Counter-Strike: Global Offensive

Член од
22 септември 2015
Мислења
170
Поени од реакции
65
Еве од прееска еден дабл ејс на даст. 2 рунди се, една по друга :) 100 пати ме репортнаа :D
1iot ace ne ti se vazi vs eco mode.
2riot bravo, posebno last kill[DOUBLEPOST=1456435668][/DOUBLEPOST]
Фала фала па ајде и на ваша глава хахаха ;) најитересно е шо не ни очекував да ми даде нешто асално мислев ахх пак некој скин од 0.12 центи и доле буљав у тоа за експириенз и коа звукот од памет ме извади мислев на некој друг му дае хахаха, знае @Kris_GT како е он ги утепа пред 2 операции

@Терминаторо не е м9 обичен bayonet е casehardend со 30% плаво од позади и некој си 10% плаво на playside, да ми помине хајпов за калашов и ке се трејдам за Karambit | Stained FT
Bayonetkata + kalashot i zemi si nekoe doplerche, po moznost te bayonetot..omilen mi e vo igrava
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Поправено е ова, беше баг со бушење во тој ѕид.
Друго е да знаеш дека постое тај баг, друго е да пукнеш онака и у наредната секунда си као Џек Спероу у Изгубени.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Друго е да знаеш дека постое тај баг, друго е да пукнеш онака и у наредната секунда си као Џек Спероу у Изгубени.
Не реков дека знае, туку дека валве знаат и го средиле :)
А ова беше среќа у пм :)
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Не реков дека знае, туку дека валве знаат и го средиле :)
А ова беше среќа у пм :)
Затоа и ја тргнаа Нјук од турниро шо беше у Барселона пред некое време. Препуна багови плус ептен малку фрејмови ваде.

Иначе, кога сме кај awp ace, те, последнио од мене.


inb4 Доналд го има последниот кил.
ve.png
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
78
Поени од реакции
7
Па за каква синхронизација може да станува збор? хоризнтална? зашто си арогантен и глумиш паметен кога не знаеш? имаш ли објаснување зошто не процесира R9 290 I i7 3770k повеќе од 280 фрејма кога имат моќ барем дупло фрејмови да прикажат? ако немаш не ми глуми струќњак туку ќути си, за време на игра GPU лоад е околу 50% а CPU и помалку од тоа, а сепак не иде над 280фрејма без никаква лимитација, тоа е главното прашање на кое ми одговараш со арогантни и безмилени одговори:
1Колку фрејма сакаш 9000
2Се користи процесорот, провери си поубаво.

CSGO and Freesync = screentear?

Сум нашол и јас кој да прашувам:facepalm:
Проба на steam на cs go десен клик properties и set lunch options .......и пиши ова -high -threads X -freq 60 -nod3d9ex -nojoy ..........само x замени го колку јадра имаш на процесор,и смени 60 ако имаш монитор со повеќе херци..........
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Имал некој проблем со интернетот на ЦС:ГО? Значи пингот ми е 20-30 али у игра секоја рунда по 4-5 пати ми залагирува на 2 сек и пушта после па пак па пушта не на некои брзи периоди али на секои 10-20 сек го праи тоа и лагира на 2 сек па пак нромално? Близу користам?
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Имал некој проблем со интернетот на ЦС:ГО? Значи пингот ми е 20-30 али у игра секоја рунда по 4-5 пати ми залагирува на 2 сек и пушта после па пак па пушта не на некои брзи периоди али на секои 10-20 сек го праи тоа и лагира на 2 сек па пак нромално? Близу користам?
Исто е и кај мене, до близу е проблемот
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Исто е и кај мене, до близу е проблемот
Прво ке лагира поретко,па како играм се почесто се поише и поише лелееее ке им ебам матер..... ваљда добро објаснив онака залагирува и одма пушта .... замрзнуе екранот за 2 сек и одма го пушта... ако имал сличен некој проблем и го решил нека сподели решение... баш денес ми мењаа ми ставија Доцсис али нит ми средија вифи конфигурација ништо...
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Прво ке лагира поретко,па како играм се почесто се поише и поише лелееее ке им ебам матер..... ваљда добро објаснив онака залагирува и одма пушта .... замрзнуе екранот за 2 сек и одма го пушта... ако имал сличен некој проблем и го решил нека сподели решение... баш денес ми мењаа ми ставија Доцсис али нит ми средија вифи конфигурација ништо...
Провери си пинг колку ти е на интернетот може да ти крева ако си на вифи. Мене од 20 на 400 ми се креваше на две секунди и пак паѓаше, ама со кабелче е ок.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom