Бодибилдинг суплементи

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.946
@martin01 ќе те предложам за нај bro science за 2017 година кога ќе се бира најфорумџии за 2017година, имаш голем потенцијал да успееш во државава, експерт на ниво!
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Може ли да ми предложите некој гејнер за да зголемам и на тежина целосна и на мускулна маса. Висока сум 164 см, тежина 49кг, немам доволно апетит за да јадам 5 пати во денот. Вежбам во теретана и го имам начинот на исхрана сменето, но сепак не внесувам доволно./QUOTE]
Фрли се на јаткастки плодови и семиња. Семки од тиква не печени, сусам и бадеми.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
@martin01 ќе те предложам за нај bro science за 2017 година кога ќе се бира најфорумџии за 2017година, имаш голем потенцијал да успееш во државава, експерт на ниво!
kazuvam od iskustvo netropam napamet.[DOUBLEPOST=1492183143][/DOUBLEPOST]
Фрли се на јаткастки плодови и семиња. Семки од тиква не печени, сусам и бадеми.
ak oso seminja se klavase kilaza dosega ke bevme po 100kg
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
kazuvam od iskustvo netropam napamet.[DOUBLEPOST=1492183143][/DOUBLEPOST]
ak oso seminja se klavase kilaza dosega ke bevme po 100kg
Извини братче ама тотално си грешка, семината, зрнестите и јаткастите плодови ти се најголемиот извор на здрави масти, јагленохидрати и калории, покрај тоа 60% од производите кои ги користиш се од семе -> Црн леб, тестенини, ориз, бадеми, орев и тнт...
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.946
kazuvam od iskustvo netropam napamet.[DOUBLEPOST=1492183143][/DOUBLEPOST]
ak oso seminja se klavase kilaza dosega ke bevme po 100kg
Почни да пиеш по две пластични шишиња од по литар и пол пиво и да јадеш кило кикиритки како стандарден македонски маж и ти гарантирам дека ќе ставиш маса ;)
Не се дигало маса од семиња, свињите со гејнер да не ги хранат :D
 

aneta:)

animal lover
Член од
3 јули 2007
Мислења
449
Поени од реакции
13
go imam pieno i mass xxl i e kvaliteten gejner koj se nudi na pazarot. sodrzi dovolno proteini i jaglenohidrati koj ke ti pomognat za sgolemuvanje na telesnata tezina. ali gejnerite ti se samo kako dodatok vo ishranata kako pripomos na dodatni kalorii vo tekot na denot. treba da imas 3 obroci vo denot i plus 2-3 mejgu obroci ete kako na primer gejner.
2kg mass xxl e 1500 denari. a 5 kg vrejke e 3300 denari. gejnerite se nameneti za site bez razlika dali e masko ili zensko :) mozes da si pravis i sama kaloricen sejk vo blender se stava 1 casa mleko,1 banana,1 lajca med.100 grama oves ili musli. 4 jajca zivi samo belka i 2 topcina sladoled. odlicen vkus :) bi ti preporacal samo gejner kako dodatok vo ishranata a ne proteini :) kupuvaj gejneri samo od poznata firma. se malce poskapi ali se kvalitetni primer trec nutrition FA. nutrition,my protein,scitech,biotech,optium nutrition. nemoj da kupuvas eftini oti ne samo so ke si dades pari tuku i nema napredok nemat vkus i se osejka prejadenost. nekoj ke ti pise deka gejnerite necinat zemi protein i slicno. so proteini ne se kacuva na telesna tezina,kazuvam od iskustvo :) so dobra ishrana i eden dodatok vo ishrana ke imas rezultati ;) se dodeka nepocnav so gejneri nikako nemav mrdnato na tezina.
Да да си имам редовни оброци во денот, насабајле на пример правам или омлет или овесни со ореви и банана, ручек месо или риба со ориз или компир, а навечер или ако останало од ручекот или тост или пак пченичен леб со микс од зрна со путер од кикирики и банана. За ужина до сега пиев два гејнера, но не видов баш некакви резултати. Тоа беа Profi Mass Olimp Nutrution и Bulk Pro acceleration, затоа и пишав кој гејнер е добар бидејќи од овие фајде немаше :)
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Почни да пиеш по две пластични шишиња од по литар и пол пиво и да јадеш кило кикиритки како стандарден македонски маж и ти гарантирам дека ќе ставиш маса ;)
Не се дигало маса од семиња, свињите со гејнер да не ги хранат :D
hahahaha potpolno si vo pravo brat. :D sekoj vtor mi go dava ovaj sovet xd
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.946
hahahaha potpolno si vo pravo brat. :D sekoj vtor mi go dava ovaj sovet xd
Тоа што пишува во книгите, не расти по нивите, батали гејнерите и удри летово на пиво/кикиритки/сладолед, на вага за секунда ќе дигаш 100ка.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Тоа што пишува во книгите, не расти по нивите, батали гејнерите и удри летово на пиво/кикиритки/сладолед, на вага за секунда ќе дигаш 100ка.
kajmene problemot e so odam na rabota i sum po 8 sati prostum. nekrevam nisto ali takva mi e rabotata so prostum to malce me ubiva. a i toa sto go klavam odi mnogu bavno,mnogu vreme mi treba. brzo nakaciv na obem od 34 na 39 ali sega nesto blokira mnogu tesko odi nagore :) celta mi e uste 5 kg da dobijam sega sum 70 kg. i kako da pijam koa od edna casa me fajka poso nikoas ne sum piel dosega :P[DOUBLEPOST=1492214555][/DOUBLEPOST]
Да да си имам редовни оброци во денот, насабајле на пример правам или омлет или овесни со ореви и банана, ручек месо или риба со ориз или компир, а навечер или ако останало од ручекот или тост или пак пченичен леб со микс од зрна со путер од кикирики и банана. За ужина до сега пиев два гејнера, но не видов баш некакви резултати. Тоа беа Profi Mass Olimp Nutrution и Bulk Pro acceleration, затоа и пишав кој гејнер е добар бидејќи од овие фајде немаше :)
skroz istiot problem go imam. taja prokleta telesna tezina. probaj nekoj period dodaj vo ishranata pileski stek ili cisto svinsko meso. vnesuvaj po 2 grama protein na 1 kg telesna tezina a 4 grama od jaglenohidrati. inace tie gejneri ti se mnogu slabi i se samo frlanje na pari. profi mass go imam koristeno isto i pro acceleration. soniv nisto,samo osejkav naduenost. probaj so serious mass so sigurnost ti garantiram deka ke imas napredok na telesna tezina ili beef mass. se malce poskapi ali se kvalitetni.[DOUBLEPOST=1492214800][/DOUBLEPOST]
Извини братче ама тотално си грешка, семината, зрнестите и јаткастите плодови ти се најголемиот извор на здрави масти, јагленохидрати и калории, покрај тоа 60% од производите кои ги користиш се од семе -> Црн леб, тестенини, ориз, бадеми, орев и тнт...
koristam orevi i lesnik sekoj den. mesecno mi begat 3500 denari samo za orejte i lesnikot. baska ishranata 5 obroci vo denot. 2 pati jadam meso. i nema gejner so go nemam kuppeno xd nesto kako da mi blokira pocna bavno da odi bavno kacuvam na kilaza do pred izvesen period bese relativno brzo. vreme saka :)
 
Последно уредено:

X3m

Титула по желба
Член од
20 јуни 2007
Мислења
445
Поени од реакции
177
До сега немам користено амино, дајте предлог за некој добри и не многу скапи, по можност да се во прашок а не таблети (ако има голема разлика во цена/квалитет нека биде и таблети). Исто ме интересира мислење и за LevroPump од Kevin Levrone, според тоа што ги има по доза не ми изгледа лошо за таа цена, го има ли користено некој ?
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
До сега немам користено амино, дајте предлог за некој добри и не многу скапи, по можност да се во прашок а не таблети (ако има голема разлика во цена/квалитет нека биде и таблети). Исто ме интересира мислење и за LevroPump од Kevin Levrone, според тоа што ги има по доза не ми изгледа лошо за таа цена, го има ли користено некој ?
LevroPump од Kevin Levrone i ostanatite proizvodi mu se samo za pari praenje inace se katastofa isto kako fa core mass. od amino najdobri ti se superior amino 2222 tabs optium nutrition. se ostanato ckart isprobano licno namene.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Ваше мислење за следниве суплементи и времето кога би ги користел:

1. Ultimate Nutrition ProStar Whey веднаш штом се разбудам 06:30
2. All Nutrition BCAA Max Support пред кардио утринско 07:30
3. Optium Nutrition Omega 3 и Multivitamin пред појадокот околу 09:30
4. MyProtein Creatine и Olimp Beta-Alanine пред тренинг 10:30
5. Amix Monster Beef Protein после тренинг 12:00
6. Olimp whey complex 20:00
7. Fitness Authority ZMA 22:00
 

Kajgana Shop

На врв Bottom