Copa America 2011, Argentina

Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Ааа добри вести ќе видиме со Коста Рика како ќе изиграат.
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Пак со истата формација што ја играше до сега само со промени на неколку играчи и на Меси од напад во средина.Ваљда вака ке бидат поставени.
Ромеро
Забалета-Бурдисо-Милито-Занети
Гаго-Маскерано
Меси
Агуеро-Игуаин-Ди Мариа
Со кој памет Гаго го става:mad:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Batista confirmed his lineup yesterday. With his head and Argentina's Copa America fate on the line, he will play Costa Rica with a 4-2-1-3 formation. As a result Lavezzi, Tevez, Cambiasso and Banega will all benched, making way for Aguero, Higuain, Di Maria and Gago...
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.630
Поени од реакции
10.344
Batista confirmed his lineup yesterday. With his head and Argentina's Copa America fate on the line, he will play Costa Rica with a 4-2-1-3 formation. As a result Lavezzi, Tevez, Cambiasso and Banega will all benched, making way for Aguero, Higuain, Di Maria and Gago...
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Кога игра Аргентина со Костарика ? по македонско време кажете ми ... благодарам однапред
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Пак со истата формација што ја играше до сега само со промени на неколку играчи и на Меси од напад во средина.Ваљда вака ке бидат поставени.
Ромеро
Забалета-Бурдисо-Милито-Занети
Гаго-Маскерано
Меси
Агуеро-Игуаин-Ди Мариа
Со кој памет Гаго го става:mad:
Изгледа ми ги порчитал постовите на темава овој глупавиов,ќе видите овој натпревар какви акции и голови ќе паднат.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
02.45, ама понеделник накај вторник, не вечерва.:)
Фала друже едвај чекам да почнат и конечно да тепа Аргентина ..
Малку офф топик за фановите на Бразил ... Овие У17 бразилци (под 17 год. моментално играат полуфинале на младинското првенств) играат 1000 пати подобро од А тимот .. Според мене дупло послабо изигра Бразил од Аргентина на 2те утакмици ...
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Според мене дупло послабо изигра Бразил од Аргентина на 2те утакмици ...
Бразил изигра послабо од недостаток на квалитетни играчи пола тим ова му е деби, а Аргентина со добар тим лош тренер изиграа многу полошо од Бразил но со најавената формација за следниот натпревар ќе ја видиме во вистинско светло Аргентина а можеби и во финале
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Batista confirmed his lineup yesterday. With his head and Argentina's Copa America fate on the line, he will play Costa Rica with a 4-2-1-3 formation. As a result Lavezzi, Tevez, Cambiasso and Banega will all benched, making way for Aguero, Higuain, Di Maria and Gago...
Значи му дојде паметот, само Гаго боде во очи. Боље нека го остаеше Банега.
Маскерано-Гаго
--------Меси-----
Агуеро-Игуаин-Ди Марија

Него Колумбија си гази, свака част.
2 победи против аутсајдери и нерешено со Аргентина(требаше да тепаат).
Армеро е машина по левата страна, Фалкао не треба да се спомнува :)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Катастрофа им е распоредов, еднаш 4 утакмици у еден ден, другпат едвај една.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Не очекувам нишо посебно да се смени во играта, може и ке ја тепаат убедливо Коста Рика, али ке им треба чудо за да го поминат Уругвај\Чиле во 1/4 финале.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom