Call of Duty: Modern Warfare 2

Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Знаев туку си викам ајде се е можно :pos2:.Туку од некој шпекулации дознав дека во MW3 дејствието ќе се одвивало во Виетнам но што д фак ќе прават во Виетнам ќе фрлаат напaлм?
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Знаев туку си викам ајде се е можно :pos2:.Туку од некој шпекулации дознав дека во MW3 дејствието ќе се одвивало во Виетнам но што д фак ќе прават во Виетнам ќе фрлаат напaлм?
Не би требало да се вика MW3, туку CoD 7, и да, дејствието ќе биде во Виетнам, односно војната во Виетнам. Играва(колку што разбрав) е најавувана за крајот на 2010.
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Што е работава, треба да ја симињаме играва или??
Стискам pre-load и се пушта едно прозорче, па пак стискам пре-лоад и ништо...
Утре ќе видиш што е работата.:devil3:
Играта ти веќе ја имаш во Steam. Ако ти е пикната во Zero gear, врати ја кај што треба да биди, во steamapps\common\call of duty modern warfare 2 Ако ти пишува preload complete во листата на игрите сѐ е в ред.
 
Член од
1 август 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
37
Како да го тргнам пачот од играта ? зошто неможам да ја пуштам на стим.
 

KamIx

Reichsfuhrer-SS
Член од
4 ноември 2008
Мислења
22
Поени од реакции
1
хаха фри викенд ајде кој сака нека ме адд на стим јас ја имам играта купено

стим акаунт:Kamix_95
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
Утре ќе видиш што е работата.:devil3:
Играта ти веќе ја имаш во Steam. Ако ти е пикната во Zero gear, врати ја кај што треба да биди, во steamapps\common\call of duty modern warfare 2 Ако ти пишува preload complete во листата на игрите сѐ е в ред.
Другар се е океј со ова прилоад,се се сејфува во C:steam/steamapps/coommon/call of duty modern warfare 2.Само проблемот е кога пуштам ништо не се случува и од тој лаунчер кај што беше прилоуд-от напраен,ни од стим...знаеш лек?дај пиши жити се.Поз
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Не е уште почнато. Почнува во 4 саатот попладне по пацифичко време (GMT -8). Тоа е после 4 и пол часа од овај момент.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Интересен овај мултиплееров, забавен. Побрз е од CoD4, почесто умираш ама и повеќе убиства се прават. Наликува како Unreal Tournament ама сепак воена игра си е воена игра. Малце конозлаши е со оние Headshot, kilstreak, long shot. Правам некое појаку убиство и ќе ми нареди 5, 6 достунувања тука, пум, пум, се шлакаат на екран. Сметаат по малце ама не многу.

Од бесплатниов МП остануваат уште 15,4 часа од овој момент. Значи завршува утре во 19:00 денеска.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom