Conquering Lion

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.218
Поени од реакции
3.663
Ја само да ви кажам дека набрзо(за една две недели ) ќе излези албумов:) ОДВАЈ ЧЕКАМ!!!!!!!
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.273
Поени од реакции
1.465
Новиот албум им е појќе по даберски и звучи многу боље од првиот. Сега идат на турнеја низ Балкан која ќе трае од 1 до 25 Септември.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.755
Поени од реакции
4.981
Прејаки дечки и прејака група ,браво ми се свиѓаа ептен

 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.755
Поени од реакции
4.981
Мое мислење е да снима спот и да им се пушта на MTV adria има цел балкан да ја засака нивната музика
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
163
Поени од реакции
323
Дечките се навистина одлични. Страшно добар бенд. Сум имала можност неколку пати да присуствувам на нивните свирки и можам да кажам дека се лудило! Одлична музика, одлични текстови и пред се одлична екипа. Одлично соработуваат меѓу себе и на прв поглед може уште да се забеележи дека се надополнуваат меѓу себе, може да се забележат позитивните вибрации кои владеат кај сите членови. Единствената работа која сметам дека им недостига е добра позадина, добар менаџер, но за тоа секако и треба многу финанскиски средства. Браво момци и само напред!
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.572
Поени од реакции
3.052
Ќе праат свирка овие у скоро време? :)
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.463
Поени од реакции
585


Conquering Lion е македонски реге бенд од Тетово.
нема мн податоци за дечкиве да наведам, али видов дека нема тема за нив...
Баш ми се допаѓа нивната музика, еве нешто што ми е омилено од нив >
еве ги на фб > http://www.facebook.com/pages/Conquering-Lion/141737223754
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
9.726
Поени од реакции
14.153
Раста Мане .. свиреше панк па рок па реге :) закон типче !!!
 
Г

ГОЦ-К.О

Гостин
Јака музика имаат дечкиве..Респект!
 
B

BrunoFresh

Гостин
Не си видел али баш на групата има Description за нив. Земи преведи го и напиши го :)
 

Selekt3

Волшебник
Член од
3 август 2011
Мислења
254
Поени од реакции
45
Најѕверојте We have move to Zion the holy land of the conquering lion..Продолжете така..
 
На врв Bottom