Brutal Death Metal

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
На Dying Fetus новото цд е добро. :pipi:
Ептен им е јак новиот албум, мада не би ги ставил во оваа тема, повеќе накај технички дет метал забегуваат со последниве албуми.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Ја стандард си слушам Морбид Ејнџл и Кенибал :) Ус пат може да се убаци и Cattle Decapitation и Anal Grind, али овие последниве се веќе ултра забегани.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
163
Поени од реакции
23
Ја го преслушнав World Painted Blood на Slayer и да бидам искрен албумот е Slayer со едно големо АМА кое потенцира на некои си чудни спори делови што не се карактеристични за нив, а кога музиката се убрзува така право пропорционално се крева и адреналин. Солажите растураат потсеќаат на Trey Azagthoth, Lombardo си ја врши истата работа уште од 1983 прелази и таман мислиш ке продолжи по стандард те сече на пола и се свива во некој извртен завршеток. Araya се опамети дека не иде да се дереш наместо тоа да изведеш вокал кој ке е доволно мрачен како што беше до Seasons. Се на се албумов е добар ме потсеќа на мешавина на South of Heaven и Hell Awaits ама не е одличен само затоа што не подобар ни од едниот ни од другиот.
 

alex_death

To be or not to be!
Член од
10 октомври 2008
Мислења
583
Поени од реакции
90
Ја го преслушнав World Painted Blood на Slayer и да бидам искрен албумот е Slayer со едно големо АМА кое потенцира на некои си чудни спори делови што не се карактеристични за нив, а кога музиката се убрзува така право пропорционално се крева и адреналин. Солажите растураат потсеќаат на Trey Azagthoth, Lombardo си ја врши истата работа уште од 1983 прелази и таман мислиш ке продолжи по стандард те сече на пола и се свива во некој извртен завршеток. Araya се опамети дека не иде да се дереш наместо тоа да изведеш вокал кој ке е доволно мрачен како што беше до Seasons. Се на се албумов е добар ме потсеќа на мешавина на South of Heaven и Hell Awaits ама не е одличен само затоа што не подобар ни од едниот ни од другиот.
Да не ја згреши темата?! :pos::pos::pos:
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
163
Поени од реакции
23
ауу не да ја згрешив и ебав матер :tapp:, сега ке го префрлам.
 
Член од
26 ноември 2009
Мислења
171
Поени од реакции
8
Mnogu dobar pravec-Cannibal Corpse,Suffocation,Krisiun,Spawn of possesion,Deicide,Internal Suffering,Heinous Killing se toa bolni mozoci za muzika:wink:
 
Член од
28 февруари 2009
Мислења
95
Поени од реакции
0
УФ мој омилен жанр : Suvered savior,Mortal decay,Decrepit Birth, Circle of death children, Spawn of possession, job for a cowboy, Deicide, SFU,Aborted... се забораив малце х)
 

Ares

Immortall
Член од
3 февруари 2009
Мислења
154
Поени од реакции
11
Моментално од тој жанр ги слушам Necrophagist, а иначе имам и нешто од Canibal Corpse и Suffocation. Ама сепак не ми е најомилен правец, повеќе сакам black metal. Во death metal-от ме пали музиката само, вокалот ми е премногу за моите уши.
Ако згрешив нешто во текстот, молам за исправка. Tnx :):helou:
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Моментално од тој жанр ги слушам Necrophagist, а иначе имам и нешто од Canibal Corpse и Suffocation. Ама сепак не ми е најомилен правец, повеќе сакам black metal. Во death metal-от ме пали музиката само, вокалот ми е премногу за моите уши.
Ако згрешив нешто во текстот, молам за исправка. Tnx :):helou:
Исправка (сам си побара :)):
Necrophagist свират технички дет метал, не брутален.
 

Ares

Immortall
Член од
3 февруари 2009
Мислења
154
Поени од реакции
11
Исправка (сам си побара :)):
Necrophagist свират технички дет метал, не брутален.
Фала ти на исправката :) Онака проверив за нив на wikipedia пишуваше tehnical/brutal death metal. Па шо знам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom