Call of Duty 4: Modern Warfare

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Igrava e OK nemam zborovi no problemot e vo toa sto e kratka trae okolu 5 sat za da ja svrtis cela igra - pa ke razmislam 2 pati pred da ja kupam -osven ako igras online
Ќе размислуваш пред да ја купиш? И тоа 2 пати???
Па играва не е 100 евра бе, туку 100 ден. може и поевтино! Или преку торент ќе си ја симнеш... чуден чоек....

Иначе играва е ДЕФИНИТИВНО најдобриот дел од COD и од сите други срања што имаат дејствие у Втора Светска Војна! Преку к*р од тоа... Кој како ќе му текне да направи FPS игра, ако нема никаква идеја, лупа некое дејствие од втора светска војна и тоа е... Иако има искочено 5-6 игри со ИСТАТА СОДРЖИНА, сеа овие ќе напраат истата приказна само што сеа ќе си во улога на чистачот на WC, како он преживеал. СРАЊЕ!!!

Фала Богу што им текнало да направат ваква игра ВО ДЕНЕШНО ВРЕМЕ! Многу е ЅВЕР играва! Посебно мисијата со снајперистот (ако сте го гледале филмот SHOOTER, слична ситуација има)! Ептен се влага у филм додека се игра, башка графика, и ако ја играш со мерак и на најтешко, не изгледа така кратка...
Иначе ја свртев на ептен најтешко, за да се долови моментот, а не со ко со ботови да се игра!

Поздрав, и кој не ја пробал играва, одма ЗИМАЈ-INSTALL-PLAY!!!
 
Член од
1 октомври 2007
Мислења
89
Поени од реакции
0
auuuuuuuuu Greska si 100% vo komentarov Call of Duty 4 - Modern Warfare da definitivno najdobrata igra vo moderno vreme Tocno se slagam so toa , ama deka predhodnite verzii kako sto e cod2 deka nema nikaka sodrzina toa ti e deka nemas igrano nikogas boje ne davaj zaklucok. Activision ne ja izdade co4 poradi toa sto nemase igranos cod2 napraotiv poradi toa so saka da go trgne od pazarot CS. 1.6 i CS Cource zato i ja izdade igrata za da mozat i dvete igri da odat paraleno so i zasega e taka nasekade poveketo cunterasi se prefrlija na cod4 za makedoniaj tesko posto sme napredni so tehnologijata i site igrat cs 1.6 poradi toa sto drugo ne ni moze da igrat. I kako posledno da napomenan COD4 ne trae 5 sata igra proverete i Multiplayer koi ima 55 leval i koi ke igrate minimum 3-4 nedeli za da stasate do nogo sto toa licno mene ne mi se sviga na igrava ali jebiga aj poz


P.S nemav namrea da te navredam ali nekoj igri so ne si gi igral ne komentiraj
 
Член од
1 октомври 2007
Мислења
89
Поени од реакции
0
Samo da nadopolnam preku 9000 aktivni serveri za cod2 i cod4
Mislam deka Activision uspea vo celta da se igrat paraleno cod2 i cod4 makar so poveke se igra cod4 bidejki e Taze
reiting.JPG
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
auuuuuuuuu Greska si 100% vo komentarov Call of Duty 4 - Modern Warfare da definitivno najdobrata igra vo moderno vreme Tocno se slagam so toa , ama deka predhodnite verzii kako sto e cod2 deka nema nikaka sodrzina toa ti e deka nemas igrano nikogas boje ne davaj zaklucok. Activision ne ja izdade co4 poradi toa sto nemase igranos cod2 napraotiv poradi toa so saka da go trgne od pazarot CS. 1.6 i CS Cource zato i ja izdade igrata za da mozat i dvete igri da odat paraleno so i zasega e taka nasekade poveketo cunterasi se prefrlija na cod4 za makedoniaj tesko posto sme napredni so tehnologijata i site igrat cs 1.6 poradi toa sto drugo ne ni moze da igrat. I kako posledno da napomenan COD4 ne trae 5 sata igra proverete i Multiplayer koi ima 55 leval i koi ke igrate minimum 3-4 nedeli za da stasate do nogo sto toa licno mene ne mi se sviga na igrava ali jebiga aj poz

P.S nemav namrea da te navredam ali nekoj igri so ne si gi igral ne komentiraj
Не спомнав нигде дека COD2 e лоша, напротив, многу е добра! Само ти кажувам во глобала, преку к*р више од WW2, цело време истото, од различна гледна точка, тоа ми беше поентата... БРАВО за овој потег што го направија Аctivision! Да искочи нешто и во денешно време!

Поздрав!
 
Член од
1 октомври 2007
Мислења
89
Поени од реакции
0
Иначе играва е ДЕФИНИТИВНО најдобриот дел од COD и од сите други срања што имаат дејствие у Втора Светска Војна
Za voa i taka te svativ deka nema sodrzina cod2 . Tuku ostajte toa se planira li makedonski server za COD4????????
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Што конфигурација бара игрицава?
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Не знам јас ја играм на 768 ram 2.9 intel и графичка 7300 gt 512 DDR II
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Има ли некои активни ONLINE сервери за играва, ама да можам да си влезам онака најкомотно без никакви глупости како регистрации, плаќања, original CD-KEY......
 
Член од
1 октомври 2007
Мислења
89
Поени од реакции
0
Има ли некои активни ONLINE сервери за играва, ама да можам да си влезам онака најкомотно без никакви глупости како регистрации, плаќања, original CD-KEY......
Da pusti x fire i site Ungarski serveri mozes da vlees bes nikakov problem samo instaliraj 1.3 Patch
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Ај кажете ми како се игра on-line играва :kesa:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Дали има шанса играва да се вметне во турнир како што се игра Кантер.Може 4-4 или 5-5. Интересно ќе е.
 
Член од
1 октомври 2007
Мислења
89
Поени од реакции
0
Дали има шанса играва да се вметне во турнир како што се игра Кантер.Може 4-4 или 5-5. Интересно ќе е.
Ma lol kako samo mozes da go pises postov ne mi e jasno koga go citam mi ide posmisal deka nekoj prvpat sednuva na kompijuter i Ima Fik ideja. Igrava ne ti e napravena za Singal tuku za Multiplayer i ima veke pocnato Lan natprevari za igrava samo ne mi e jasno kako mozes da go pises postov ako veke sakas da stavi post smisli nesto ne samo da pleskas pisi Cod4 lan turniri na google ke vidis kolku gi ima na ne pravam muabet za turnirite od tipot Multiplayer
SCAKA CAST :tapp: :uvo: :tapp: :uvo: :tapp: :uvo:
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Малку каснам, ама - wow. Стварно не очекував толку добра игра. И тука важи истото како за Crysis - интерактивен филм. Одлично направена игра.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom