Conquering Lion

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
4.842
Свежо ново :vozbud:
[DOUBLEPOST=1484684249][/DOUBLEPOST]И една малку постара емисија нешто како мини документарец од тетовската Менада сегашна Ултра телевизија.
[DOUBLEPOST=1484684785][/DOUBLEPOST]Спотот за GO

Eмисија за најава за спотот и песната GO
 
Последно уредено:

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
4.842

На 7 ми април се 10 години од постоење на бендот па тој ден ќе прават концерт во домот на културата во Тетово. Кој сака нека дојде јако ќе си помине. Картите се 100 денари во скоро сите попознати кафе бар локали во Тетово а дента на врата ќе се 150 денари. Гости им се Green Out. После концертот има во Soulful клуб забава со Диџеј Гоце Саф.


Подетално овде https://www.facebook.com/events/118097422058302/?active_tab=discussion


Само јас не знам дали ќе биде концертот внатре во салата кај што се одржуваат концерти и театарски претстави или во холот т.е влезот ќе има бина.

Пред некој ден извадија еден добар профи спот за една од траките од новиот албум. Спотот им го има правено Бранко Brensis од
Зад аголот
 
Последно уредено:

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
4.842
На врв Bottom