Counter-Strike: Global Offensive

Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Браќа пред 1 година пукав ЦСГО пред да воведат ова новиов ранкинг систем,и сеа почнав пак па си кревам ранк 3 да се вратам на компетитив.Прашањето ми е друго иам и5 8гб рам,гт610 која е фората што фпсто не ми мрда од 50-60 ? ? ? до кежуал серверот е или ? Дајте некое идејче како да го кренам фпсто.. мислам дека имам добра машина...
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Браќа пред 1 година пукав ЦСГО пред да воведат ова новиов ранкинг систем,и сеа почнав пак па си кревам ранк 3 да се вратам на компетитив.Прашањето ми е друго иам и5 8гб рам,гт610 која е фората што фпсто не ми мрда од 50-60 ? ? ? до кежуал серверот е или ? Дајте некое идејче како да го кренам фпсто.. мислам дека имам добра машина...
Намали ефекти, исклучи апликации шо имаш уклучено, значи само играта нека ти возе и пробај малку намали резолуција. Уште у старт имаш 30-40 фпс плус.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.093
Поени од реакции
5.738
Браќа пред 1 година пукав ЦСГО пред да воведат ова новиов ранкинг систем,и сеа почнав пак па си кревам ранк 3 да се вратам на компетитив.Прашањето ми е друго иам и5 8гб рам,гт610 која е фората што фпсто не ми мрда од 50-60 ? ? ? до кежуал серверот е или ? Дајте некое идејче како да го кренам фпсто.. мислам дека имам добра машина...
Дали ти мислиш дека GT610 е добра графичка?
 
?

..........

Гостин
Имам R9 290 na 1080p иде со околу 280фпс, а графичката не се користи максимално, ниту процесорот, нема тесно грло во ниеден компонент а не иде над тој фремрејт, што е фората?
Имам и 120Hz монитор, и кога ke уклучам синхронизација имам лош статеринг.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.093
Поени од реакции
5.738
Имам R9 290 na 1080p иде со околу 280фпс, а графичката не се користи максимално, ниту процесорот, нема тесно грло во ниеден компонент а не иде над тој фремрејт, што е фората?
Имам и 120Hz монитор, и кога ke уклучам синхронизација имам лош статеринг.
А да не ти треба да имаш 9000?
 
?

..........

Гостин
А да не ти треба да имаш 9000?
Не е поената колку треба да имам туку зошто не се користи максимално хардверот за да прикаже максимален број на фрејмови, и зошто играта има очајна синхрронизација дури и на 120Хз монитор?
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.093
Поени од реакции
5.738
Не е поената колку треба да имам туку зошто не се користи максимално хардверот за да прикаже максимален број на фрејмови, и зошто играта има очајна синхрронизација дури и на 120Хз монитор?
Се користи процесорот, провери си поубаво. Графичката нешто помалку. Таков е Source енџининот. И за каква синхронизација збориш?
 

isoffProd

pluskavec
Член од
21 февруари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
162
Ако не ти иде над тој фрејмрејт види да не ти е фикснато на 300фпс или нешто
у секој случај нема везе, топ си е тоа, над 300фпс би идело ако си у main menu..
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.093
Поени од реакции
5.738
Volvo... Please... Like, what the fuck?!? :vrtioci:

 
?

..........

Гостин
Се користи процесорот, провери си поубаво. Графичката нешто помалку. Таков е Source енџининот. И за каква синхронизација збориш?
Абе се користи процесорот, ама не целосно за да е тесно грло за графичката, нема врска, гледав некои што стримат имаа 400+ фрејма, а јас нем,ам поише од 280, а за синхронизацијата вертикална со мониторот, 120 Хз 120 фрејма и се ок али има чуден статеринг, така да сега играм со слободен фрејмрејт без синхронизација.[DOUBLEPOST=1454501556][/DOUBLEPOST]
Ако не ти иде над тој фрејмрејт види да не ти е фикснато на 300фпс или нешто
у секој случај нема везе, топ си е тоа, над 300фпс би идело ако си у main menu..
Не е фикснато.. несакам повеке од 120 фрејма, али да се добро синхронизирани со мониторот (а не се) лупнав брдо пари за мониторов, разгледав по нет никој не го игра кантеров со v-sync-on...штета..
 
Последно уредено од модератор:

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.093
Поени од реакции
5.738
Абе се користи процесорот, ама не целосно за да е тесно грло за графичката, нема врска, гледав некои што стримат имаа 400+ фрејма, а јас нем,ам поише од 280, а за синхронизацијата вертикална со мониторот, 120 Хз 120 фрејма и се ок али има чуден статеринг, така да сега играм со слободен фрејмрејт без синхронизација.[DOUBLEPOST=1454501556][/DOUBLEPOST]
Не е фикснато.. несакам повеке од 120 фрејма, али да се добро синхронизирани со мониторот (а не се) лупнав брдо пари за мониторов, разгледав по нет никој не го игра кантеров со v-sync-on...штета..
Oh... my.... fucking... god... За каква синхронизација зборел дечково.... :facepalm:

Абе дечко, не за џабе никој не го игра кантеров (море не само кантер - било која игра) со Vsync. И не за џабе измислуваа Gsync и Freesync.

Крај краева, како жити сè приметуваш tearing (ако воопшто приметуваш)? Скоро невозможно е на >100 Hz монитори.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom