидена атмосфера. Добро е за турнирот и целовкупната атмосфера што Фуриа продолжи понатаму затоа што можеше да биде полупразна салата ако играа Нави вс. Хероик.
Како и да е, сега кога испаднаа Нави ќе навивам ВиртусПро да освојат. Хероик ми е симпатична екипа али оној Кадиан е тежок палимерко па едноставно на дуелот со Фуриа мора да навивам за бразилциве иако jabbi, stavn, sjuush и teseS ми се доста добра комбинација.

Инаку ова што го направија за овој мејџор со ваква атмосфера е само почеток на издигнување на оваа сцена и овој спорт кон ново ниво.
Сега Германците на нареден мејџор во Келн ќе сакаат да се докажат па и таму очекувам некоја слична атмосфера како оваа во Рио иако Јужноамериканциве се една класа над сите во свет кога станува збор за навивање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom