Call of Duty 4: Modern Warfare

Cyber lord

Кајгански Лорд
Член од
3 мај 2007
Мислења
348
Поени од реакции
3
Call of Duty 4

Konecno Call of Duty koja ke ja igrame na PC po zaobikoluvanjeto na 3-ta. Go nosi imeto Call of Duty 4 Modern Warfare i ima grafika od koja ke vi se svrti. Samo so ke mora da ja pocekame podolgo vreme.Inace moja najomilena igrica.Eve vi go logoto na igrata.
 

Attachments

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
Знам имам гледано скриншотови од играва и нема да има благе везе со минатите делови од Call Of Duty.Значи сместена е во сегашно време и нема да има никакво везе со втора светска војна. "For the first time in the series, Call of Duty moves away from WWII to the modern battlefield." Значи ќе биде добра пуцањка,и ќе се игра во улога на командос.
 
Член од
18 јануари 2006
Мислења
195
Поени од реакции
0
едвај ја чекам да искочи , ја обожавам играва :vozbud:
 

Swifty

Никола
Член од
5 февруари 2007
Мислења
992
Поени од реакции
2
Линкче нешо ? Да ѕирнам "подетално" :wink:
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Cyber_lord, се надевам ова ќе ти биде последна ваква тема. Кога отвараш тема за некоја игра, напиши нешто повеќе од "што мислите вие?".. опиши ја приказната, по што е различна од другите, стави некоја слика.. секоја тема што ја имаш отворено е иста. Сметај го ова за прва опомена.

Инаку, убаво што им текна да не` вклучат и нас, PC гејмерите.. со тројката заебаа работа, се надевам ова ќе биде подобро.
 

Cyber lord

Кајгански Лорд
Член од
3 мај 2007
Мислења
348
Поени од реакции
3
Ok sekoja kritika pozitivna ili negativna ima dobra strana.Vetuvam deka vo idnina ke se popravam.Vo sekoj slucaj blagodaram
 

Rodeo

Thrillseaker
Член од
15 април 2007
Мислења
243
Поени од реакции
36
еееее коа зборев дека ја има за пц,будала ме праеа.Кај се сеа да ги видам форумџиите шо се правеа паметни.Cyber Lord фалата шо ја отвори темава.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Syn

Cyber lord

Кајгански Лорд
Член од
3 мај 2007
Мислења
348
Поени од реакции
3
Swifty напиша:
Линкче нешо ? Да ѕирнам "подетално" :wink:
Za Swifty idi na gametrailers.com ke vidis nekoe trejlerce za igricava.Ili idi na gamespot.com za da vidis neso poise za nea.POZDRAV

A i zirni na megagames.com

Rodeo напиша:
еееее коа зборев дека ја има за пц,будала ме праеа.Кај се сеа да ги видам форумџиите шо се правеа паметни.Cyber Lord фалата шо ја отвори темава.
Nema problem.Bas mi e milo so ti pomognav.:vozbud:
 
Г

Гоццццце

Гостин
Сигурно ке биде DX 10, како и Need For Speed ProStreet, cry итн.
 
Член од
7 февруари 2006
Мислења
7
Поени од реакции
0
Podobra igrica od ovaja ne e iskocena i nema da iskoci
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
mislam deka ke go zaebat cel fim so ova novata :) ke pocnat i tie sci-fi da ja prat
 

Cyber lord

Кајгански Лорд
Член од
3 мај 2007
Мислења
348
Поени од реакции
3
FLiX напиша:
mislam deka ke go zaebat cel fim so ova novata :) ke pocnat i tie sci-fi da ja prat
Izjavija deka nema da praat Sci-Fi sheet tuku ke se zadrzat u denesninata ama se ke se desava na razlicnni predeli.
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
129
Поени од реакции
1
Ja zabegaa od temata po koja stanaa poznati Call of Duty serijalot za WW2. Sepak moze da bide interesna po se izgleda ke bides amerikanec kako tepa iracani i avganistanci :smeshko:
 
Г

Гоццццце

Гостин
Конечно, по извесен период "плачење" поради тоа што Call Of Duty 3 не излегува за ПЦ, ACTIVISION ни приредија изненадување со најавувањето на новата DX10 игрица Call Of Duty 4. Играта нема да биде со содржина од претходните војни (ex. прва, втора светска војна), туку дејството ке се содржи за денешниве и идните битки на земјата (Ирак, Иран, Авганистан етц.).Датумот на излегување се поклопува со новите DX10 игри како Need For Speed ProStreet, новата CRY, итн.
Траилер можете да видите тука :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom