Cafe bar "ring" со нова шема

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
parajlija напиша:
добро де што би сакале вие?
Еве вака мозете да предложите ваши мислења кој би сакале да ве забавува?
ти озбилно мислиш дека Јапан е забавен? :icon_eek:

еднаш не знам како улетав, ќор пијан, на негова забава. Не се ни сеќавам каде беше. Бисер ли.. Беверли.. не е битно

пееше песни од џеј, тоше, цеца, у2, грчки, македонско девојче, негови - девојки голи во коли се возат и ми се смеат :pos:.. и слично

и немам ништо против Јапан, криво ми е за местото. Јас на такво нешто не можам да си поминам убаво. и што сега?
никому ништо де. убаво да си поминеш :wink:
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
јапан пееше доле во бисер, во пантер. Беше интересно после петтата вотка што ке ја испиеше, па ке се префрлеше на пиво. Не му текнуваат текстовите на песните и си прави свој
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
Ring raboteshe extra pred 3god,ova sega sto pravat vrska nema so dobar provod i zabava.....
 
Член од
13 ноември 2005
Мислења
41
Поени од реакции
0
ете помина уште една вечер со ЈАПАН.
накратко да ви раскажам мѕзичкиот виртуоз си беше на свое ниво, сега е неблагодарно да цитирам пар текстови кои личат на него.
Сето тоа немаше никакакво влиание на расположените гости кои направија вистински штимул и кои се забавувва турбо.
За поздрав беа и голем број прекрасни девојки кои ја разубавувва прекрасната вечер, голем поздрав до нив!
 
Член од
13 ноември 2005
Мислења
41
Поени од реакции
0
вечерва е БЛУ СИТИ БЕНД!
Е сега навистина ме интересира што има да кажете за нив,
незнам зошто али многу ме радува кога вашите критики и скептицизам кон малите групи се покажуваат неточни.
За мене лично оваа група е многу добра сум присуствувал претходно на некои нивни свирки и секогаш сум поминувал добро, лично сум убеден дека и вечерва ќе биде така.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.384
Псимистички настапивте.

Јапан е одличен изведувач, Блу Сити бенд не ги знам како и Компас Бенд, Егзотичните танчерки вреди да се видат, а Караокето може да биде по мерак на многу луѓе. Дуле и Коки не се по мој вкус, ама знаат да „запалат“.

Останува да се види! :wink:
 
Член од
7 април 2005
Мислења
174
Поени од реакции
0
Нешто не ми е јасно. Ти имаш некаква врска со Ринг или со некои од луѓето кои настапуваат таму? Ако имаш, редно е тоа од напред да го кажеш.

parajlija напиша:
вечерва е БЛУ СИТИ БЕНД!
Е сега навистина ме интересира што има да кажете за нив,
незнам зошто али многу ме радува кога вашите критики и скептицизам кон малите групи се покажуваат неточни.
За мене лично оваа група е многу добра сум присуствувал претходно на некои нивни свирки и секогаш сум поминувал добро, лично сум убеден дека и вечерва ќе биде така.
 
Член од
13 ноември 2005
Мислења
41
Поени од реакции
0
здраво јаничке, за жал не сум шанкерот.

Како си помина вчера?
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
не се карајте де.....уше малце и ќе пишеме за мојот бар............:baeh: :baeh: :baeh: :music3: :music3:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.384
parajlija напиша:
здраво јаничке, за жал не сум шанкерот.

Како си помина вчера?
Сепак, не кажа како си поврзан со шемата во Ring. :wink:

Хев ноу фир. Кажи, па ќе ти наминеме на кафе да се запознаеме.
 
Член од
13 ноември 2005
Мислења
41
Поени од реакции
0
Немам никаква врска со ring само се обидувам да им помогнам на некои луѓе од менаџментот на локалот и овие групи ми се навистина симпатични некој едноставно треб да ги подржи во нивната работа.

А што се однесува за кафето нема проблем наминете во секое време.
Види ако можеш најди и некоја девојка за работа во кафулето, Има премногу работа и моментално потребно е да се зголеми персоналот.

За вецерва знаете
КОМПАС БЕНД
ептен се добри!
 
Член од
7 април 2005
Мислења
174
Поени од реакции
0
Со други зборови си другарче со некој од менаџментот? Па тоа баш и не е да немаш никаква врска. Ништо страшно во тоа, ама треба да се каже.

parajlija напиша:
Немам никаква врска со ring само се обидувам да им помогнам на некои луѓе од менаџментот на локалот и овие групи ми се навистина симпатични некој едноставно треб да ги подржи во нивната работа.
 
Член од
13 ноември 2005
Мислења
41
Поени од реакции
0
Можеби ви изгледа малку необично ама сметам дека овој форум е вистинско место да се информираат сите кои саакаат ноќни забави и живи свирки без разлика кои групи свират. Музиката е ствар на вкус па сосема е
нормално да има незадоволни од некои музички групи кои настапуваат по некои клубови.
Во ring набрзо ќе се случуваат и некои поинтересни настани, некои фирми најавијаа интерес да вршат презентација на нивните производи и
доста брзо може да се случи ваквите забави да се организираат како VIP
забави веќе неколку познати имиња од музичката естрада од соседството се повикани како гости.
Меѓутоа за тоа во некоја друга пригода, јас ви стојам на располаѓанје да ве информирам за сите новости кои ќе се случуваат во ring, а вие не пропуштајте ја шансата да бидете дел од неа.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.384
Денес има танчерки? Од колку саат почнуваат? :)

Планирам да наминам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom