"Click" во вашиот живот

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.503
Поени од реакции
14.678
Затоа што на крај пораката од филмот е таква каква што е не би прескокнала ништо.
Секои моменти без разлика дали се лоши или добри го чинат животот и не би менувала нити прескокнувала нешто.
Потполно се се согласувам,каде е убавината на животот ако можеме се жто нам ни пречи да го прескокнеме.Каков би бил тогаш животот,се по наша режија?Невозможно.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.056
Нема да прескокнам ништо во мојов живот. И добри и лоши моменти. Тоа што не ме убива, ме прави посилен. Се е одредено од Господ.
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Со задоволство би ги прескокнала следните 3 до 4 години,а после веројатно ништо....
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Дефинитивно оваа последна година од студии т.е и наредната (си имам оставено предмети) се до моментот дипломска (моментално за тоа време живеам :icon_lol: ) ах мамата како само би го рипнал периодов :icon_lol: ама ќе си потрае :icon_lol:
 

Pretty bItCh

..::feel the ♥::..
Член од
20 септември 2007
Мислења
317
Поени од реакции
1
pa bi preskoknala edna dobra cela godina,bidejki bese dovolno losa i ne bi sakala da ja ima vo mojot zivot,vo mojata memorija.no sepak ja ima i steta so te ne postoi takvo neso...
 
Член од
9 март 2007
Мислења
483
Поени од реакции
6
Супер филм,ама животот не е некој филм.
Иако има многу работи кои би ги прескокнала од животов ама се прашувам дали и тоа би било во ред.Ќе прескокнам едно,па друго...и???Па некогаш ми се случува во еден саат да имам 2 ситуации-една многу добра,друга многу лоша...Што ако по грешка кликнам и ја прескокнам онаа добрата?
Сепак не би прескокнала ништо! Животот ми е интересен и убав со сите збиднувања во него и добри и....
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Би ги прескокнала моментите кога се нервирам и сум во некоја депресија,деновите пред пмс,сигурно за тој клик нема да се каам.:pipi:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
ништо несакам да прескокнам...
 

back_rest

ex mod coder
Член од
19 јули 2006
Мислења
1.590
Поени од реакции
106
Секој убав момент е убав само заради тоа што може да се спореди со некој друг момент, и тој да излезе како победник. Досадните, тешките и лошите моменти се битен дел од животот и тие се виновниците што имаме добри моменти.
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Би ги прескокнала моментите кога треба да се справам со искомплексирани луѓе болни за одмазда.
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Сите чекања по аеродроми, а и летовите би можела да ги прескокнам. Да. Во принцип, сите чекања за било што би ги ставила на фаст форвард. Ништо друго. Независно дали е тешко, тажно, страшно, убаво, преубаво - треба време да се доживее.
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
Епа во филмот секоја мала ситница што ќе ја прескокнете или забрзите, далечинското тоа го запамтуваше и секогаш кога ке дојдеше да го правите тоа , далечинското автоматски само прескокнува... така да не сакам `клик` у мојот живот. :pipi:

-Зар ништо не научивте од филмот :)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.653
Поени од реакции
13.130
Би го користел за утишување на звукот додека јас спијам никој да не ми пречи (поготово брат ми со клавирот) и копчето за враќање за да ги видам луѓето кои заминале од мојот живот.
 
Член од
6 јуни 2006
Мислења
280
Поени од реакции
5
Ништо несакам да прескокнувам, што и да ми се случи во животот го сфаќам како голема лекција од која треба да извлечам каква таква поука...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom