Bundesliga

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
Bürki -
Bartra, Sokratis, Toprak, Schmelzer -
Weigl, Kagawa, Castro -
Yarmolenko, Aubameyang, Pulisic.

Lewandowski
Coman, James, Robben -
Thiago, Martinez-
Alaba, Süle, Hummels, Kimmich -
Ulreich​
 
Член од
18 октомври 2011
Мислења
108
Поени од реакции
52
Како Дортмунд фан ќе навивам за баерн,за да лета бош!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.103
Поени од реакции
9.698
Како ја почна Баерн сезната слабо, на крај пак лагано ќе освојат. Ебати лигата
 
Член од
18 октомври 2011
Мислења
108
Поени од реакции
52
Ај шо е дортмунд слаб туку погледни ги судииве..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
@Igorcemk како Дортмунд? Или чекаш да се појавиш кога ќе киксне Баерн? :)

Кога зборев дека Дортмунд има слаб тим особено слаби дефанзивци и тоа го зборев во период кога имавте околу 5 натпревари без примен гол, ти луд ме правеше. Па и тоа со купувањето на екс играчи. Еве сега и телевизиските експерти се јавуваат по германските медиуми со критики кон Дортмунд, а посебни критики за одбраната, нешто што го зборев јас уште на почетокот на сезоната.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
@Igorcemk како Дортмунд? Или чекаш да се појавиш кога ќе киксне Баерн? :)

Кога зборев дека Дортмунд има слаб тим особено слаби дефанзивци и тоа го зборев во период кога имавте околу 5 натпревари без примен гол, ти луд ме правеше. Па и тоа со купувањето на екс играчи. Еве сега и телевизиските експерти се јавуваат по германските медиуми со критики кон Дортмунд, а посебни критики за одбраната, нешто што го зборев јас уште на почетокот на сезоната.
Топрак е екстра засилување.:cool:
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
@Igorcemk како Дортмунд? Или чекаш да се појавиш кога ќе киксне Баерн? :)

Кога зборев дека Дортмунд има слаб тим особено слаби дефанзивци и тоа го зборев во период кога имавте околу 5 натпревари без примен гол, ти луд ме правеше. Па и тоа со купувањето на екс играчи. Еве сега и телевизиските експерти се јавуваат по германските медиуми со критики кон Дортмунд, а посебни критики за одбраната, нешто што го зборев јас уште на почетокот на сезоната.
Не сум Стелт да бегам или да чекам друг да киксне па да се појавам. Слаба меморија имаш.

Иначе да играа Дортмунд и Баерн пред четири недели обратно ќе беше резултатот ама тоа е, Дортмунд фати лоша форма после репрезентациите и делумно Бош немаше одговор на некои предизвици. Се сомневам дали тој е вистинскиот тренер. Не е познат Дортмунд по брзо бркање ама ако не ја фати кривината тоа ќе му се пишува. И сепак одбраната на Дортмунд со играчите е одлична. Проблемот е во тоа што системот е неизбалансиран. Ако си ја видел партијата Баерн Дортмудн знаеш дека резултатот можеше и обратно да испадне но во последно време едноставно и шансите не се користат.
 
Член од
18 октомври 2011
Мислења
108
Поени од реакции
52
Бош не го бркаат оти немаат замена најдено за него..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Мислам на Баерн моментално му се погоди малце и резултатите лажат не дека не се подобрени под Анчелоти беа дупки али сеуште се осеќа таа игра под Анчелоти ќе му треба време на Хајнкес. Да немаше црвен против Лајпциг у купот Баерн беше послаб тим до пред црвениот и сепак пак неуспеаа да им дадат гол. Со Селтик ништо не изиграа а со Дортмунд иако беа одлични во напад сепак повторно во одбрана многу дупки и Дортмунд имаа 3,4 одлични шанси. Да беше друг тим со поквалитетни играчи како ПСЖ ќе ни шибнеа 2,3 гола.

Дортмунд не дека се толку лоши колку што играат тренер како тренер е многу битна ствар доволно го видовме тоа со Баерн истите играчи пола под Анчелоти изглеаа како аматери . Бош мислам ќе го бркаат едноставно како баерн под Анчелоти играат далеку под нивото кое што може да го играат Вајгл играчиште делува ко изгубен германец ако доаѓа Тухел во Баерн да ги собере Вајгл и Пулишич единствените играчи со потенцијал за светска класа во Дортмунд моментално според мене.
Баерн летово мора минимум еден ако не и двајца поексплозивни играчи напред заедно со Коман да превземат полека од Робен и Рибери. Рибери у никој случај не треба да му продолжат договор а Робен може да остане уште сезона па и две како играч за ротација зависи од играта следната сезона.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
Не сум Стелт да бегам или да чекам друг да киксне па да се појавам. Слаба меморија имаш.

Иначе да играа Дортмунд и Баерн пред четири недели обратно ќе беше резултатот ама тоа е, Дортмунд фати лоша форма после репрезентациите и делумно Бош немаше одговор на некои предизвици. Се сомневам дали тој е вистинскиот тренер. Не е познат Дортмунд по брзо бркање ама ако не ја фати кривината тоа ќе му се пишува. И сепак одбраната на Дортмунд со играчите е одлична. Проблемот е во тоа што системот е неизбалансиран. Ако си ја видел партијата Баерн Дортмудн знаеш дека резултатот можеше и обратно да испадне но во последно време едноставно и шансите не се користат.
Јас дали јака или слаба меморија имам не знам, но знам дека те снема откако почнаа лошите резултати и слабата игра. Минатиот пат се појави еднаш и почна Божиќ да го бараш.

Супер чим си имате одлични играчи. Немате мака. Нека си тераат така Вацке и Цорк и нема гајле Дортмунд. (y)[DOUBLEPOST=1510005331][/DOUBLEPOST]
Рибери у никој случај не треба да му продолжат договор а Робен може да остане уште сезона па и две како играч за ротација зависи од играта следната сезона.
Не ми се верува што прочитав од фан на Баерн :eek:

Рибери е легенда на клубот и во никој случај не би сакал да не го продолжат договорот со него во смисла не те бива повеќе и не ни требаш. А сум сигурен тоа и нема да го направат Ули и Румениге туку ќе седнат и ќе разговараат со Рибери како со близок човек и ќе го ислушаат да видат што тој планира понатаму. Значи сепак Рибери ќе донесе одлука дали ќе остане во Баерн или ќе замине во друг клуб да поигра уште некоја сезона.
 
Последно уредено:
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Јас дали јака или слаба меморија имам не знам, но знам дека те снема откако почнаа лошите резултати и слабата игра. Минатиот пат се појави еднаш и почна Божиќ да го бараш.

Супер чим си имате одлични играчи. Немате мака. Нека си тераат така Вацке и Цорк и нема гајле Дортмунд. (y)[DOUBLEPOST=1510005331][/DOUBLEPOST]

Не ми се верува што прочитав од фан на Баерн :eek:

Рибери е легенда на клубот и во никој случај не би сакал да не го продолжат договорот со него во смисла не те бива повеќе и не ни требаш. А сум сигурен тоа и нема да го направат Ули и Румениге туку ќе седнат и ќе разговараат со Рибери како со близок човек и ќе го ислушаат да видат што тој планира понатаму. Значи сепак Рибери ќе донесе одлука дали ќе остане во Баерн или ќе замине во друг клуб да поигра уште некоја сезона.
Абе ептен се потресуваш никој нема да му каже така нарамно ќе биде нешто слично ко со швајни. И румениге пред некој ден изјави дека не се сигурни дали ќе му продолжат договор и дека преку 10 год е во баерн али дека на крајот на денот фудбалот е компетитивен спорт у тој стил нешто демек фала на се што направи али мора да се глеа напред.

Да не се лажеме времето на Рибери помина колку подолго чекаат да го заменат толку полошо за баерн.
Башка да не лажеме со карактерот на Рибери кој минимално нешто ако не му одговара одма праи проблеми. Тешко дека гордоста на рибери ќе му дозволи да биде ко џокер или да ротира. Ако не е повреден ќе притиска да игра цело време.
И Робен е донекаде таков али се потсмири малце знае колку му е капацитетот за разлика од рибери.

Да не збориме што зима 12 мил годишно а и тука нема да сака да намали држи плата за еден јак играч . Робен за разлика од него зима околу 8 мил

Исто и со Швајни легенда на клубот и се али го дадовме у право време.

Да не мешаме респект кон играч и кога му дошло времето и самиот румениге е свесен.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
Никој не вика дека не треба да купат ново офанзивно крило или дека ќе ги прикажува константно добрите игри што ги прикажуваше во минатото. Ама да речеш дека мора да се разделат со него како фан на клубот за легенда човек тогаш не знам што да ти кажам. Затоа и реков, ќе разговараат, ќе видат и Рибери што планира пошо и тој знае и е свесен дека помала плата ќе му понудат како и тоа дека нема да биде редовно стартер и дека ќе се купи ново офанзивно крило. Можеби и ќе си донесе одлука да поигра во некоја послаба лига за крај и тоа е тоа. Ама да речеш дека обавезно треба да се разделат :eek:.

Румениге изјавил дека не знае затоа што ниту самиот Рибери не знае. Сега е повреден, почнал да трча, нити тој не знае дали ќе биде во Баерн и наредната сезона туку мисли на тоа што побрзо да се врати на терените така да нормално дека ни Румениге не може уште сега да гарантира дали наредната сезона ќе бидеме со Рибери или не.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.159
Поени од реакции
107.595
Да бидеме реални, после ваква повреда на оваа возраст едноставно треба да седнат на маса челниците на Баерн со Рибери и неговиот агент и да се договорат на каков начин ќе се разделат, односно дали ќе седи до крај на договорот или ќе си оди на крајот од сезоната (бај д веј не знам до кога има договор). Баерн не е клуб кој дели милост насекаде, во ред, Рибери е легенда никој не го спори тоа, ама веќе нема што да бара на врвно ниво, повреди, старост, тоа е..., само ќе ги кочи и ќе го цеди буџетот без потреба, а место него може да земат некое младо крило кое ќе ора по терен.

Е сега има и друга опција, Рибери да прифати да биде резерва и да зима далеку помала плата, ама лично не ми се верува тоа да го направи зашо изгребаниот има големо его и курчало е по природа.
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Да бидеме реални, после ваква повреда на оваа возраст едноставно треба да седнат на маса челниците на Баерн со Рибери и неговиот агент и да се договорат на каков начин ќе се разделат, односно дали ќе седи до крај на договорот или ќе си оди на крајот од сезоната (бај д веј не знам до кога има договор). Баерн не е клуб кој дели милост насекаде, во ред, Рибери е легенда никој не го спори тоа, ама веќе нема што да бара на врвно ниво, повреди, старост, тоа е..., само ќе ги кочи и ќе го цеди буџетот без потреба, а место него може да земат некое младо крило кое ќе ора по терен.

Е сега има и друга опција, Рибери да прифати да биде резерва и да зима далеку помала плата, ама лично не ми се верува тоа да го направи зашо изгребаниот има големо его и курчало е по природа.
До крајот на оваа сезона има договор и затоа мислам ако е паметна управата нема да му го продолжат договорот. Членот ули хенес филозофира малце ау ќе седнеле вака така па нарамно дека се ќе биде со респект другарски и слично. нема фан на баерн што не му е благодарен али да се надеваш дека рибери ќе намалел плата или дека ќе прифати да биде џокер е смешно познавајќи го рибери. И самиот рибери знае дека има уште 1,2 години до крајот на кариерата и можно е ко Швајни да отиде да дозаработи.

Најдобро за двете страни е да си оди за разлика од него Робен се приметува дека уште може да се држи. Ако беше така тоаш требаше и швајни да му дадат уште 1,2 години да лапа 12 мил па да го глеавме како се мачи
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.159
Поени од реакции
107.595
До крајот на оваа сезона има договор и затоа мислам ако е паметна управата нема да му го продолжат договорот. Членот ули хенес филозофира малце ау ќе седнеле вака така па нарамно дека се ќе биде со респект другарски и слично. нема фан на баерн што не му е благодарен али да се надеваш дека рибери ќе намалел плата или дека ќе прифати да биде џокер е смешно познавајќи го рибери. И самиот рибери знае дека има уште 1,2 години до крајот на кариерата и можно е ко Швајни да отиде да дозаработи.

Најдобро за двете страни е да си оди за разлика од него Робен се приметува дека уште може да се држи. Ако беше така тоаш требаше и швајни да му дадат уште 1,2 години да лапа 12 мил па да го глеавме како се мачи
Ма Рибери е спремен за Америка или за Катар, нема он што да бара веќе во Европа, не може да игра фудбал на врвно ниво ради повредите и ради годините. У Катар или во САД ќе биде боготац, памет ќе им помати на тоа идиотите што играат таму. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom