Бодибилдинг суплементи

Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.917
Поени од реакции
1.384
ON Serious Mass / Ultimate Nutrition Muscle Juice? Неможам да се одлучам. Искуства, препораки?
serious mass se razbira :) najkvalitetniot gejner. muscle juice e poln so sejkeri i e mnogu blag. serious mass go koristam vejke ali najdobro e da si zemes so vkus na vanila ili banana oti so vkus na cokolado e gaden. go imam i od vanila ama e prevkusen. ke osetis vidlivi rezultati od serious mass :)
 

Attachments

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Ај договори се па пиши.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

X3m

Титула по желба
Член од
20 јуни 2007
Мислења
445
Поени од реакции
177
Има ли кај нас да се купи Анимал Пак и Анимал Катс ? Ако нема дали може да ги порачам преку нет без да платам многу додатен трошок, и ако не кажете некоја замена која ќе е блиску до нив.
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
Има ли кај нас да се купи Анимал Пак и Анимал Катс ? Ако нема дали може да ги порачам преку нет без да платам многу додатен трошок, и ако не кажете некоја замена која ќе е блиску до нив.
Imam jas mozam da ti gi nabavam moze da se dogovorime da ti donesam ..


Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.696
Поени од реакции
35.087
Интересна е зделкава, штета што имам уште 3.5 кг за пиење од концентратот :(
17760063_1290449404403801_6473850186951151213_n.jpg
 
Член од
21 март 2014
Мислења
511
Поени од реакции
375
Ве молам за помош дајте ми мислење.
Од дома и така други луѓе стално ме притискат дека креатинот е штетен де ова де она.
Јас сметам дека креатинот не е штетен да се конзумира освен ако тоа што јас го права е екстремно.
Пиев 7 дена по 5гр. потоа 7 по 10 гр. сега сум на 7 по 15 гр. и треба да завршам со 20гр. на ден.
Пијам ама сеуште не сум 100% сигурен дали може да има некакви последици(сметам дека нема ако пијам по 5гр. на ден ама сега вака како што ми препорачаа не сум сигурен), па затоа сакав овде да прашам.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Odi proveri gi bubrezite, da vidis tie sto mislat za 20g na den. ;)

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
Ве молам за помош дајте ми мислење.
Од дома и така други луѓе стално ме притискат дека креатинот е штетен де ова де она.
Јас сметам дека креатинот не е штетен да се конзумира освен ако тоа што јас го права е екстремно.
Пиев 7 дена по 5гр. потоа 7 по 10 гр. сега сум на 7 по 15 гр. и треба да завршам со 20гр. на ден.
Пијам ама сеуште не сум 100% сигурен дали може да има некакви последици(сметам дека нема ако пијам по 5гр. на ден ама сега вака како што ми препорачаа не сум сигурен), па затоа сакав овде да прашам.
по 5-10 грама на ден зависи колку кила имаш ако си 90кг+ 10грама
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
Ве молам за помош дајте ми мислење.
Од дома и така други луѓе стално ме притискат дека креатинот е штетен де ова де она.
Јас сметам дека креатинот не е штетен да се конзумира освен ако тоа што јас го права е екстремно.
Пиев 7 дена по 5гр. потоа 7 по 10 гр. сега сум на 7 по 15 гр. и треба да завршам со 20гр. на ден.
Пијам ама сеуште не сум 100% сигурен дали може да има некакви последици(сметам дека нема ако пијам по 5гр. на ден ама сега вака како што ми препорачаа не сум сигурен), па затоа сакав овде да прашам.
кој ти препорачал вака да пиеш ?
 
Член од
21 март 2014
Мислења
511
Поени од реакции
375
Точно оти човекот што ми го продаде, ама не верувам да е до толку глуп и да ме зеза пошо му давам бааги пари како и да е сега до четврток ке ја завршам 15ка и ќе си се вратам на 5 веројатно така е во ред?

Едит: Иначе забораив да напоменам оти треба да качувам Мускулна маса затоа вака го фукаме ...
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
Точно оти човекот што ми го продаде, ама не верувам да е до толку глуп и да ме зеза пошо му давам бааги пари како и да е сега до четврток ке ја завршам 15ка и ќе си се вратам на 5 веројатно така е во ред?

Едит: Иначе забораив да напоменам оти треба да качувам Мускулна маса затоа вака го фукаме ...
не е он глуп, си знае он што прави, те натерал да испиеш 350г креатин месечно :)
Имаш 2 начини да го пиеш:
Фаза на полнење 5 дена по 20г на ден, па после по 5г дневно
Или само по 5г на ден без полнење
Разликата ти е што на првиот начин за 1-2 недели ке го осетиш ефектот, а на другиот за 3-4 недели
 

Kajgana Shop

На врв Bottom