Bremenost..simptomi pred

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.858
Поени од реакции
34.891
Мене ме интересира, колку се точни тие брзите тестови? Знам дека има случаеви да погрешат, али процентуално пример колку изнесува точноста?
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.496
Поени од реакции
9.406
Мене ме интересира, колку се точни тие брзите тестови? Знам дека има случаеви да погрешат, али процентуално пример колку изнесува точноста?
Ајјјј...и ти да не си бремен:vozbud:или некоја душичка си ја оставил на мисла;)

Тестовите се со 99'/, точност, се разбира, ако се употребуваат правилно онака како што пишува во самото упатство на тестот.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.858
Поени од реакции
34.891
Ајјјј...и ти да не си бремен:vozbud:или некоја душичка си ја оставил на мисла;)

Тестовите се со 99'/, точност, се разбира, ако се употребуваат правилно онака како што пишува во самото упатство на тестот.
Море не е лошо едно да ми трча по дома, не сум тинејџер веќе. :pos: Чисто онака ме интересираше колку се веродостојни овие тестови.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.987
Море не е лошо едно да ми трча по дома, не сум тинејџер веќе. :pos: Чисто онака ме интересираше колку се веродостојни овие тестови.
Доста се веродостојни и кажи и да земе уште еден тест за секој случај.
Здравје, Демијан го чекаме за едно 15тина години на форумов. :coffee:
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.496
Поени од реакции
9.406
Доста се веродостојни и кажи и да земе уште еден тест за секој случај.
Здравје, Демијан го чекаме за едно 15тина години на форумов. :coffee:
Ама ај па и ти, ќе чекал 15 години, ќе виси уште на форумов..дај најди некое моме убаво и склепајте едно детенце:)
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.987
Ама ај па и ти, ќе чекал 15 години, ќе виси уште на форумов..дај најди некое моме убаво и склепајте едно детенце:)
Демијан е синот на Дел Бој. Знам дека не си ја гледала серијата...затоа што не е турска серија.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.496
Поени од реакции
9.406
Демијан е синот на Дел Бој. Знам дека не си ја гледала серијата...затоа што не е турска серија.
Е арно де, нека е жив и здрав, но тоа нема пречка за да склепаш дете:toe:
Не ми бегај од тема :lolzz:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.360
Поени од реакции
38.334
значи според поздрав топол невевчево трудно, што има на тоа да каже гинекологот @bijons ?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.678
Поени од реакции
19.589
Мене ме интересира, колку се точни тие брзите тестови? Знам дека има случаеви да погрешат, али процентуално пример колку изнесува точноста?
Зависи кога го правиш тестот, јас со третото, првиот тест негативен, по една недела позитивен, значи зависи колку е стар фетусот, јас бев точно 5 недели бремена кога покажа 2 цртки.
 
Член од
23 април 2021
Мислења
5
Поени од реакции
4
Зависи кога го правиш тестот, јас со третото, првиот тест негативен, по една недела позитивен, значи зависи колку е стар фетусот, јас бев точно 5 недели бремена кога покажа 2 цртки.
Братучедка мк кога беше бремена направи 4 теста за бременост и сите 4 покажаа негативни , па беше на гинеколог и докторот и рече дека веќе на бебчето и срцето му се слушало .. така да некои се точни , некои не а најпаметно ти е да си провериш крв да си на чисто :)
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.678
Поени од реакции
19.589
Братучедка мк кога беше бремена направи 4 теста за бременост и сите 4 покажаа негативни , па беше на гинеколог и докторот и рече дека веќе на бебчето и срцето му се слушало .. така да некои се точни , некои не а најпаметно ти е да си провериш крв да си на чисто :)
Крв, и ултра саунд, со скриниг за рана бременост, сега бар е лесно.
 
Член од
23 април 2021
Мислења
5
Поени од реакции
4
Дечки ве измалтретирав но уште ова да прашам .. дали и зуење на уши спаѓа во симптоми на бременост ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom