Бодибилдинг суплементи

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Точно оти човекот што ми го продаде, ама не верувам да е до толку глуп и да ме зеза пошо му давам бааги пари како и да е сега до четврток ке ја завршам 15ка и ќе си се вратам на 5 веројатно така е во ред?

Едит: Иначе забораив да напоменам оти треба да качувам Мускулна маса затоа вака го фукаме ...
Ne se zaebavaj so kreatin, ne e steten ama ako preteras bubrezite ke ti otkazat.

5 grama eden mesec, eden pauza, pa pak 5 grama mesec, pa pauza.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
21 март 2014
Мислења
511
Поени од реакции
375
Епа добро фактички сега може да се вратам на по 5 зашто 7*10 и 3*15 = 5*20 -15 така е во ред значи
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Креатинот не е штетен и нема бубрезите да ти откажат, доволно е да пиеш 5грама дневно пред или после тренинг, или можеш и по 2,5грама и пред и по тренинг. Го пијам доста долго и никакви проблеми или последици не сум осетил.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Креатинот не е штетен и нема бубрезите да ти откажат, доволно е да пиеш 5грама дневно пред или после тренинг, или можеш и по 2,5грама и пред и по тренинг. Го пијам доста долго и никакви проблеми или последици не сум осетил.
Ako ne e steten pij 20grama.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Ве молам за помош дајте ми мислење.
Од дома и така други луѓе стално ме притискат дека креатинот е штетен де ова де она.
Јас сметам дека креатинот не е штетен да се конзумира освен ако тоа што јас го права е екстремно.
Пиев 7 дена по 5гр. потоа 7 по 10 гр. сега сум на 7 по 15 гр. и треба да завршам со 20гр. на ден.
Пијам ама сеуште не сум 100% сигурен дали може да има некакви последици(сметам дека нема ако пијам по 5гр. на ден ама сега вака како што ми препорачаа не сум сигурен), па затоа сакав овде да прашам.
nedaj boze da fati bubreg da boli,toase neizdrzlivi bolki. go osetiv to pred 3 godini... 7 dena se pie po 15 grama pred trening i posle se pie od 3 do 5 grama za odrzuvanje. jas go pocnav od 03.08 i od pocetok go pijam po 3 grama i se osejka za vreme na treninzite imam pogolema sila za razlika od predhodno. ako se pie sprema preporacanata doza nema gajle ama tamu sigurno ne pisuva da se pie po 15-20 grama. kako sto pisuva nanego po tolku kolzumiraj ne nadminuvaj dozi i bidisi rajat.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Нема потреба да се пие 20грама, повеќе грама не значи повеќе сила на тренинг, толку може максимално да се искористи од страна на телото најверојатно и затоа 5 грама е препорачана доза и од производителите и од бодибилдинг експертите.
 
Член од
20 јули 2010
Мислења
909
Поени од реакции
2.228
Дечки како е најдобро да се пие гејнер, се работи за Volumass 35? На пакувањето пиши една доза 50г со 400мл вода или млеко, 30 мин. после тренинг. Неколку души ми рекоја два-три пати да го пијам. Дали можи да е штетно да се пие два-три пати или не, ако не кога би го пиел, еднаш после тренинг, еднаш пред, навечер? И како е подобро да се пие со вода или со млеко, или ефектот е ист нема врска? И во деновите кога не вежбам дали исто да се пие, еднаш или воопшто не?
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Дечки како е најдобро да се пие гејнер, се работи за Volumass 35? На пакувањето пиши една доза 50г со 400мл вода или млеко, 30 мин. после тренинг. Неколку души ми рекоја два-три пати да го пијам. Дали можи да е штетно да се пие два-три пати или не, ако не кога би го пиел, еднаш после тренинг, еднаш пред, навечер? И како е подобро да се пие со вода или со млеко, или ефектот е ист нема врска? И во деновите кога не вежбам дали исто да се пие, еднаш или воопшто не?
se pie na sabajle 2 sati posle obrokot. vtorata doza se pie 1 sat pred trening i uste edna doza odma posle trening. mozes i pred spienje ali nema potreba. odma posle trening se pie so voda za da ima pobrza apsorbacija. ako go pies so mleko posle trening se zabavuva procesot na apsorbacija zatoa posle trening rastvoraja dozata so voda. a denski i pred trening so mleko. gejnerot moes da go pies i po 5 pati na den ali nema potreba do tolku. ova ti e samo dodatok vo ishranata,dodatni kalorii. treba da imas dobra ishrana,bogata so proteini i nemoj da ocekuvas odma vrvni rezultati so gejnerot. vo denovi koga ne treniras se pie 1 doza vo bilo koe vreme koga ti e potreben vnes na protein. iance dobar izbor na gejner eden od najkvalitetnite :)
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
150
Поени од реакции
74
Има ли некаде кај нас Serious Mass гејнер на Optimum Nutrition да се купи или порача он лајн.И колку би била цената за пакување од 5 кг.
Screenshot_1.jpg
 
G

garthok

Гостин
Ве молам за помош дајте ми мислење.
Од дома и така други луѓе стално ме притискат дека креатинот е штетен де ова де она.
Јас сметам дека креатинот не е штетен да се конзумира освен ако тоа што јас го права е екстремно.
Пиев 7 дена по 5гр. потоа 7 по 10 гр. сега сум на 7 по 15 гр. и треба да завршам со 20гр. на ден.
Пијам ама сеуште не сум 100% сигурен дали може да има некакви последици(сметам дека нема ако пијам по 5гр. на ден ама сега вака како што ми препорачаа не сум сигурен), па затоа сакав овде да прашам.
До сега што сум истражувал, ова најприфатливо ми е, така и го земам лично
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Има ли некаде кај нас Serious Mass гејнер на Optimum Nutrition да се купи или порача он лајн.И колку би била цената за пакување од 5 кг.
Прегледај го приврзокот 168248
go ima brat :) brutal.com.mk ili vo arnould suplements pobaraj na fb... jas licno go imam pieno. dosega ispiv 15 kg 3 vrejkina i sum zadovolen. cenata e solena malce 5000 denari e edno vrejke
 

aneta:)

animal lover
Член од
3 јули 2007
Мислења
449
Поени од реакции
13
Може ли да ми предложите некој гејнер за да зголемам и на тежина целосна и на мускулна маса. Висока сум 164 см, тежина 49кг, немам доволно апетит за да јадам 5 пати во денот. Вежбам во теретана и го имам начинот на исхрана сменето, но сепак не внесувам доволно. Затоа полесно ми е преку течност да внесувам повеќе протеини :) Исто и цената ми игра голема улога, да не биде премногу скап, а сепак да биде квалитетен.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Може ли да ми предложите некој гејнер за да зголемам и на тежина целосна и на мускулна маса. Висока сум 164 см, тежина 49кг, немам доволно апетит за да јадам 5 пати во денот. Вежбам во теретана и го имам начинот на исхрана сменето, но сепак не внесувам доволно. Затоа полесно ми е преку течност да внесувам повеќе протеини :) Исто и цената ми игра голема улога, да не биде премногу скап, а сепак да биде квалитетен.
xtreme beef mass gejnerce za merak. vo 100 grama ima 30 grama protein i 60 grama jaglenohidrati. 2590 denari mu e cenata 2.5 kg. 3 pati se pie vo denot predobar vkus. jas seuste go koristam. ako sakas nesto pojako i pokvalitetno go imas serious mass od optium nutrition vrv nad site gejneri.
 

Attachments

aneta:)

animal lover
Член од
3 јули 2007
Мислења
449
Поени од реакции
13
xtreme beef mass gejnerce za merak. vo 100 grama ima 30 grama protein i 60 grama jaglenohidrati. 2590 denari mu e cenata 2.5 kg. 3 pati se pie vo denot predobar vkus. jas seuste go koristam. ako sakas nesto pojako i pokvalitetno go imas serious mass od optium nutrition vrv nad site gejneri.
Ми го препорааа исто и Mass XXL Trec Nutrition тоа добро е за мене или? И дали е подобро на пример да си правам сама шејк, ја видов оваа понуда со тоа што да додавам овес, млеко и банана плус? Што мислите ми треба помош :)
 
Последно уредено:
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Ми го препорааа исто и Mass XXL Trec Nutrition тоа добро е за мене или? И дали е подобро на пример да си правам сама шејк, ја видов оваа понуда со тоа што да додавам овес, млеко и банана плус? Што мислите ми треба помош :)
go imam pieno i mass xxl i e kvaliteten gejner koj se nudi na pazarot. sodrzi dovolno proteini i jaglenohidrati koj ke ti pomognat za sgolemuvanje na telesnata tezina. ali gejnerite ti se samo kako dodatok vo ishranata kako pripomos na dodatni kalorii vo tekot na denot. treba da imas 3 obroci vo denot i plus 2-3 mejgu obroci ete kako na primer gejner.
2kg mass xxl e 1500 denari. a 5 kg vrejke e 3300 denari. gejnerite se nameneti za site bez razlika dali e masko ili zensko :) mozes da si pravis i sama kaloricen sejk vo blender se stava 1 casa mleko,1 banana,1 lajca med.100 grama oves ili musli. 4 jajca zivi samo belka i 2 topcina sladoled. odlicen vkus :) bi ti preporacal samo gejner kako dodatok vo ishranata a ne proteini :) kupuvaj gejneri samo od poznata firma. se malce poskapi ali se kvalitetni primer trec nutrition FA. nutrition,my protein,scitech,biotech,optium nutrition. nemoj da kupuvas eftini oti ne samo so ke si dades pari tuku i nema napredok nemat vkus i se osejka prejadenost. nekoj ke ti pise deka gejnerite necinat zemi protein i slicno. so proteini ne se kacuva na telesna tezina,kazuvam od iskustvo :) so dobra ishrana i eden dodatok vo ishrana ke imas rezultati ;) se dodeka nepocnav so gejneri nikako nemav mrdnato na tezina.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom