Conquering Lion

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.708
Поени од реакции
808
Интересен бенд...Звучат одлично а и текстовите им се прва лига. Од Тетово се, постојат 2-3 години. Свират мешавина на Reggae и Hardcore а имаат и Dub.


http://www.myspace.com/conqueringli0n


Have you ever dreamed about a world full with love, peace and happiness??? In April 2007. Jah connected these people to make this dream come true through the guidance of music. Since then, these citizens of the world are sending positive vibrations across the world and they will never stop!

Now, free your mind to free the world. Extract the bad thoughts, forget the bad feelings. Only the Irie way can guide you to the righteous path. The border, the war, the fake values... they are just a mirror image created to lure you to something you don't want... All this time we are just destroying this world... The world where you live and where I live... Where we are killing each other because someone told us that we are enemies... Are we blind or we close our eyes in front of the face of truth???
WAKE UP!!!

Be Irie! Positive thoughts and feelings bring positive things to your life...
Unite, because we only have ONE LOVE that we share...
Together we can make it... JUST BELIEVE IT!!!
The dream is steady & slowly becoming true...
With Irie evolution we'll make Rasta revolution!

How can we get some more if we can't keep what we have?
How can I help you if you do not want my help?
How can I change the future if I can't change the present?
How can I change the world if I can't change myself?
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Одлични се дечките, имам одено на свирки, супер атмосфера е. :)

Ги чекам нешто да се избацат со албум, нешто материјал. Спремаат демек, којзнае.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.273
Поени од реакции
1.465
Одлични се дечките, имам одено на свирки, супер атмосфера е. :)

Ги чекам нешто да се избацат со албум, нешто материјал. Спремаат демек, којзнае.
Имаат албум извадено пред неколку месеца. Многу добар и квалитетен албум а у живо се уште подобри. Премногу позитивна енергија шират кога имаат наступ а и вака секојдевно се многу добри луѓе. Ги поштуем ептен. Ако имате нешто прашања за нив или било што друго кажите ми зш сум близок со нив :) Респект до нив, настојуваат да бидат оригинални, да бидат авторски и да не свира туѓи песни односно да бидат тезга бенд. Водат добра филозофија и ги поштуем.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.708
Поени од реакции
808
Одлични се дечките, имам одено на свирки, супер атмосфера е. :)

Ги чекам нешто да се избацат со албум, нешто материјал. Спремаат демек, којзнае.
Да бе, издадоа пред некое време за PMG Recordings, 10 песни има албумот, си го земав сеа у петокот на PMG Fest-от, партали се песните.
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.906
Поени од реакции
469
Абе океј се и се трудат. Ама каде кај нас да пеат за Jah или за нешто слично? Едноставно стилот не ни прилега за тоа. Барем според мене. Секоја чест за луѓето,сум им бил на свирка и интересно беше ама некако ми нема поента.

п.с. пејачот уште на крај на песните вика Фала добри људи? хахаха
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.253
Поени од реакции
3.896
Абе океј се и се трудат. Ама каде кај нас да пеат за Jah или за нешто слично? Едноставно стилот не ни прилега за тоа. Барем според мене. Секоја чест за луѓето,сум им бил на свирка и интересно беше ама некако ми нема поента.

п.с. пејачот уште на крај на песните вика Фала добри људи? хахаха
Да :) ама ако :)

Мене ми се едни најомилени од македонските бендови . Со душа ги чекам да ни свират кај нас и за моја среќа тоа се случува често :vozbud::vozbud::vozbud:

Шо се однесува до музиката не знам дали имате забележано ама скрос исто звучат и во живо и на снимка , беспрекорно свират. Прават одлична атмосвера, нема човек што би останал рамнодушен на таква добра музика.
A и заборавив да спомнам... имаат најубави текстови полни со оптимизам и вистина :)

А албумот им е убавина :) одвај чекам нов материјал :vozbud::vozbud::vozbud:
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Имаат албум извадено пред неколку месеца. Многу добар и квалитетен албум а у живо се уште подобри. Премногу позитивна енергија шират кога имаат наступ а и вака секојдевно се многу добри луѓе. Ги поштуем ептен. Ако имате нешто прашања за нив или било што друго кажите ми зш сум близок со нив :) Респект до нив, настојуваат да бидат оригинални, да бидат авторски и да не свира туѓи песни односно да бидат тезга бенд. Водат добра филозофија и ги поштуем.
Дајте нека пратат еден албум накај Штип, да купам. Сакам да ги пуштам у емисија, ама немам материјал. А промоција им треба дефинитивно, ги бива.

Колку е уствари албумот? :)

Стварно ги поштуем дечкиве, ама нема овде дуќани за цедиња... барем такви како што јас барам. :)
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Кај можам да им го најдам албумот? Симнам, купам..whatever... (:)
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.273
Поени од реакции
1.465
Албумот чинеше 300 ден ка што памтим. Иначе имаат свирено у Бугарија, Германија и мноооогу пати у Србија.
 

Ш Т Е Т Н И К

Досадија
Член од
18 февруари 2008
Мислења
633
Поени од реакции
25
Алал му вера на дечките ... последно во прилеп за прочка ко свиреа ептен убо си поминаф. Квалитетни како бенд, посебно ми се бендисува како тропа тапанарот :)
 

Ti Si

Црнец
Член од
27 јули 2008
Мислења
269
Поени од реакции
10
Мора да се испоштуе албумот....ѕверки се
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.265
Поени од реакции
8.229

Нивно е јунглево? о.0"
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.253
Поени од реакции
3.896
не е не е само holy zion ја има youtube :)
 
На врв Bottom