Club Colosseum

Статус
Затворена за нови мислења.

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.800
Morales успеа да наполни саем првиот пат кога дојде во Македонија. Мислам дека пак во КолосеРум ќе биде тутма.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Тоа е проблемот со сите места во градов не само Колосеум...туку и Маракана,Кастро,Миднајт...продаваат 5 пати повеќе карти отколку што собира...јебига се иде само на квантитет
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Ај кој ќе ми позајми 500 денари за да идам на Дејвид Моралес. шворц сум, ама ми се иде ми се прди. Ќе ви ги вратам по меил или по факс:pos2:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.800
Ај кој ќе ми позајми 500 денари за да идам на Дејвид Моралес. шворц сум, ама ми се иде ми се прди. Ќе ви ги вратам по меил или по факс:pos2:
Ако не ме мрзи ќе исканирам и ќе ти пратам 500denarka.jpg или пак 5 примероци 100denarka.jpg :pos:
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
топ ке биде.бев минатиот пат беше супер и сеа ке идам, ке биде лудницаа
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Е тоа беше журкетина невидена. Кој не беше ништо не видел.
Како што кажав нај ТОП ДЈ на свет. Абе лудило.
Ко ќе направи некој друг ДЈ таква атмосвера нека ми пише.
ЛЕГЕНДА ДЕЈВИД МОРАЛЕС.
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
алал нека му е, каква легенда
браво се изнажуркав топ си беше, сеа добри дј нема до лето
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Во саботата беше одлично во Колосеум на Dj Jay :je: тамам луѓе,журка за сите пари...едноставно обожавам ѕакви вечери :vozbud:
 
Член од
11 март 2008
Мислења
5
Поени од реакции
1
Da stvarno bese top vo COLOSSEUM na DAVID MORALES,covekot e manga i znae da napravi dobra zurka iako jas i na MATTHEW DEKAY ne si pominav nisto poloso.Svetski zurki...Ona sto ne mi se dopaga e toa sto stvarno mnogu narod se zbira po zurkive-idat ljuge koj pojma nemaat za toj tip na muzice.Rejtingot na COLOSSEUM mislam deka e malce padnat pa,udrija na previse gratisi i vnatre ne se disi a kamo li da se pozurkas malce.No kako i da e dobro e sto u Skopje doagaat momci kako niv malce da se mrdneme:):):)
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Da stvarno bese top vo COLOSSEUM na DAVID MORALES,covekot e manga i znae da napravi dobra zurka iako jas i na MATTHEW DEKAY ne si pominav nisto poloso.Svetski zurki...Ona sto ne mi se dopaga e toa sto stvarno mnogu narod se zbira po zurkive-idat ljuge koj pojma nemaat za toj tip na muzice.Rejtingot na COLOSSEUM mislam deka e malce padnat pa,udrija na previse gratisi i vnatre ne se disi a kamo li da se pozurkas malce.No kako i da e dobro e sto u Skopje doagaat momci kako niv malce da se mrdneme:):):)
Е да скоро 80% беа со гратиси, внатре не се знае кој јаде кој пие. Пола од тие што беа не ја ни знаат музиката што ја пушта Моралес.
А горе одат луѓе што благе везе немаат од музиката, и атмосверата е нула.
Јас си бев на подиум, си џускав до сабакле, си се начукав културно и така. Друг топ Дј на 8 Мај Карл Кокс на Саем.:wink: :wink: :wink:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.800
Какво праѓање на рејтинг на Колосеум бре, браќа и сестри Македонци.
Па нашите лидери одат таму, и прецедникот и премиерот, и тоа во иста вечер. :pos:
Инаку за вакви вечери со добри ди-џеи/групи истуркајте се до први борбени редови, после немате гајле, ниту од сомнителни фаци, ниту од досадни келнери. It's you, the DJ, the music...
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Слушам Бране и Кољо биле у колосеум, ама не се поздравиле.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Саботата беше лудило на ДЈ-ката алал да им е на девојкиве што пуштаат музика а и на нашава публика...знае да цени добра музика :party3:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.800
April Madness Vol. 4 @ Club Colosseum - 03.04.2008


03.04.2008 - Club Colosseum presents: April Madness Vol. 4
A guy called Gerald

Почеток: 22.00 Влез: 200/250 МКД
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.800
ГОООЛЕМ Викенд 10-12 април 2008 со Glenn Morrison, DJ Stancho и DJ Tarkan









За журот со DJ Tarkan сеуште нема флаер.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom