Counter-Strike: Global Offensive

?

..........

Гостин
Oh... my.... fucking... god... За каква синхронизација зборел дечково.... :facepalm:

Абе дечко, не за џабе никој не го игра кантеров (море не само кантер - било која игра) со Vsync. И не за џабе измислуваа Gsync и Freesync.

Крај краева, како жити сè приметуваш tearing (ако воопшто приметуваш)? Скоро невозможно е на >100 Hz монитори.
Па за каква синхронизација може да станува збор? хоризнтална? зашто си арогантен и глумиш паметен кога не знаеш? имаш ли објаснување зошто не процесира R9 290 I i7 3770k повеќе од 280 фрејма кога имат моќ барем дупло фрејмови да прикажат? ако немаш не ми глуми струќњак туку ќути си, за време на игра GPU лоад е околу 50% а CPU и помалку од тоа, а сепак не иде над 280фрејма без никаква лимитација, тоа е главното прашање на кое ми одговараш со арогантни и безмилени одговори:
1Колку фрејма сакаш 9000
2Се користи процесорот, провери си поубаво.

CSGO and Freesync = screentear?

Сум нашол и јас кој да прашувам:facepalm:
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
400+ фрејма на три Радеон Р9 380ки. :coffee:
 

isoffProd

pluskavec
Член од
21 февруари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
162
океј ај chill, ме мрзи да читам препукувања

Дај види како ти иде со тоа Multicore render enabled или disabled, зависи како ти било претходно
исто и шо ти се другите сеттингс? Немој сеа да испадне се си лупнал на high па се чудиш што е
ја јес да играм на 1080, али сеттингсот не ми се на максимум, најчесто луѓе играат на 720 па и подоле, и со low све
мислам дека нај-demanding е AA, па види шо ќе напраиш
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.093
Поени од реакции
5.738
Па за каква синхронизација може да станува збор? хоризнтална? зашто си арогантен и глумиш паметен кога не знаеш? имаш ли објаснување зошто не процесира R9 290 I i7 3770k повеќе од 280 фрејма кога имат моќ барем дупло фрејмови да прикажат? ако немаш не ми глуми струќњак туку ќути си, за време на игра GPU лоад е околу 50% а CPU и помалку од тоа, а сепак не иде над 280фрејма без никаква лимитација, тоа е главното прашање на кое ми одговараш со арогантни и безмилени одговори:
1Колку фрејма сакаш 9000
2Се користи процесорот, провери си поубаво.

CSGO and Freesync = screentear?

Сум нашол и јас кој да прашувам:facepalm:
i7 никогаш нема да биде 100% искористен од Source енџинот. Графичката и со 50% го достигнува максимумот затоа што процесорот прави bottleneck. Провери го ова.
https://www.reddit.com/r/GlobalOffensive/comments/1uvv2q/csgo_is_bad_optimized_got_a_new_cpu_and_did_a/

И престани да играш со Vsync :smirce:
 
H

HoT IcE

Гостин
Вчера играв и двајца читери у мој тим против двајца од нивен, да ги видевте што правеа леле :D
Требаше да ги снимам за најсмешни видео инсерти. Кој ги ебе и онака се откажав од замарање со кантеров, 9 сата имам за две недели :D
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
^ :pos:

Money spent, no well.

Иначе пред некој ден у еден ден кога беше еден ден ми беше најјакио ден у цела ЦС историја.
Пуштам ја првата, женски глас слушам. ИЗ НОТ ПОСИБИЛЕ и после сфатив дека треба малку посериозно да играм оти сигурно ќе е дрво па ќе изгубеме. Turns out, она е на смурф акаунт и они се 4ца примејд. Двојца играа цело време со пиштол, другите регуларно си играа. Победивме, на инферно тоа. Бев трет на крај. Шо не е лошо. Втора пуштам, па женско. Викам воа сигурно некое дете со различни хромозоми. Turns out, женско кое ни беше ќери цел меч. Штета шо малку знаеше англиски и глупо инфо даваше. Двојца веќе у конектор, она вика ту мид ту мид ту на мајка ти в дуп. На мираж овоа. Победивме на крај, про90 спреј н преј фтв. После кобл со четворујца френчменс. Смурфови и они. Е сеа, играме т сајд и овие држат цтрл и довлечкаа се некако до А и тоа беше една од најсмешните рунди у мојта цс компетитив кариера. Цело време играа со шитган и пиштолчиња и еднаш со ауто. At least they ain't tryhards yo. Ранг ап у МГ2 и нареден ден не мрднав(не) од 6 освоени рунди. Сфе читери со прифајр со вх со 1хит хс сфе и деранк. Тиебам игра.
Тое. gib skins.[DOUBLEPOST=1454528544][/DOUBLEPOST]Прочитајте или -реп!
 
Член од
22 септември 2015
Мислења
170
Поени од реакции
65
Вчера играв и двајца читери у мој тим против двајца од нивен, да ги видевте што правеа леле :D
Требаше да ги снимам за најсмешни видео инсерти. Кој ги ебе и онака се откажав од замарање со кантеров, 9 сата имам за две недели :D
Se simnuva machot, go imash za download :D
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Нареден пат објаснување дај, а не копи паста од Редит. :)
 
Член од
4 февруари 2016
Мислења
22
Поени од реакции
3
Има ли некој шо продава акаунт со CS:GO кеј, гифт било како (кажете цена - по можност од Битола ако сте )
ако не сте од Битола дајте предлог како да платам..
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Има ли некој шо продава акаунт со CS:GO кеј, гифт било како (кажете цена - по можност од Битола ако сте )
ако не сте од Битола дајте предлог како да платам..
Каков е тој cs:go кеј? Сакаш да кажеш да ти ја даде некој играта за да не ставаш пари на стим?
Сакаш профилот да има скинови / ранк, силвер, голд нова?

Де бе, најактуелна тема беше "Derankening" последниов месец.
Како и да е, пола од кајганџииве немаат појма шо се дешава и зашо паднале у ранг. Причина за тоа е шо не ги интересира цсго сцената и случувањата. Пуштат, играт, толку.
 
Член од
4 февруари 2016
Мислења
22
Поени од реакции
3
Каков е тој cs:go кеј? Сакаш да кажеш да ти ја даде некој играта за да не ставаш пари на стим?
Сакаш профилот да има скинови / ранк, силвер, голд нова?


Како и да е, пола од кајганџииве немаат појма шо се дешава и зашо паднале у ранг. Причина за тоа е шо не ги интересира цсго сцената и случувањата. Пуштат, играт, толку.


Tocno taka, sakam nekoj da mi daj akaunt so csgo (nemora skinovi , rank)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom