BNP Paribas Masters - Paris | 26.10 - 03.11, 2013 |

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Затоа вчера го усра среќа у ваквите моменти, 56 линии погоди на 30-30, на брејк шанси за Рафа и слично. И знаев, апсолутно бев убеден дека денес ќе се распадне. Еднаш се дешава да изигра како вчера, да не греши и да чисти линии... Затоа сеа у вторник ќе го снајде она што требаше вчера да го снајде.
--- надополнето: 3 ноември 2013 во 17:19 ---
Ноле место трофеј доби рог од елен. :pos:
Доби и Рафа шанса на 5:5 у вториот сет само не знаеше како да ја искористи.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.810
Поени од реакции
15.916
Ќе видите вторник ;)
Искрено мене не ме интересира моментално вторник, муабетот од тоа „ќе видите“ „абе се чува за појак турнир“ го зборите веќе од Пекинг, а Пекинг е одамна заборавен.
Ферер дали сакаме или не, изигра одличен турнир, победа над Надал и те како значи кај него, и рамо до рамо со Новак во финале.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.584
Поени од реакции
13.248
Ваков Новак и во Лондон ќе освои. Надал има среќа што не падна со Федерер и/или Дел Потро, па уште на таква подлога во сала каде Федерер секогаш бил прејак... Вака ќе ја помини групата релативно лесно според мене.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.214
Novak ne e Nadal se da mu zavisi od forhendot , ima cel arsenal udari i toa maestralno go demonstrirashe denes , vo vistinska smisla e Universal soldier . Leka poleka , rabotite si doagjaat na vistinskoto mesto . E sega doagja poteshkiot del od rabotata , London , a tamu izgleda Nadal ke zapne , taka vika Stef de , pa nema da e taka lesno kako vo Peking , Shangaj i Pariz . Ama aj ke pochekame , valjda pak ke go posluzi srekata Novak i ke pobedi i tamu na sreka i so pomosh od protivnikot

Ваков Новак и во Лондон ќе освои. Надал има среќа што не падна со Федерер и/или Дел Потро, па уште на таква подлога во сала каде Федерер секогаш бил прејак... Вака ќе ја помини групата релативно лесно според мене.
Ne bi rekol , pamti mi go zborot oti Nadal ke izgubi od Vavrinka , a i ako Ferer odigra kako denes , pak ke go dobie Nadal
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.584
Поени од реакции
13.248
Ne bi rekol , pamti mi go zborot oti Nadal ke izgubi od Vavrinka , a i ako Ferer odigra kako denes , pak ke go dobie Nadal
Никој не е за потценување штом стасал до Лондон, но мислам дека Дел Потро и Федерер ќе беа далеку поопасни.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.202
Поени од реакции
107.873
Ако Надал изгуби од Вавринка јас ќе го избришам профилот од Кајгана и не коментирам повеќе, нормално освен ако третиот меч не му е со Вавринка па Рафа веќе да има скор од 2-0 и да не се замара премногу во третиот меч. Не сум видел сеуште распоред, знам дека првиот меч му е со Ферер, а вториот и третиот не знам како се распоредени.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.214
Никој не е за потценување штом стасал до Лондон, но мислам дека Дел Потро и Федерер ќе беа далеку поопасни.
Definitivno e taka , no se igra po grupi , Stan nema da e tolku pod pritisok od ispagjanje , ke igra kade kade poopushteno i ako go zeme receptot od Ferer so behend dijagonalite ke ima shamaranje , imam nekoj takov filing , najverojatno ke sum vo pravo:)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.214
Ај прелисај неколку страни поназад да видиш дали не сме признале пораз. Муабетот ми беше дека нема шанси да врзе два такви меча во серија и тоа е тоа. Исто како што Иснер не можеше да ги победи и Новак и Надал во Синси. Вчера на брејк шанси чистеше линии, денес ја уби мрежата, тоа е разликата.
ne si vo pravo , Ferer i denes beshe maestralen , beshe na isto nivo kako vcera , so edna gooolema razlika , od drugata strana na mrezata denes beshe Novak , kaj kogo shto edinstvena mana mu e volejot , ama fala bogu ne ni izleguva mnogu na mreza , tuku puka so snajperot od base line. .Pishav i vcera ,shto i da napraveshe Ferer denes , pak ke izgubeshe , ednostavno Novak e prejak za nego
--- надополнето: 3 ноември 2013 во 18:15 ---
Надал од Вавринка може едино на Плејстејшн да изгуби.
Dobro , chim vikash taka , neka e taka , ti si znaesh
 
L

Löwe

Гостин
Па види меѓусебни дуели бе човече, од 11 дуели, Ваврина нема ебан сет земено. Едино како што кажа Стефан, Вавринка може да победи ако се игра мечот последен во групата, Надал да има скор 2-0, а на Вавринка да му треба победата за во 1/2 финале. Е тек тогаш може да победи Вавринка.
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
436
Поени од реакции
135
Новак францускиот го зборува сосема течно. А и оваа со Ибра беше на високо ниво знаејќи колку тој е популарен во Париз(4 гола во лига на шампионите во минатиот меч). Му подари тенис на син му.
Грамада од човек нели!
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.214
Па види меѓусебни дуели бе човече, од 11 дуели, Ваврина нема ебан сет земено. Едино како што кажа Стефан, Вавринка може да победи ако се игра мечот последен во групата, Надал да има скор 2-0, а на Вавринка да му треба победата за во 1/2 финале. Е тек тогаш може да победи Вавринка.
Nemoj statistiki be prijatel , toa se brojki za istorija shto ne znachat bash nishto za idninata . Stan ovaa godina e skroz drug igrach , a poslednite dva mecha , posebno pretposledniot , dobien set go ispushti od psihata i pritisokot . Vo London ke go nema toj pritisok i nishto ne se znae. Eve jas odnapred mozam da tvrdam deka Novak go pobeduva Gaske sigurno , ama za so Delpo i Federer ne sakam da prognoziram nishto , ne se znae .Novak normalno e glaven favorit , ama sepak , London izobiluva so iznenaduvanja
 
L

Löwe

Гостин
Знам де дека е друг, играја нели во Шангај па што беше? Тоа што испушти добиен сет е чист резултат на претходните мечеви.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom