Brutal Death Metal

Член од
8 јули 2008
Мислења
4.417
Поени од реакции
7.743


еве ви интересна ствар од мене.. stay br00tal \m/
 
J

JOEY JORDISON

Гостин
Вреди да се споменат и Parasitic Extirpation....:vozbud: ама дечкиве се во почетна фаза
 
Член од
7 март 2009
Мислења
74
Поени од реакции
8
ај нешто и од мене:

dead for teen weeks
carcass
blood red throne
embryotomy(македонија)
cock and ball torture
mortician
cremated lives
napalm death
six feet under(не се баш брутал дет ама ке видете...)
доста се овие мрзе ме да пишувам..
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.417
Поени од реакции
7.743


ооххх лелееее кој бенд... јапанци бтв..
 

alex_death

To be or not to be!
Член од
10 октомври 2008
Мислења
583
Поени од реакции
90
ги знам овие.. помина едно добро време откако не ги слушав... Италијанци беа така?

Иначе еве ви нешто од мене... факинг спениш шит...Ѕверско!!!
Ахам, Bestial Devastation се од Италија. :)
 

Soulless

blasphemer
Член од
14 ноември 2009
Мислења
4
Поени од реакции
1
Аммм еден од омилените правци :) фини бендови слушате луѓе... само да не ги заборавиме некои од подобрите: Decrepit Birth, Mortal Decay, Aeon, Vile, Severed Savior... ај да не се заборавам од набројување
 
H

HCL

Гостин
Не сум премногу упознаен со правецот, иако ми е најдобар од сите метал правци. Ме интересира дали има брутал дет метал бенд без вокалист? Ако има препоручете ми некој.
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Не сум премногу упознаен со правецот, иако ми е најдобар од сите метал правци. Ме интересира дали има брутал дет метал бенд без вокалист? Ако има препоручете ми некој.
тоа би било инструментално бруталче....такви бендови не познавам, пошто бруталче без мрсно пиги вокалиште не бива :D
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Не сум премногу упознаен со правецот, иако ми е најдобар од сите метал правци. Ме интересира дали има брутал дет метал бенд без вокалист? Ако има препоручете ми некој.
Не е баш брутал, повеќе накај технички мава, ама мислам дека ќе ти се допадне:
 

bounty_hunter

Фатенко
Член од
13 октомври 2009
Мислења
1.268
Поени од реакции
322
Леле за дет метал знаев и никако не можам да го сфарам, ептен со негативна енергија ме полни. За овај брутал дет метал, не ни сакам да помислам.:nesvest:
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Леле за дет метал знаев и никако не можам да го сфарам, ептен со негативна енергија ме полни. За овај брутал дет метал, не ни сакам да помислам.:nesvest:
Eпа земи нешто повесело слушај си, шо да ти речам. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom