Call of Duty: Modern Warfare 2

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Фала само треба да го download и инсталирам ? :)
Да :) Т.е. нема инсталирање само копираш фајловите од .rar фајлот до фолдерот кај што си ја инсталирал играта, местиш име преку alteriw.net_configure.exe, и палиш iw4mp.exe и плешаш.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Да :) Т.е. нема инсталирање само копираш фајловите од .rar фајлот до фолдерот кај што си ја инсталирал играта, местиш име преку alteriw.net_configure.exe, и палиш iw4mp.exe и плешаш.
битно е дали првичната инсталација е skidrow или нешто друго или ?
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Нема инсталирање мислам ова е само мултиплеер рип. Го отпакуваш и играш:)
Нема да симиња он MP Rip, више ја има на PC, само клиентот ќе го симне со другите неколку фајлови во .rar фајлот.
Иначе кажете ако сте за партија :)
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
259
Поени од реакции
381
decki pomagajte kako da ja instaliram epten se iznervirav eve sto mi izleguva sto da pravam so ovie probav so daemon nejke probas u vinzip se ispolnuva do 100% i si stoi taka ako ja izgasis mora se od pocetok.blagodaram odnapred. 1.JPG
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
decki pomagajte kako da ja instaliram epten se iznervirav eve sto mi izleguva sto da pravam so ovie probav so daemon nejke probas u vinzip se ispolnuva do 100% i si stoi taka ako ja izgasis mora se od pocetok.blagodaram odnapred.Прегледај го приврзокот 40357
охооооооо епа штом ти заглавува екстрахирањето до одредена точка изглеа дискот ти е оштетен или ласерот тешко ги чита податоците таму кај што заглавува. Пробај прво копирај ги фајловите на компутерко па ако успеат да се ископираат тогаш екстрахирај ги
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
259
Поени од реакции
381
ништо пробав и така 2 часа се естрахираше и ми кажа дека дискот е коруптед.ке ја извадам скидров од замунда.
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
ништо пробав и така 2 часа се естрахираше и ми кажа дека дискот е коруптед.ке ја извадам скидров од замунда.
да друшкане тебе дискот или не ти е добро изрежан или се оштетил, симни си и глава да не те боли ау ќе забораев... ако ти е само за мултиплеер можеш и само мултито да си го симнеш од alteriwnet, а ако пак сакаш да си го преиграш сингл плеерон и после да го онадуеш мулти симни ја цела и така ако имаш xfire оно работи само со целата игра (skidrow)
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Meanwhile on the interwebz:

http://alteriw.net/

Hello dearest Community,

As you've definitely heard, alterIWNet received a Cease and Desist notification from Mitchell Silberberg & Knupp LLP on behalf of Activision Publishing Inc, demanding that we stop our operations due to infringing US and International laws.

At this time, only initial negotiations have been made, but it is certain that alterIWNet will cease all operations by the end of next week, indefinitely. During that time, you can still play the supported games, as usual.

Please refrain from taking any actions on our behalf, such as harassing letters, posts, "denial of service" attacks, telling your grandmother or anything else that you may deem wise. There is nothing more we can do here, unless Activision recognise us as a legitimate modding community.

Additionally, do not trust rumors. Everything official will be posted in this announcement. Anything you've heard that contradicts this announcement or is not mentioned here is likely false.

Thank you all for your continued dedication and contributions to alterIWNet and to PC gaming as a whole.

Sincerely,
Max
alterIWNet Administrator

Изгледа им стигнало некое писмо од Activi$ion со коешто бараат да ги изгасат серверите перманенто. Е сега тоа што ме чуди е, што правеле Activi$ion овие година и пол? aIW постои од мај 2010 (не ме фаќајте за збор за месецот, али беше прва половина 2010 тоа сум сигурен), не од прошлиот месец.
 
Член од
25 јули 2009
Мислења
229
Поени од реакции
170
ah ne uba rabota ne deka vo posledno vreme igrav MW2 ama sepak alterIWNet bea dobri plus ocekuvav i MW3 da ja sreda.
Activision treba da gi vraboti deckite sto rabotea na alterIWNet da rabotat barem na pc verzijata od narednata COD :)
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
Изгледа им стигнало некое писмо од Activi$ion со коешто бараат да ги изгасат серверите перманенто. Е сега тоа што ме чуди е, што правеле Activi$ion овие година и пол? aIW постои од мај 2010 (не ме фаќајте за збор за месецот, али беше прва половина 2010 тоа сум сигурен), не од прошлиот месец.
Ги чепнаа каде најмногу ги боли :D Call of Duty Modern Warfare 3, играва уште е топла, уште е свежа, треба уште да се купува, со AlterMW3 играва нема причина зашто да се купи оригинал. Не стигнаа да ја средат играва за да си бираме посебни сервери, black ops повеќе ја играв последно време баш заради тие сервери, а mw3 треба уште да се работи, но гомнарите се разбудија и се ни растураат (n)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Абе гледам на аренабг има крак за 3-ката да се игра онлајн!!! Пробал некој?
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
Абе гледам на аренабг има крак за 3-ката да се игра онлајн!!! Пробал некој?
Се игра бе! :D И то на велико се игра...


Се што треба да направиш е да ја инсталнеш играва, па да го аплицираш претпоследниов 1.4.382 update, потоа да го замениш лоадерот од претпоследниов update со најнов лоадер на TeknoGods и на крај да средиш се како што е прикажано на клипот. Инаку ако веќе ја имаш инсталнато MW3 како AlterMW3 не ти треба преинсталирање замо стегни му го update-от па внеси го најновиот лоадер и среди си како на клипот. Ако не ти оди нешо питај ќе дообјаснам ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom