Call of Duty: Modern Warfare 2

Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.847
Ја имам играва и се ми функционира,но сакам да ја играм онлајн ама преку гарена,дали некој може да ми го прати соодветниот линк за да го спуштам пачот кој ќе ми овозможи играње на интернет?
Неможеш преку Гарена, иди овде: www.alteriw.net
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
сега ја превртев мислев дека ке има повеке мисии иначе графиката е 10тка
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
ирава е супер затоа пшто има многу јака графика луѓето м исе многу реални, поготово мисијата на московскиот аеродром кога излагаме од лифтот. сега сакам да ја пробам мултиплеер, ја имама симнтато верзијата на скидров од 11 гига и неко јда ме упати што треба да направам за да можам да играм мултиплеер онлајн.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646

благодарам, и само да прашам колку што разбрав можам да ја симнам рипована верзија само за мултиплеер и тогаш нема да си смета со оваа верзијава што ја играм сега сингле? другиот начин ми е покомплициран што го пишува на линкот.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Не е MW2 иста како постарите COD.Тука имаш различни типови на игри (TD,HCTD,SD,OIC и сл)и си избираш кој тип на игра го сакаш и потоа те поврзува со други луѓе кои го играат истиот тип.Играчот со најдобра конекција е избран за хост и кога ќе го исполните минималниот број на играчи чекате уште некоја секунда да дојдат и други и почнувате.Нема сервери тука.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Не е MW2 иста како постарите COD.Тука имаш различни типови на игри (TD,HCTD,SD,OIC и сл)и си избираш кој тип на игра го сакаш и потоа те поврзува со други луѓе кои го играат истиот тип.Играчот со најдобра конекција е избран за хост и кога ќе го исполните минималниот број на играчи чекате уште некоја секунда да дојдат и други и почнувате.Нема сервери тука.
пробав супер е мултиплеер, само сега ерор ми појавува кога сакам да играм сингле пелер леле не сакам да замарам ама кај е сега проблемот.
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
пробав супер е мултиплеер, само сега ерор ми појавува кога сакам да играм сингле пелер леле не сакам да замарам ама кај е сега проблемот.
Ако сакаш сингл пак ќе си го ставиш кракот од ЦДто, али тогаш нема да ти работи AlterIWnet. (бар кај мене е така)
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Ако сакаш сингл пак ќе си го ставиш кракот од ЦДто, али тогаш нема да ти работи AlterIWnet. (бар кај мене е така)

аха, епа добро ајде ваљда ќе се најдеме негде на нет јас сум тамо со овој ник и гледам на сервер листата кога ќе кликнам има балкан сервер па стајте се таму да се удрижиме пртив балканциве :smir:
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
аха, епа добро ајде ваљда ќе се најдеме негде на нет јас сум тамо со овој ник и гледам на сервер листата кога ќе кликнам има балкан сервер па стајте се таму да се удрижиме пртив балканциве :smir:
Важи. :) Јас сум Master_702[MKD], а има и доста македонци на AlterIWnet.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Важи. :) Јас сум Master_702[MKD], а има и доста македонци на AlterIWnet.

Јас сега се ставив ZOTE - MACEDONIA да знаат кога некој ќе ги упука од каде е :smir: а гледма има и доста грци и слично па иако сум руки у оваа игра интересно ми е да им покажам и тука дека не има и си ја рекламирам својата земјата.


ианку најинтересна од мултиплеер игрите ми е доминатион онаа со заставите што се бранат и освојуваат, мислам дека тактички е наијнтересна и има тимска игра, па кој сака да се удружуваме и групираме против остали земји да се наоѓаме на тие сервери.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom