BoomTV vs MaxTV

Која опција е подобра и зошто?


  • Вкупно гласачи
    291
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.087
Поени од реакции
8.136
Dreambox-от има HD канали? И дали има преводи на каналите (пр. српски)?
Дрембох има Хд канали али нема со српски превод Наевтина варианта ти е ДМ 800хд ти е 270 евра...

http://www.totaltv.tv/cms/view.php?id=110
http://www.totaltv.tv/cms/view.php?id=111

Јас ги имам овие 2 пакета и плакам 55евра за 6 месеца.....Ни боом ни мах тв немозе да се мери со оваа програмска шема што ја емитува Тотал тв..:smir:
 
Член од
17 март 2007
Мислења
92
Поени од реакции
3
Јас сум за БООМ ТВ нема шанси да се споредат со мах тв прво македонски преводи, второ оригинално платени канали што не е случај со макс тв, 3-то сликата се емитува со 576 p што не е случај со мах 4-то почекајте неколку месеци па ке видиме кој ке биде подобар оператор а плус hbo kanalite max tv gi najavuva od koga pocna da raboti boom tv uste ne pocnat veke gi ima haha bravo za BOOM TV
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.182
Поени од реакции
34.398
Темава не е за Dreambox, или за било каква друга технологија што не може да си ја дозволи човек со нормални примања, макар и да е подобра од BoomTV или MaxTV. Така да, задржете се на пристапните (македонски) понуди од нашите провајдери, а не од „дивтари“.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.324
Поени од реакции
7.785
Мојата шит тв е најдобра, затоа што можам да ставам неколку телевизори на нејзе, а на другите малку морген.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.539
Поени од реакции
697
Гласам за Боом Тв бидејки таа ја следам не мие потребен телефон интернет повекето канали се преведени на македонски сликата е супер многу подобра од кајбел тел имам два ресивери и на двата можам да си следам тоа што сакам не мие потребен нет не ми се намалува брзината на нетот како кај махтв во моментот се прикажуваат 45 тв канали и 5 радио канали.Незнам со колку канали почна махтв,и ресивериве во самиот почеток ги даваат беспари накористење што не е случај со телеком деновиве ке се даваа и трет бесплатен ресивер
 
Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
Гласам за Боом Тв бидејки таа ја следам не мие потребен телефон интернет повекето канали се преведени на македонски сликата е супер многу подобра од кајбел тел имам два ресивери и на двата можам да си следам тоа што сакам не мие потребен нет не ми се намалува брзината на нетот како кај махтв во моментот се прикажуваат 45 тв канали и 5 радио канали.Незнам со колку канали почна махтв,и ресивериве во самиот почеток ги даваат беспари накористење што не е случај со телеком деновиве ке се даваа и трет бесплатен ресивер
Како одреди дека е подбра од кејбелтел ? со 45 канали, мислам дека не ама ај кажуваш вицови. Ако се земе разлика махтв се стопати боље затоа што 45 и 80 канали не е исто. А за тоа ресивер нема врска имам хд тв со тунер на него и ги фаќам каналите на боомтв, македонски превод можда имаат но не сите и не се кузнае што но ќе видиме од 1ви март како што се збори, до тогаш не вреди да се прави договор со офф нет, затоа што секад заебувале тоа е факт, а да направам договор и 2години да ме молзат сега за нешто што можеби никогаш нема да го подобрат јок.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.539
Поени од реакции
697
Како одреди дека е подбра од кејбелтел ? со 45 канали, мислам дека не ама ај кажуваш вицови. Ако се земе разлика махтв се стопати боље затоа што 45 и 80 канали не е исто. А за тоа ресивер нема врска имам хд тв со тунер на него и ги фаќам каналите на боомтв, македонски превод можда имаат но не сите и не се кузнае што но ќе видиме од 1ви март како што се збори, до тогаш не вреди да се прави договор со офф нет, затоа што секад заебувале тоа е факт, а да направам договор и 2години да ме молзат сега за нешто што можеби никогаш нема да го подобрат јок.
По тоа што јас живеам во Скопје Север од 66 канали 15 се на албански кои јас не ги разбирам единствен канал од тие 15 вреди само тринд кој е филмски да не зборам за квалитетот на сликата жива катастрофа ,а сакаш да кажеш дека Т-хоме не не молзат па брат биди искрен доколку не беше он нет космофон се уште ке плакавме по 2000 денари за телевизија 400 денари за телефонска претплата во кои 0 нула денари се вклучени во разговор.Ти колку плакаш за махтв?
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
740
Поени од реакции
284
Гласам за Боом Тв бидејки таа ја следам не мие потребен телефон интернет повекето канали се преведени на македонски сликата е супер многу подобра од кајбел тел имам два ресивери и на двата можам да си следам тоа што сакам не мие потребен нет не ми се намалува брзината на нетот како кај махтв во моментот се прикажуваат 45 тв канали и 5 радио канали.Незнам со колку канали почна махтв,и ресивериве во самиот почеток ги даваат беспари накористење што не е случај со телеком деновиве ке се даваа и трет бесплатен ресивер
Од каде ти е оваа информација и со кои пакети ќе го даваат третиот ресивер.Дали ќе биде со duo extreme?
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.539
Поени од реакции
697
Од каде ти е оваа информација и со кои пакети ќе го даваат третиот ресивер.Дали ќе биде со duo extreme?
181 центар за грижа на корисници ОНЕ.Секој претплатник може да подигне највеке до три ресивери бесплатно Јас веке имам подигнато два ресивери со duo extreme
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
740
Поени од реакции
284
181 центар за грижа на корисници ОНЕ.Секој претплатник може да подигне највеке до три ресивери бесплатно Јас веке имам подигнато два ресивери со duo extreme
Ама за нив ќе се доплаќа по 100 денари од ресивер или?Зошто имаат имаат промоција ако земеш пакет од 3 услуги за вторниот не го плаќаш и немаш дополнителна претплата.Лошо е што го немаат пакет со duo extreme.Би требало да го направат таков пакет и во него да има 2 до 3 ресивера без претплата и со премиум пакет како што најавуваат дека ќе има од Март.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.539
Поени од реакции
697
Ама за нив ќе се доплаќа по 100 денари од ресивер или?Зошто имаат имаат промоција ако земеш пакет од 3 услуги за вторниот не го плаќаш и немаш дополнителна претплата.Лошо е што го немаат пакет со duo extreme.Би требало да го направат таков пакет и во него да има 2 до 3 ресивера без претплата и со премиум пакет како што најавуваат дека ќе има од Март.
Да се наплака претплата по 90.Промоцијата им е за нови претплатници сепак за да привлечат корисници а сигурно и нас постарите корисници нема да не остават така до пред една недела немаше можност за втор ресивер со една претплата на самиот почеток се
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
Како одреди дека е подбра од кејбелтел ? со 45 канали, мислам дека не ама ај кажуваш вицови. Ако се земе разлика махтв се стопати боље затоа што 45 и 80 канали не е исто. А за тоа ресивер нема врска имам хд тв со тунер на него и ги фаќам каналите на боомтв, македонски превод можда имаат но не сите и не се кузнае што но ќе видиме од 1ви март како што се збори, до тогаш не вреди да се прави договор со офф нет, затоа што секад заебувале тоа е факт, а да направам договор и 2години да ме молзат сега за нешто што можеби никогаш нема да го подобрат јок.
Ако има некој да те молзи тоа ке биде сигурно Т-HOME лопови со етикета јас сум на Он.нет 7 години сега на ОНЕ и по фер фирма немам до сега сретнато а искуството со телеком не сакам да ги видам
 
Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
Ако има некој да те молзи тоа ке биде сигурно Т-HOME лопови со етикета јас сум на Он.нет 7 години сега на ОНЕ и по фер фирма немам до сега сретнато а искуството со телеком не сакам да ги видам
Кажуеш пофер фирма се додека не си го раскинал договорот, кога ќе треба да го раскинуваш ќе видиме дали е пофер фирма, има да те маткаат едно месец дена + да ти ја држат линијата + да доплатиш итн.Само у македонија има автоматско продужување освен ако не отидеш 1 месец па и тој месец тешко да ги откачиш(зборам глобално за сите оператори). Сум имал такви проблеми па си знам, а за останатиот што напиша дека молзеле т-хом со мах-тв, немој да мислиш дека боомтв ќе биде џабе исто срање како тоталтв ќе биде, за све ќе се доплаќа, факт е сите се исти, но ќе видиме како ќе се збори после март кога демек подобра ќе била понудата. Сега за 2та канали ХБО 300 денари доплата, ќе стават фудбалски пакет како тотал тв 300-500 денари доплата, филмски пакет 300-500 денари доплата гарант. па кога ќе ти се собере 2000 денари месечно па види дали добри ќе бидат, е сега да плаќам 500 денари месечно за 30 канали што се фрее на сателит или на антена јок. Но да се вратиме на темата, Махтв vs Боом тв. Не гласам ни за двете, си останувам на кабловска додека не земам дреамбох. :tv:

пс. на гласањето треба и опција ни двете не чинат :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom