Bullet for my valentine

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Што и да свират, тешко дека заслужуваат цела тема на форумов.
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Што и да свират, тешко дека заслужуваат цела тема на форумов.
Што и да свират,метал не свират :)
За темава...абе кој може за едни Хим и за едни Некст Тајм да има тема,ќе се проџвака некако и оваа.
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Што и да свират,метал не свират :)
За темава...абе кој може за едни Хим и за едни Некст Тајм да има тема,ќе се проџвака некако и оваа.
Zs gi otfrlas HIM?? Zs se lesni za slusanje?? ili....?? Ako e zborot za HIM na niv mozam da im oddadam 100 pati pogolema pocit....razmisli zasto...
 

Dark Angel Nora

Angel In Disguised
Член од
30 септември 2008
Мислења
223
Поени од реакции
10
А кој се тие Bullet for my Valentine? Ааааа, оние нашминканите, што се прават јаки металци? Heavy metal треба да свират? Тешко. А имево им дрма, нема што:tapp:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.789
FallenHypaspist напиша:
Miki toj ti e nekoj hibrid od trash/HM/HCP''....koj e gazen, gazen, gazen ,gazen, gazen, taka da odvaj mozes da prepoznaes sto e....ali ipak u glavno moze da se prifati za trash/metalcore so emo shit....ali ima da se smeem uste edna nedela za onaa tipkata sto rece deka bile trash/goht ili pa...HM/goth..sto znam hahaha::D
ацка, не са металкор бе срцка, свират нео-треш со металкор и хеви метал елементи... али ај, не се замарам многу околу стиловите, кој што свирел, битно ми е музиката дали им е добра или не, а според мене, на БФМВ музиката е пролазна и просечна :smir::smir:

Брату, HIM е најлигавиот бенд на универзумов. И за него не вреди тема.
се согласувам со shadow_rr... и башка што се лигави, ама и тешки гејчини се...
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Абе овие стварно свират треш или ја не сум у тек со иронијата?
:pos::pos::pos:

FallenHypaspist напиша:
Zs gi otfrlas HIM?? Zs se lesni za slusanje?? Ili....?? Ako e zborot za HIM na niv mozam da im oddadam 100 pati pogolema pocit....razmisli zasto...
Убаво ти кажа и shadowrr ама еве да се изјаснам,зашто Виле Вало е најголем шутрак и музиката е срање,мислам,според мене.Ти ако сакаш и почитувај ги и слушај ги и што и да е,јас сум чула,сум размислила,не ми се свиѓало и не слушам веќе :)
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Некако не ми влага во уши музиката на Bullet for my Valentine. Од што сум слушал некои песни, единствено Hand of Blood ми се свиѓала.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Убаво ти кажа и shadowrr ама еве да се изјаснам,зашто Виле Вало е најголем шутрак и музиката е срање,мислам,според мене.Ти ако сакаш и почитувај ги и слушај ги и што и да е,јас сум чула,сум размислила,не ми се свиѓало и не слушам веќе :)
Не ги слушам HIM ама морав да прокоментирам.
Што е срањето во музиката ?:) Има инструменти правилно исвирени ? Има вокал со солиден (иако помалку женствен) глас??
Тоа што вас не ви се допаѓа немате право да го наречете срање ...
Само кажете дека не го слушате...
А инаку чим заслужил „Стаклар“ тема , BFMV сигурно заслужиле !!! :)

P.S. Да и БФМВ се за нигде.. :)
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Не ги слушам HIM ама морав да прокоментирам.
Што е срањето во музиката ?:) Има инструменти правилно исвирени ? Има вокал со солиден (иако помалку женствен) глас??
Тоа што вас не ви се допаѓа немате право да го наречете срање ...
Само кажете дека не го слушате...
А инаку чим заслужил „Стаклар“ тема , BFMV сигурно заслужиле !!! :)
Епа затоа де јас си напишав според мене,ја не ви бранам да ги слушате мене ако не ми се свиѓаат.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.346
Поени од реакции
7.469
За дал да има тема или не... Нека има, па слободно плукајте си по геј-алајк музичарите :)
Инаку извадив „метал бенд“ од насловот. Ме мрзеше да ги глеам на ЈуТјуб, али според вашите постови сфатиф дека не се металчуги.
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Брату, HIM е најлигавиот бенд на универзумов. И за него не вреди тема.
Bratu ne znam kako sakas svati gi..sepak vo prasanje uvek doaga vkus...ali jas go cenam nivniot zvuk,rifovi....ednostavno nemaat nisto kradneno i ne imitiraat nikoj, moze da se smestat vo poseben zanr koj nikoj dr ne go sviri.....A sega sto se malku pederasticni doa e dr rabota sto nema nisto zaednicko so nivniot zvuk..stay\m/

ацка, не са металкор бе срцка, свират нео-треш со металкор и хеви метал елементи... али ај, не се замарам многу околу стиловите, кој што свирел, битно ми е музиката дали им е добра или не, а според мене, на БФМВ музиката е пролазна и просечна :smir::smir:
Abe cital si ti na nekoi forumi od tipot ''Na Kraju Sveta'' i neo trash svirat...ima trash ali ne e neo-trash + itn itn....aj daj mi definicija za metalcore:D??...ali sto vikas u nekoj pogled bi gu stavil kako prosecna...:duel::nesum::uvo:
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
комерцијалисти се,ама мислам дека имаат добри песни....не се баш heavy,може и затоа ги слушам,оти не сум по таквиот тип на метал....а од каде муабет дека се геј-алике?HIM,АvA,fall out boy?-да им е*** умрените групи!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom