Call of Duty: Modern Warfare 2

T81

The Chosen One
Член од
15 ноември 2009
Мислења
229
Поени од реакции
6
- и плус од каде мала ја играм на Регулар и играм три дена по 3саата и уште има сега сум снајперрист по фторпат, пред оваа мисија е кога ме детна генералот и кога прас ми вика на нокој не верувај :vozbud:

Играва 11/10
и шо кажа сеа??? ..превод некој?
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Здраво момци,
играва не се играт кај мене. Барат шадер 3.0 ако имат некој фикс или крак кажете, да не земам нова графичка ради играта, а ако немат и ќе земам.

Имам АТИ Радеон Х550
Не постојат такви фиксови.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Здраво момци,
играва не се играт кај мене. Барат шадер 3.0 ако имат некој фикс или крак кажете, да не земам нова графичка ради играта, а ако немат и ќе земам.

Имам АТИ Радеон Х550
Подобро земи нов компјутер.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Токму поради оваа мисија каде што се убиваат невини руски цивили,играта е забранета во Русија.
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
Дали може да се игра пиратската верзија онлајн ? Размислував да ја купам оргинал ама неќам дур не ја пробам онлајн да видам како е.. Пишете ако има начин...
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Дали може да се игра пиратската верзија онлајн ? Размислував да ја купам оргинал ама неќам дур не ја пробам онлајн да видам како е.. Пишете ако има начин...
Има начин, види во MW2 Multiplayer Guide темата, последните десеттина страни е вториот гајд за тоа како се игра. Иначе, на интернет е топ, не ни се двоуми дали да ја купиш.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.014
Поени од реакции
6.041
Токму поради оваа мисија каде што се убиваат невини руски цивили,играта е забранета во Русија.

Па има СКИП, на мисијата. Шо значи немора да ја играат. Може да си ја рипнат, ама ајде.

Мислам нешо слично на ова имаше и со Џенералс у Америка ако не се лажам.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Па има СКИП, на мисијата. Шо значи немора да ја играат. Може да си ја рипнат, ама ајде.

Мислам нешо слично на ова имаше и со Џенералс у Америка ако не се лажам.
Само ова можам да го напишам :tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:Што ако има ЕБАНО СКИП,кога ја правеле со убивање на руси....Што трескаш без везе имало СКИП,можеле да ја рипнат..Само да се истресе без везе нешто.
 

Demon_Lord

May the force be with you!
Член од
11 септември 2008
Мислења
428
Поени од реакции
9
Плачковци ова русите... Па војна е се тепаат и руси и американци и бразилци...
 

TE-EN

кибицер
Член од
18 септември 2009
Мислења
50
Поени од реакции
5
Дечки играва ја купив,на три CD-а е,никако не можам да ја инсталирам,т.е. незнам:nesvest: како,проба еден пријател што ми го одржава РС то,и тој ја инсталира донекаде потоа зкочи и тој не знеше како,од продавницата ми рекоја дека никој досега не се пожалил за инсталирање,не било многу тешко,играва ја имам еден месец и така стои во фиокава,ако има некој расположен да ми помогне да ја инсталирам играва ке бидам :vozbud: Intel Celeron D 347, 3066 MHz (23 x 133) NVIDIA GeForce 9500 GT (1024 MB )HD ExcelStor Technology J8080S ATA Device (76 GB , IDE),,,,меморија 3GB RAM,ако трба дополнителна информација за компјутерот кажете.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Дечки играва ја купив,на три CD-а е,никако не можам да ја инсталирам,т.е. незнам:nesvest: како,проба еден пријател што ми го одржава РС то,и тој ја инсталира донекаде потоа зкочи и тој не знеше како,од продавницата ми рекоја дека никој досега не се пожалил за инсталирање,не било многу тешко,играва ја имам еден месец и така стои во фиокава,ако има некој расположен да ми помогне да ја инсталирам играва ке бидам :vozbud: Intel Celeron D 347, 3066 MHz (23 x 133) NVIDIA GeForce 9500 GT (1024 MB )HD ExcelStor Technology J8080S ATA Device (76 GB , IDE),,,,меморија 3GB RAM,ако трба дополнителна информација за компјутерот кажете.
Зашто неможеш да ја инсталираш? Каков ерор ти дава? Малце поубаво објаснувајте, неможеме ние да ви гаѓаме како ерор ви дава или што е проблемот :)
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Дечки играва ја купив,на три CD-а е,никако не можам да ја инсталирам,т.е. незнам:nesvest: како,проба еден пријател што ми го одржава РС то,и тој ја инсталира донекаде потоа зкочи и тој не знеше како,од продавницата ми рекоја дека никој досега не се пожалил за инсталирање,не било многу тешко,играва ја имам еден месец и така стои во фиокава,ако има некој расположен да ми помогне да ја инсталирам играва ке бидам :vozbud: Intel Celeron D 347, 3066 MHz (23 x 133) NVIDIA GeForce 9500 GT (1024 MB )HD ExcelStor Technology J8080S ATA Device (76 GB , IDE),,,,меморија 3GB RAM,ако трба дополнителна информација за компјутерот кажете.
Од првите две цедиња, фајловите стави ги во еден фолдер. Првиот од нив, отвори го со winrar/zip и анзипувај. Потоа со Даемон, маунтни го фајлот, а од кога ке ти закочи, тогаш ти бара еден одреден фајл. Името прочитај го, а фајлот ќе го најдеш во CD1. Така понатака ќе ти ги бара другите 3-4 од CD1. Потоа ќе ти побара други, тие ќе ти бидат во CD2/3, незнам ќе видиш.. и тоа е тоа.

Бидејќи и Јас ја инсталирав од едно другарче, исто и он ја купил, три цедиња се, можеби ќе ти се најде постапкава, може не.. провери.
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Не бев ја играл подолго време околу 2 недели, и сега ми се играше и влегувам преку ZeroGear, и одам PLAY и за 1 секунда ме исфрла на почетокот на мултиплеерот и вика "Disconected From Steam". Го имам 1.75 пачот. Шо е проблемов знае ли некој? И дајте линк од последниот пач.:smir:
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
So e rabotava da ne znae nekoj, dobivam nekoj si error koga zavrsuvam so misijata vo sred Washington sto se leta so helikopter pri sto Ramirez najverojatno umira (ne znam so se desava ponataka) Directx encountered a unrecoverable error. Predhodno se si bese ok nikakvi problemi nisto...a inace torentot/ripot/ whatever e od Skidrow.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom