Bremenost..simptomi pred

Член од
5 февруари 2021
Мислења
3
Поени од реакции
2
Decki zdravoo kako ste..nova sum se nadevam sum dobrodojdena od vasha strana..sakam da prasham nesto i vase mislenje gledam dosta dobri diskusii imate..minatiot mesec dobiv 3-4 i mi trae 4 dena maksimum potoa imav bolki vo vaginalniot del, ginekolog mi prepisa apcinja od koi mi se regulira mokracata, no bolkite se zgolemia bolka vo nozete,gradite, dolniot del na stomakot sekoj den bolkata se povekje i povekje mi se zgolemuva vo stomakot trebase da dobijam spored kalendarot 2 negde eden den pokasno podocna no denes petti a mi docni se osekjam ko cel mesec da mi docnit mnogu panicam, strav mi e so decko mi imavme odnosi vo tekot na minatiot mesec no toa se deshavase bez da se sluci da svr.. vnatre tuku nadvor no sepak se plasham mnogu neznam kako da reagiram epten se plasam duri i test da zemam shto mislete..dali da cekam bolkata ne se izdrzuva a koga ke mi tekni na testot se poloso mi e psihata si ja poremetiv
 
Последно уредено:

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Може и од стресот да ти доцни. Инаку оти пак не посетиш гинеколог? Вака на форум тешко дека некој ќе знае што точно да те посоветува.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.551
на форум нема никој точна прогноза да ти даде, нема ништо страшно во земање на тест, барем ќе знаеш на што си :)
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.242
Поени од реакции
27.583
Test se zima posle 2 nedeli od odnosot.
Ili edna nedela posle predvidenoto vreme za ciklusot.

Za ostanato konsultacija so ginekolog.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.442
Поени од реакции
20.190
ако ти треба совети за името на детето, повторно посети не .. тука е цела кајгана за вас мамички ;)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Јас за болка со денови би се засекирала повеќе, ти си знаеш до кај ти тера нормалниот пмс, али сепак, не би требало и тоа да е толку неиздржлива болка ко што викаш.
 
Член од
23 април 2021
Мислења
5
Поени од реакции
4
Здраво дечки, нова сум овде и се надевам дека сум добредојдена :)
Сакам да ве прашам нешто што ме мачи последниве 2 недели .. Немам редовен циклус , со вереникот не користиме заштита , последен циклус добив на 1ви март а ете веќе сме 23ти Април и сеуште немам добиено . Направив 2 теста и негативни се , проверив преку мокрача и ми рекоа пак негативно( можеби треба преку крв да проверам ) А имам мачнини, замор , спијам по цели денови , се чувствувам ептен изнемоштено , притисокот ми беше нормален но сега ми е 140 /80-90 и пулс висок 125 .. имам тахикардија и ми се случува да неможам да земам воздух ... не знам што е работава но би сакала и ваше мислење па следнава недела одам на гинеколог . Поздрав :)
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.700
Поени од реакции
9.539
Здраво дечки, нова сум овде и се надевам дека сум добредојдена :)
Сакам да ве прашам нешто што ме мачи последниве 2 недели .. Немам редовен циклус , со вереникот не користиме заштита , последен циклус добив на 1ви март а ете веќе сме 23ти Април и сеуште немам добиено . Направив 2 теста и негативни се , проверив преку мокрача и ми рекоа пак негативно( можеби треба преку крв да проверам ) А имам мачнини, замор , спијам по цели денови , се чувствувам ептен изнемоштено , притисокот ми беше нормален но сега ми е 140 /80-90 и пулс висок 125 .. имам тахикардија и ми се случува да неможам да земам воздух ... не знам што е работава но би сакала и ваше мислење па следнава недела одам на гинеколог . Поздрав :)
Ај со среќа, бремена си(y)
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.700
Поени од реакции
9.539
:toe:
Уффф дај боже , да се надеваме дека е тоа Но зошто би бил негативен тест и преку урина :\
Незнам, нека ти објасни некој од докторите( нигде ги нема)...барај ја @bijons ...од другите нема фајде
 

Kajgana Shop

На врв Bottom