BoomTV vs MaxTV

Која опција е подобра и зошто?


  • Вкупно гласачи
    291
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.899
Поени од реакции
7.570
RAI UNO на MaxTV
11.08.2011

Од денес, листата на ТВ канали на MaxTV се збогатува со италијанскиот канал RAI UNO, кој ќе биде достапен за корисниците на 3 Max Comfort и 3 Max Comfort +, како и за корисниците на 2 Max Comfort и 2 Max Comfort + пакетите.
За сите останати корисници италијанскиот ТВ канал ќе биде достапен во рамки на Max International дополнителниот пакет. RAI UNO може да го најдете под редeн број 671.
Воедно ве информираме дека ТВ каналот ARTE е повлечен од листата на канали.
 
Член од
1 јули 2010
Мислења
138
Поени од реакции
22
Јас малку оф топик ама морам да прашам некаде.Имаше една група прашања, искуства од оние кои имаат мах тв неможам никаде да ја најдам.може помош
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.899
Поени од реакции
7.570
Ноќва, (четврток, 25 август 2011 година) во Велес, една наша реномирана компанија која нуди телекомуникациски, интернет и ТВ услуги си дозволи тежок кикс. Нешто после полноќ, на своите големи плазма телевизори за случајните минувачи понуди пакет за возрасни. Мора да е дел од планот да се анимира публиката. :)

Видеото осамна на Facebook, а е авторско дело на Stereophile-ски, заедно секако со се монтажата. :)))

 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.899
Поени од реакции
7.570
видете кој се канали може да ги понудат операторите во Македонија,а нас не дават со некој канали од типот на DM SAT
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.899
Поени од реакции
7.570

Orlando Kids нов канал за деца синхронизиран на македонски јазик
MaxTV ја збогати понудата на канали за деца. Од денес, најмладите ќе можат да уживаат во ТВ каналот Orlando Kids кој е целосно синхронизиран на македонски јазик. Orlando Kids го заменува Disney XD и ќе биде достапен на каналот 201

и уште нешто најавено на нивниот facebook профил
Дечки, погодете што? Уште една новина која први ја дознваат сите фанови на MaxTV фејсбук страницата! Од денеска ќе можете да се приклучувате на фејсбук и да лајкувате директно од вашиот телевизор! Активирана ќе биде апликацијата Facebook на MaxTV! :))
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Ме изнервираа многу T-Home, па сакам целосно да мигрирам во One. Користам буквално се од телеком, ТВ, интернет и телевизија, ама ги поминаа сите граници. Се исплати ли миграција во One, не зборам само од економски аспект, туку и квалитет. Фала ви:)
 
P

PewDiePie

Гостин
Ме изнервираа многу T-Home, па сакам целосно да мигрирам во One. Користам буквално се од телеком, ТВ, интернет и телевизија, ама ги поминаа сите граници. Се исплати ли миграција во One, не зборам само од економски аспект, туку и квалитет. Фала ви:)
НЕ,НЕ И НЕ !

Ако имаш намера да си заебеш се електронско дома(поврзано со оператор)премини на бум тв оне итн итн.....

Јас едвај чекам да ми заврши договорот со ДЕБИЛИВЕ од бум и да си се префрлам целосно нс Т-хом. Немој да си се заебал да смениш оператор.

п.с. со што претерале па сега сакаш да смениш ?
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
НЕ,НЕ И НЕ !

Ако имаш намера да си заебеш се електронско дома(поврзано со оператор)премини на бум тв оне итн итн.....

Јас едвај чекам да ми заврши договорот со ДЕБИЛИВЕ од бум и да си се префрлам целосно нс Т-хом. Немој да си се заебал да смениш оператор.

п.с. со што претерале па сега сакаш да смениш ?
Ајде Среќна Нова, се најубаво!
Претераа што не водат доволно грижа за старите и лојални корисници. Ги користам на 2 локации и од квалитетот немам замерка, ама ме оставиле на пакет од 25 ГБ, а ја си мислам дека сум автоматски мигриран на 60 ГБ. После 2 дена не ме мигрираа, бидејќи барањето било неуспешно проследено, па после се изнервирав и им кажав воопшто ништо да не прават, ќе си чекам едноставно да ми завршат договорите. Ќе се утепаат за да те придобијат, за да склучиш нов договор, ама кога треба да ти направат услуга или да те информираат, некаде ги нема. Тоа било моја одговорност, епа ме налутија, ама и реално немаат конкуренција на пазарот во однос на квалитет.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.899
Поени од реакции
7.570
Денеска на МaxTV пуштен е Сител во HD,oва најверојатно е заради Ракометот ,требаше да мислат на ова уште кога имаше Кошарка
 
Член од
3 декември 2011
Мислења
3
Поени од реакции
1
Pozdrav imam edno pasanje imam analogna televizija od telekabel i dva televizora doma na edniot gi fakam site programi dodeka na drugiot samo pola dali mozete da mi kazete kako da go resam ovoj problem?
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.361
Поени од реакции
513
Pozdrav imam edno pasanje imam analogna televizija od telekabel i dva televizora doma na edniot gi fakam site programi dodeka na drugiot samo pola dali mozete da mi kazete kako da go resam ovoj problem?
Или имаш чкарт сплитер и лошо врзани кабли , или "другиот" телевизор ти е постар модел , или незнаеш да ги пребараш каналите ... четврто нема :icon_mrgr:
Уствари , под четврто ... во грешна тема го поставуваш прашањево :pos:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.899
Поени од реакции
7.570
MaxTV со замена за HRT 1 ја ставија OBN + уште неколку канали
Viasat Nature
Happy tv
Sci - Fi
--- надополнето: 1 февруари 2012 во 20:35 ---
и E! Entrateiment и History HD
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Може оф топик ама ај да прашам, кога ќе ставам да се снима нешто на MaxTV треба да биде уклучен ресиверот или немора да биде уклучен ресиверот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom